Licensed to USATF Youth Athletics Colorado - Association License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
               Martin Luther King  Mile High Classic - 1/19/2014               
                              January 19th, 2014                               
                          Air Force Academy, Colorado                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 60 Meter Dash 10 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Mundell, Ashlyn            9 Unattached                9.43   1 
  2 Freelon, Kilah            10 nitemoves Tr              9.52   1 
  3 Patterson, Nina           10 Denver Light              9.69   1 
  4 Stitt, Caleanna           10 Montbello Ch              9.70   4 
  5 Jones, Alison             10 Colorado Spr              9.74   1 
  6 BrunoMunn, Zaniya          9 Colorado Spr              9.74   1 
  7 Doublin, Trinity          10 Colorado Fly              9.75   1 
  8 Turpin, Hannah             9 Colorado Spr              9.76   2 
  9 Everett, Janise           10 Colorado Spr              9.88   2 
 10 Adams, Symone             10 Unattached               10.00   2 
 11 Coffey, Avery              9 32-Co-Parker             10.03   2 
 12 Pace, Jada                 8 Denver Light             10.10   3 
 13 Dotson, Alaya             10 Denver Light             10.14   1 
 14 Ephrim, Justice            9 Denver Light             10.28   1 
 15 Henshaw, Payton            9 Colorado Spr             10.56   2 
 16 Hurd, Amaiah               9 nitemoves Tr             10.58   2 
 17 Rimpson, Mykah             8 nitemoves Tr             10.78   3 
 18 Rimpson, Makynzie          8 nitemoves Tr             10.99   3 
 19 Kwan, Alessi               9 Denver Light             11.02   4 
 20 Honeycutt, Madisyn         7 Denver Light             11.21   3 
 21 Barnett, NaQua             9 Denver Light             11.33   2 
 22 Hall, Lauryn               8 Zoom Track C             11.39   2 
 23 Pelaez, Ava                7 32-Co-Parker             11.40   3 
 24 Allen, Ka'moyyah           7 Blazers Trac             11.61   3 
 25 Semanik, McKenna           7 Real Trainin             12.07   3 
 26 Dumas, Kniyah              7 Blazers Trac             12.27   4 
 27 Barnett, NyKira            7 Denver Light             12.38   3 
 28 Bell, Brooklyn             8 Denver Light             12.94   4 
 29 Calderon, McKenzie         6 Unattached               14.45   4 
 
Girls 10 & Under 200 Meter Dash 10 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Freelon, Kilah            10 nitemoves Tr             31.85   1 
  2 Everett, Janise           10 Colorado Spr             33.41   4 
  3 Jones, Alison             10 Colorado Spr             33.42   5 
  4 Doublin, Trinity          10 Colorado Fly             33.71   1 
  5 Mundell, Ashlyn            9 Unattached               33.97   1 
  6 BrunoMunn, Zaniya          9 Colorado Spr             34.26   1 
  7 Adams, Symone             10 Unattached               34.83   2 
  8 Turpin, Hannah             9 Colorado Spr             34.86   1 
  9 Patterson, Nina           10 Denver Light             35.15   1 
 10 Ephrim, Justice            9 Denver Light             35.92   2 
 11 Stitt, Caleanna           10 Montbello Ch             36.21   6 
 12 Coffey, Avery              9 32-Co-Parker             36.52   2 
 13 Page, Alliyana            10 Colorado Spr             37.08   6 
 14 Pace, Jada                 8 Denver Light             37.21   5 
 15 Dotson, Alaya             10 Denver Light             37.36   2 
 16 Henriques, Malina          9 Unattached               37.68   6 
 17 Thompson, Sky              8 32-Co-Parker             38.12   3 
 18 Hurd, Amaiah               9 nitemoves Tr             38.15   5 
 19 Barnett, NaQua             9 Denver Light             38.23   3 
 20 Kwan, Alessi               9 Denver Light             38.41   5 
 21 Henshaw, Payton            9 Colorado Spr             38.70   6 
 22 Rimpson, Mykah             8 nitemoves Tr             39.08   4 
 23 Allen, Ka'moyyah           7 Blazers Trac             39.12   2 
 24 Honeycutt, Madisyn         7 Denver Light             39.75   4 
 25 Rimpson, Makynzie          8 nitemoves Tr             39.98   5 
 26 Hall, Lauryn               8 Zoom Track C             40.91   3 
 27 Pelaez, Ava                7 32-Co-Parker             42.02   3 
 28 Henriques, Eliana          7 Unattached               43.74   6 
 29 Semanik, McKenna           7 Real Trainin             43.90   6 
 30 Dumas, Kniyah              7 Blazers Trac             45.08   3 
 31 Barnett, NyKira            7 Denver Light             53.96   4 
 32 Bell, Brooklyn             8 Denver Light             53.96   4 
 
Girls 10 & Under 400 Meter Run 10 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Alison             10 Colorado Spr           1:17.86   2 
  2 Dumas, Kniyah              7 Blazers Trac           1:22.74   1 
  3 Coffey, Avery              9 32-Co-Parker           1:26.65   1 
  4 Stitt, Caleanna           10 Montbello Ch           1:33.21   2 
  5 Thompson, Sky              8 32-Co-Parker           1:35.15   1 
  6 Szuch, Alayna             10 Unattached             1:35.81   2 
 
Girls 10 & Under 800 Meter Run 10 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Henriques, Malina          9 Unattached             3:13.29  
  2 Allen, Ka'moyyah           7 Blazers Trac           3:30.54  
  3 Tabin, Abigail             9 Fort Collins           3:36.99  
 
Girls 10 & Under 4x300 Meter Relay 10 & Under
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Denver Lightning Track Club  'A'                    3:49.12  
     1) Dotson, Alaya 10                2) Ephrim, Justice 9              
     3) Barnett, NaQua 9                4) Patterson, Nina 10             
 
Girls 10 & Under Long Jump 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Freelon, Kilah            10 nitemoves Tr             3.67m   12-00.50 
  2 Adams, Symone             10 Unattached               3.29m   10-09.50 
  3 Turpin, Hannah             9 Colorado Spr             2.89m    9-05.75 
  4 Tabin, Abigail             9 Fort Collins             2.34m    7-08.25 
  5 Rimpson, Mykah             8 nitemoves Tr             2.33m    7-07.75 
  6 Thompson, Sky              8 32-Co-Parker             2.25m    7-04.75 
  7 Pelaez, Ava                7 32-Co-Parker             1.96m    6-05.25 
  8 Rimpson, Makynzie          8 nitemoves Tr             1.87m    6-01.75 
 
Girls 11-12 60 Meter Dash 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bryant, Jordan            11 Colorado Fly              9.02   1 
  2 Chavira, Daniela          11 Centennial T              9.05   1 
  3 Martin, Jaliah            11 Burn IT UP                9.22   1 
  4 Pepper, Nyanna            12 Montbello Ch              9.22   2 
  5 Huntsinger, Cadence       11 Unattached                9.24   1 
  6 Foster, Klohe             11 Fast Traxx T              9.29   1 
  7 Spangler, Jenna           12 Colorado Spr              9.57   2 
  8 Garner, Makayla           12 Colorado Spr              9.74   2 
  9 Pace, Jazmine             11 Denver Light              9.90   2 
 10 Awadey, Aliya             11 Montbello Ch              9.96   1 
 11 Brantley, Skyler          11 Montbello Ch             10.48   2 
 12 Gardner, Abigayle         12 Denver Light             28.97   2 
 
Girls 11-12 200 Meter Dash 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Coffey, Preslie           12 32-Co-Parker             30.74   1 
  2 Bryant, Jordan            11 Colorado Fly             31.91   1 
  3 Strasser, Jadelynn        11 Centennial T             32.48   1 
  4 Spangler, Jenna           12 Colorado Spr             32.78   2 
  5 Awadey, Aliya             11 Montbello Ch             33.28   2 
  6 Garner, Makayla           12 Colorado Spr             33.65   2 
  7 Pace, Jazmine             11 Denver Light             34.85   1 
  8 Brantley, Skyler          11 Montbello Ch             36.39   2 
 
Girls 11-12 400 Meter Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coffey, Preslie           12 32-Co-Parker           1:06.92  
  2 Stark, Hope               11 Unattached             1:11.14  
  3 James, Taylor             11 Ric Rojas Ru           1:12.46  
  4 Pepper, Nyanna            12 Montbello Ch           1:14.05  
  5 Awadey, Aliya             11 Montbello Ch           1:15.73  
  6 Gilfillan, Delaney        11 Unattached             1:30.71  
 
Girls 11-12 800 Meter Run 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 James, Taylor             11 Ric Rojas Ru           2:40.53   1 
  2 Stark, Hope               11 Unattached             2:42.24   1 
  3 Geldean, Riley            12 Unattached             2:49.15   1 
  4 Puskas, Emilia            11 Zoom Track C           2:59.78   2 
  5 Mascarenas, Aryonna       11 Hart Track C           3:08.67   1 
  6 Valdois, Kylie            12 Grizzly Track Cl       3:16.42   2 
  7 Horton, Addie             11 Denver Light           3:19.49   1 
  8 Gilfillan, Delaney        11 Unattached             3:20.58   2 
 
Girls 11-12 1 Mile Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Geldean, Riley            12 Unattached             5:50.78  
  2 Hickey, Cassidy           11 Unattached             6:15.83  
  3 Puskas, Emilia            11 Zoom Track C           6:40.62  
  4 Horton, Addie             11 Denver Light           7:02.92  
  5 Gilfillan, Delaney        11 Unattached             7:31.34  
 
Girls 11-12 60 Meter Hurdles 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coffey, Preslie           12 32-Co-Parker             11.48  
 
Girls 11-12 High Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James, Taylor             11 Ric Rojas Ru             1.22m    4-00.00 
 -- McMoore, Katelyn          12 Grizzly Track Cl            NH            
 
Girls 11-12 Long Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Huntsinger, Cadence       11 Unattached               3.98m   13-00.75 
  2 Foster, Klohe             11 Fast Traxx T             3.74m   12-03.25 
  3 Chavira, Daniela          11 Centennial T             3.61m   11-10.25 
  4 Pepper, Nyanna            12 Montbello Ch             3.58m   11-09.00 
  5 Strasser, Jadelynn        11 Centennial T             3.40m   11-02.00 
  6 Garner, Makayla           12 Colorado Spr             3.36m   11-00.25 
  7 Bryant, Jordan            11 Colorado Fly             3.32m   10-10.75 
  8 Valdois, Kylie            12 Grizzly Track Cl         3.07m   10-01.00 
 
Girls 13-14 60 Meter Dash 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lewis, Dawnielle          14 Colorado Ste              7.82   1 
  2 Minor, Arria              13 Denver Light              7.89   1 
  3 Sloan, Emily              14 Sloan-Unatta              7.90   1 
  4 Larkin, Sydnee            14 Fkelitetc                 7.92   1 
  5 Paris, Jaiden             14 Colorado Fly              8.05   1 
  6 Williams, Madison         14 Fort Collins              8.24   1 
  7 Grenardo, Olivia          14 Zoom Track C              8.29   2 
  8 Wilson, Juliyah           14 nitemoves Tr              8.33   2 
  9 Watkins, Simone           13 Unattached                8.40   1 
 10 Hall, Sa'Mya              14 Colorado Spr              8.44   4 
 11 Ventimiglia, Ashlyn       13 Colorado Spr              8.49   2 
 12 Morales, Myia             13 Epic Track C              8.50   2 
 13 Spangler, Mary            13 Colorado Spr              8.59   2 
 14 Gomez, Caelyn             13 Epic Track C              8.68   2 
 15 Achor, DeAndra            14 Grizzly Track Cl          8.69   4 
 16 Cooper, Kayli             13 Colorado Spr              8.75   3 
 17 Haggans, Vanessa          13 Ric Rojas Ru              8.97   3 
 18 Brown, Dayana             13 Colorado Fly              9.11   3 
 19 Seelye, Genessa           13 Colorado Spr              9.21   4 
 20 Grigsby, Molly            14 Fort Collins              9.23   2 
 21 Willis, Kayla             14 Colorado Fly              9.26   3 
 22 Clayman, Heidi            13 Denver Light              9.37   3 
 23 Kwan, Ana Paola           13 Denver Light              9.59   3 
 24 Manning, Je'Niesa         14 Grizzly Track Cl          9.91   3 
 
Girls 13-14 200 Meter Dash 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Minor, Arria              13 Denver Light             25.20   1 
  2 Sloan, Emily              14 Sloan-Unatta             25.77   1 
  3 Lewis, Dawnielle          14 Colorado Ste             25.96   1 
  4 Paris, Jaiden             14 Colorado Fly             26.92   1 
  5 Wilson, Juliyah           14 nitemoves Tr             27.45   1 
  6 Watkins, Simone           13 Unattached               27.82   1 
  7 Ventimiglia, Ashlyn       13 Colorado Spr             28.16   2 
  8 Hall, Anna                13 Zoom Track C             28.56   2 
  9 Gayles, Makiya            13 Colorado Ste             28.87   3 
 10 Walker, BreZhane          14 Centennial T             29.18   3 
 11 Hadley, Kyndall           14 Colorado Ste             29.40   2 
 12 Achor, DeAndra            14 Grizzly Track Cl         29.40   4 
 13 Haggans, Vanessa          13 Ric Rojas Ru             29.57   2 
 14 Cooper, Kayli             13 Colorado Spr             30.23   2 
 15 Brown, Dayana             13 Colorado Fly             30.28   3 
 16 Grigsby, Molly            14 Fort Collins             30.30   3 
 17 Brownworth, Olivia        14 Grizzly Track Cl         30.71   4 
 18 Clayman, Heidi            13 Denver Light             31.16   4 
 19 Willis, Kayla             14 Colorado Fly             31.45   3 
 20 Seelye, Genessa           13 Colorado Spr             31.97   4 
 21 Strizich, Lauren          13 Grizzly Track Cl         32.67   3 
 22 Pere, Alana               13 Grizzly Track Cl         33.80   4 
 
Girls 13-14 400 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Steele, Chantae           13 Landsharks R           1:05.56   1 
  2 Moore, Elizabeth          14 Ric Rojas Ru           1:06.65   1 
  3 Hadley, Kyndall           14 Colorado Ste           1:07.47   1 
  4 Gayles, Makiya            13 Colorado Ste           1:08.90   2 
  5 Cox, Lauren               13 Fkelitetc              1:10.29   1 
  6 Spangler, Mary            13 Colorado Spr           1:10.42   1 
  7 Amador, Aspen             13 Fkelitetc              1:11.45   1 
  8 Clayman, Heidi            13 Denver Light           1:11.69   2 
  9 Strizich, Lauren          13 Grizzly Track Cl       1:15.35   2 
 10 Abeyta, Jaylin            14 platte river           1:24.28   2 
 
Girls 13-14 800 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Steele, Chantae           13 Landsharks R           2:29.92   1 
  2 Hall, Anna                13 Zoom Track C           2:31.11   1 
  3 Goldy, Morgan             13 Centennial T           2:40.41   1 
  4 Hamilton, Lilliana        14 Unattached             2:43.20   1 
  5 Nicholson, Carly          14 Landsharks R           2:49.60   1 
  6 Gardner, Amelia           14 Denver Light           2:51.29   1 
  7 Strizich, Lauren          13 Grizzly Track Cl       2:56.94   2 
  8 Knight, Jaden             13 Grizzly Track Cl       2:59.51   2 
  9 Smith, Lindey             13 Grizzly Track Cl       3:18.71   2 
 10 Abeyta, Jaylin            14 platte river           3:19.75   2 
 
Girls 13-14 1 Mile Run 13-14
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hamilton, Lilliana        14 Unattached             6:02.42  
  2 Nicholson, Carly          14 Landsharks R           6:22.61  
  3 Gardner, Amelia           14 Denver Light           6:36.40  
  4 Smith, Lindey             13 Grizzly Track Cl       7:11.42  
 
Girls 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sloan, Emily              14 Sloan-Unatta              9.13  
  2 Paris, Jaiden             14 Colorado Fly              9.29  
  3 Davis, Kylie              14 Zoom Track C              9.92  
  4 Peterson, Shannon         14 Epic Track C             10.05  
  5 Moore, Elizabeth          14 Ric Rojas Ru             11.49  
  6 Kwan, Ana Paola           13 Denver Light             11.73  
  7 Fernandez, Kali           14 Epic Track C             13.01  
 
Girls 13-14 4x300 Meter Relay 13-14
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unnattatched  'A'                                   2:53.93  
 
Girls 13-14 High Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hall, Anna                13 Zoom Track C             1.52m    4-11.75 
  2 Keel, Mavaney             14 Grizzly Track Cl         1.42m    4-07.75 
  3 Brownworth, Olivia        14 Grizzly Track Cl         1.37m    4-06.00 
  4 Knight, Jaden             13 Grizzly Track Cl         1.27m    4-02.00 
  4 Moore, Elizabeth          14 Ric Rojas Ru             1.27m    4-02.00 
 
Girls 13-14 Long Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lewis, Dawnielle          14 Colorado Ste             4.85m   15-11.00 
  2 Williams, Madison         14 Fort Collins             4.81m   15-09.50 
  3 Peterson, Shannon         14 Epic Track C             4.55m   14-11.25 
  4 Larkin, Sydnee            14 Fkelitetc                4.43m   14-06.50 
  5 Hall, Sa'Mya              14 Colorado Spr             4.32m   14-02.25 
  6 Gomez, Caelyn             13 Epic Track C             4.24m   13-11.00 
  7 Morales, Myia             13 Epic Track C             4.22m   13-10.25 
  8 Ventimiglia, Ashlyn       13 Colorado Spr             4.20m   13-09.50 
  9 Walker, BreZhane          14 Centennial T             3.99m   13-01.25 
 10 Hadley, Kyndall           14 Colorado Ste             3.96m   13-00.00 
 11 Wilson, Juliyah           14 nitemoves Tr             3.75m   12-03.75 
 12 Pere, Alana               13 Grizzly Track Cl         3.43m   11-03.00 
 -- Fernandez, Kali           14 Epic Track C              FOUL            
 
Girls 13-14 Triple Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Keel, Mavaney             14 Grizzly Track Cl         8.95m   29-04.50 
 
Girls 13-14 Shot Put 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Manning, Je'Niesa         14 Grizzly Track Cl         7.64m   25-00.75 
  2 Abeyta, Jaylin            14 platte river             4.22m   13-10.25 
 
Women 15-19 60 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Watt, Alleandra           17 Speed T&F                 7.53q  2 
  2 Ries, Chyna               18 Speed Denver              7.61q  1 
  3 Yon, Shayna               17 Fkelitetc                 7.63q  3 
  4 Groce, Alexandria         17 Angel Flight              7.68q  6 
  5 Cox, Alexei               18 Angel Flight              7.73q  5 
  6 Koopman, Audra            15 Fort Collins              7.76q  9 
  7 Groce, Alexis             17 Angel Flight              7.78q  8 
  8 Ayre-Perry, Alivia        18 Fort Collins              7.79q 10 
  9 Brown, Tashay             19 Centennial T              7.92  10 
 10 Stanley, Daisha           18 Angel Flight              7.94   9 
 11 Doublin, Khayla           17 Colorado Fly              7.97   4 
 12 Baron, Heide              16 Speed T&F                 7.99   7 
 13 Evans, Maya               15 Colorado Ste              8.07   6 
 14 Werman, Katie             19 Grand Valley              8.07   5 
 15 Vines, Isabelle           17 Speed T&F                 8.12   1 
 16 Oancia, Sarah             16 Unattached                8.14   3 
 17 Gantt, Bridgett           18 Colorado Spr              8.18   2 
 18 Turner, Kerry             18 Unattached                8.19   7 
 19 Kirk, Dana                17 Speed T&F                 8.21   8 
 20 Sleeth, Jordan            17 Fort Collins              8.24   2 
 21 Clausell, Nakiya          17 Montbello Ch              8.32  10 
 22 Cumber, Karli             18 Colorado Fly              8.33   9 
 23 Coombe, Victoria          17 Centennial T              8.35   9 
 24 Wang, Jenny               17 Jaguar Track and          8.38   8 
 25 Daniels, Bri              18 Unattached                8.40   5 
 26 Noble, Tiana              16 Unattached                8.45   4 
 27 Davis, Rune               16 Montbello Ch              8.46   9 
 28 Herman, Summer            18 Unattached                8.48   5 
 29 Mason, Asha               18 Colorado Spr              8.49   1 
 30 Schoneman, Emily          18 Real Trainin              8.50   6 
 31 Cherry, Lauren            18 Unattached                8.51   7 
 32 Burton, Jordan            17 Jordan Burto              8.51   3 
 32 Hegg, Jamie               15 Ric Rojas Ru              8.51   6 
 34 Felice, Hanna             17 Speed T&F                 8.52   6 
 35 Peterson, Chloe           15 Angel Flight              8.52   8 
 36 Hall, Julia               17 Zoom Track C              8.54  10 
 37 Bradley, Caitlyn          15 Speed T&F                 8.55   2 
 38 Jameson, Alison           19 Grand Valley              8.57   3 
 39 Collins, Sophia           15 Fast Traxx T              8.58  10 
 40 Schiel, Janae             17 Fort Collins              8.58   8 
 41 Abbott, Lannan            15 Speed T&F                 8.62   5 
 42 Rickey, Madison           18 Speed Denver              8.63   4 
 43 Keanaaina, Skye           16 Epic Track C              8.65   6 
 44 Kellum, Mallory           16 Unattached                8.69   4 
 45 Amill, Kimberly           18 Fast Traxx T              8.76   4 
 46 Mangham, Abigail          19 Easterncolor              8.76   7 
 47 Davidson, Alexandra       17 Speed T&F                 8.77   2 
 48 Chamberlain, Kelly        17 Fort Collins              8.79  10 
 49 Setterberg, Carly         18 Glenwood Spr              8.82   2 
 50 Trego, Bayley             18 Exceler8 Tra              8.85   8 
 51 Ross, Jessica             18 Easterncolor              8.88   9 
 52 Goings, Neseert           15 Grizzly Track Cl          8.90   6 
 53 Lauder, Anne              17 Unattached                8.90  10 
 54 Smith, Madelyn            16 Hart Track C              8.92   3 
 55 Benner, Kellie            18 Mountain Vie              8.94   9 
 56 Farran, Kelsey            19 Speed T&F                 8.96   8 
 57 Slocum, Jaycie            17 Mountain Vie              9.18   4 
 58 Sweeten, Akilah           15 Colorado Spr              9.22   7 
 59 Strong, Alyssa            17 Fort Collins              9.28   5 
 60 Reza, Kara                17 Mountain Vie              9.41   3 
 61 Voll, Emily               18 Fort Collins              9.42   6 
 62 Lee, Rachel               15 Grizzly Track Cl          9.58   9 
 63 Horton, Bella             15 Denver Light              9.72   2 
 64 Lawrence, Alicia          18 Speed T&F                 9.92   1 
 
Women 15-19 60 Meter Dash 15-19
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Watt, Alleandra           17 Speed T&F                 7.43  
  2 Ries, Chyna               18 Speed Denver              7.46  
  3 Yon, Shayna               17 Fkelitetc                 7.51  
  4 Cox, Alexei               18 Angel Flight              7.69  
  5 Groce, Alexis             17 Angel Flight              7.77  
  6 Groce, Alexandria         17 Angel Flight              7.81  
  7 Ayre-Perry, Alivia        18 Fort Collins              7.85  
  8 Koopman, Audra            15 Fort Collins              7.86  
 
Women 15-19 200 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Watt, Alleandra           17 Speed T&F                24.31   1 
  2 Hall, Dior                18 Fkelitetc                25.01   1 
  3 Brown, Tashay             19 Centennial T             25.29   1 
  4 Howie, Mackenzie          18 Speed T&F                25.32   2 
  5 Lester, Carly             18 Fort Collins             25.51   1 
  6 Taurchini, Alicia         19 Unattached               25.60   3 
  7 Ayre-Perry, Alivia        18 Fort Collins             25.65   2 
  8 Baron, Heide              16 Speed T&F                26.03   3 
  9 Baron, Madelyn            18 Speed T&F                26.16   1 
 10 Koopman, Audra            15 Fort Collins             26.36   3 
 11 Doublin, Khayla           17 Colorado Fly             26.55   6 
 12 Hough, Rachel             18 Speed T&F                26.86   2 
 13 Oancia, Sarah             16 Unattached               26.97   3 
 14 Paul, Carly               18 Fort Collins             26.98   2 
 15 Hall, Julia               17 Zoom Track C             27.02   4 
 16 Sleeth, Jordan            17 Fort Collins             27.33   5 
 17 Werman, Katie             19 Grand Valley             27.46  12 
 18 Gantt, Bridgett           18 Colorado Spr             27.48   5 
 19 Zeman, Shea               17 Box State FI             27.50   5 
 20 Vines, Isabelle           17 Speed T&F                27.58   4 
 21 Maccagnan, Megan          16 Unattached               27.62   4 
 22 Davis, Rune               16 Montbello Ch             27.68  10 
 23 Noble, Tiana              16 Unattached               27.74  12 
 24 Daniels, Bri              18 Unattached               27.74   5 
 25 Hegg, Jamie               15 Ric Rojas Ru             27.81   6 
 26 Felice, Hanna             17 Speed T&F                27.84   3 
 27 Sharpe, Lauren            17 Real Trainin             27.88  12 
 28 Harvey, Amelia            17 Speed T&F                27.90   7 
 29 Burton, Jordan            17 Jordan Burto             27.93   4 
 30 Ross, Isabel              18 Unattached               27.99  11 
 31 Kirk, Dana                17 Speed T&F                28.02   4 
 32 Sharp, Rachel             17 Real Trainin             28.12  13 
 33 Laird, Sarah              16 Unattached               28.41   6 
 34 Abbott, Lannan            15 Speed T&F                28.43   7 
 35 Maydaw, Dana              18 Real Trainin             28.53  10 
 36 Kellum, Mallory           16 Unattached               28.56  11 
 37 Merrill, Mckenna          17 Speed Track              28.65   6 
 38 Schoneman, Emily          18 Real Trainin             28.75  11 
 39 Casey, Gabrielle          17 Real Trainin             29.03  10 
 40 Schiel, Janae             17 Fort Collins             29.05   8 
 41 Perry-Mazion, Shakym      16 Colorado Fly             29.07   8 
 42 Prased, Nyla              17 Real Trainin             29.13  13 
 43 Morgan, Hali              17 Colorado Fly             29.21   8 
 44 Amill, Kimberly           18 Fast Traxx T             29.41   3 
 45 Collins, Sophia           15 Fast Traxx T             29.43   7 
 46 Setterberg, Carly         18 Glenwood Spr             29.63   7 
 47 Hays, Madison             19 Unattached               29.71  10 
 48 Ryan, Amber               15 Epic Track C             29.85   7 
 49 Landers, Olivia           16 Unattached               30.01   5 
 50 Stewart, Abby             18 Mountain Vie             30.27   8 
 51 Sanchez, Katherine        16 Ric Rojas Ru             30.40   6 
 52 Slocum, Jaycie            17 Mountain Vie             30.79   9 
 53 Hodge, Jayla              17 Unattached               30.88   8 
 54 Brown, Sierra             16 Unattached               31.20   9 
 55 Whelan, Maddie            17 Real Trainin             32.43   9 
 
Women 15-19 400 Meter Run 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Miller, Payton            18 Fkelitetc                57.39   1 
  2 Taurchini, Alicia         19 Unattached               57.76   1 
  3 Howie, Mackenzie          18 Speed T&F                58.60   1 
  4 Rainsberger, Katie        16 Unattached             1:00.55   1 
  5 Hough, Rachel             18 Speed T&F              1:00.78   1 
  6 Buschy, Taylor            18 Fort Collins           1:00.91   2 
  7 Ramsay, McKenna           16 Unattached             1:01.16   1 
  8 Cooney, Riley             17 Mountain Vie           1:01.60   2 
  9 Baron, Madelyn            18 Speed T&F              1:02.00   2 
 10 Hall, Julia               17 Zoom Track C           1:02.47   3 
 11 Sharp, Rachel             17 Real Trainin           1:03.34   6 
 12 Hamilton, Lauren          18 Unattached             1:03.58   3 
 13 Sharpe, Lauren            17 Real Trainin           1:03.63   6 
 14 Zeman, Shea               17 Box State FI           1:03.81   2 
 15 Wiitala, Kayla            16 Unattached             1:03.88   3 
 16 Penney, Kelly             16 Fkelitetc              1:03.96   3 
 17 Maydaw, Dana              18 Real Trainin           1:04.25   7 
 18 Hayes, Bri                18 Box State FI           1:04.49   3 
 19 Montoya, Alexis           17 Glenwood Spr           1:05.11   4 
 20 Clausell, Nakiya          17 Montbello Ch           1:05.14   6 
 21 Maccagnan, Megan          16 Unattached             1:05.50   2 
 22 Percy, Megan              18 Unattached             1:06.02   2 
 23 Herebic, Allyson          16 Exceler8 Tra           1:06.73   4 
 24 Merrill, Mckenna          17 Speed Track            1:06.84   4 
 25 Yocum, Sarah              15 Unnattatched           1:07.10   5 
 26 Stewart, Abby             18 Mountain Vie           1:07.33   5 
 27 Prased, Nyla              17 Real Trainin           1:07.45   7 
 28 Evans, Maya               15 Colorado Ste           1:07.64   4 
 29 Morgan, Hali              17 Colorado Fly           1:09.52   5 
 30 Gust, Erin                19 Fkelitetc              1:10.39   4 
 31 Landers, Olivia           16 Unattached             1:11.19   4 
 32 Carney, Corinna           19 Unattached             1:11.20   7 
 33 Perry-Mazion, Shakym      16 Colorado Fly           1:12.46   6 
 34 Whelan, Maddie            17 Real Trainin           1:16.62   6 
 35 Ng, Emily                 16 Hart Track C           1:22.22   5 
 
Women 15-19 800 Meter Run 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rainsberger, Katie        16 Unattached             2:20.41   1 
  2 Cooney, Riley             17 Mountain Vie           2:24.24   1 
  3 Harrower, Heather         18 Ric Rojas Ru           2:27.78   1 
  4 Hamilton, Lauren          18 Unattached             2:30.57   2 
  5 Freeman, Hannah           15 Ric Rojas Ru           2:34.60   2 
  6 Trotter, Roxanne          18 Unattached             2:35.45   4 
  7 Sanchez, Emma             18 Ric Rojas Ru           2:36.18   1 
  8 Gallegos, Emily           16 Unattached             2:37.73   1 
  9 Benner, Katie             18 Mountain Vie           2:37.77   3 
 10 Richarz, Kendall          18 Ric Rojas Ru           2:40.11   2 
 11 Wiitala, Kayla            16 Unattached             2:40.31   2 
 12 Percy, Megan              18 Unattached             2:41.03   3 
 13 Hayes, Bri                18 Box State FI           2:41.90   5 
 14 Elliott, McKenzie         15 Landsharks R           2:43.61   4 
 15 Kleven, Jessica           18 Unattached             2:44.79   3 
 16 Kunz, Tatjana             16 Ric Rojas Ru           2:46.62   2 
 17 Rogers, Olivia            16 Ric Rojas Ru           2:47.27   1 
 18 Flanery, Sophie           18 Jaguar Track and       2:49.57   5 
 19 Diefenbach, Ashley        16 32-Co-Parker           2:50.08   4 
 20 Williams, Lauren          16 Jaguar Track and       2:51.13   5 
 21 Babeu, Olivia             18 Hart Track C           2:53.97   4 
 22 Sandman, Logan            19 Real Trainin           2:56.01   5 
 23 Foster, Caroline          18 Mountain Vie           2:56.07   3 
 24 Adelgren, Pamela          17 Exceler8 Tra           3:03.85   5 
 25 Miller, Adrianna          16 Unattached             3:03.86   4 
 26 Hee, Samantha             16 Hart Track C           3:04.39   4 
 
Women 15-19 1 Mile Run 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kroeker, Kaleigh          17 Unattached             5:25.72   2 
  2 Deitsch, Alison           18 Exceler8 Tra           5:46.02   1 
  3 Palm-Trujillo, Devyn      19 Unattached             5:49.25   1 
  4 Jones, Bailie             19 Unattached             5:54.60   1 
  5 Kleven, Jessica           18 Unattached             5:54.61   1 
  6 Litoff, Ashley            18 Unattached             5:56.58   2 
  7 Ramsey, Kaitlin           17 Exceler8 Tra           5:59.07   1 
  8 Spence, Darby             19 Unattached             6:03.20   1 
  9 Babeu, Olivia             18 Hart Track C           6:09.23   1 
 10 Elliott, McKenzie         15 Landsharks R           6:10.00   1 
 11 Perez, Emily              18 Unattached             6:26.17   2 
 12 Hosey, Sydney             17 Hart Track C           6:37.49   2 
 13 Manguso, Elizabeth        18 Unattached             6:38.70   2 
 14 Sandman, Logan            19 Real Trainin           6:41.68   2 
 15 Tirpak, Erin              15 Exceler8 Tra           6:42.77   2 
 16 Miller, Adrianna          16 Unattached             6:48.49   2 
 17 Rogers, Caroline          16 Exceler8 Tra           6:54.53   2 
 
Women 15-19 60 Meter Hurdles 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hall, Dior                18 Fkelitetc                 8.33   1 
  2 Lester, Carly             18 Fort Collins              8.88   1 
  3 Ries, Maya                16 Speed Denver              8.95   1 
  4 Paul, Carly               18 Fort Collins              9.08   1 
  5 Cumber, Karli             18 Colorado Fly              9.57   1 
  6 Kirk, Dana                17 Speed T&F                 9.58   2 
  7 Gomez, Kiana              17 Epic Track C              9.64   1 
  8 Doublin, Khayla           17 Colorado Fly              9.65   1 
  9 Felice, Hanna             17 Speed T&F                 9.66   1 
 10 Coombe, Victoria          17 Centennial T              9.70   2 
 11 Pettaway, Rhyan           16 Unattached                9.79   2 
 12 Harris, Claire            17 Unattached                9.86   2 
 13 Jameson, Alison           19 Grand Valley              9.94   3 
 14 Mason, Asha               18 Colorado Spr             10.03   4 
 15 Hays, Madison             19 Unattached               10.14   4 
 16 Yocum, Sarah              15 Unnattatched             10.14   3 
 17 Schiel, Janae             17 Fort Collins             10.16   2 
 18 Burton, Jordan            17 Jordan Burto             10.22   2 
 19 Casey, Gabrielle          17 Real Trainin             10.66   4 
 20 Krusoe, Morgan            17 Unattached               10.74   4 
 21 Chamberlain, Kelly        17 Fort Collins             10.77   3 
 22 Lauder, Anne              17 Unattached               10.98   2 
 23 Voll, Emily               18 Fort Collins             11.02   2 
 24 Savage, Sarah             19 Unattached               11.20   3 
 25 Diefenbach, Ashley        16 32-Co-Parker             11.27   3 
 26 Strong, Alyssa            17 Fort Collins             11.44   3 
 27 Turner, Kerry             18 Unattached               11.50   5 
 28 Boldt, Brandy             16 Fort Collins             11.53   3 
 29 Jensen, Elise             18 Jaguar Track and         11.58   5 
 30 Whelan, Maddie            17 Real Trainin             11.64   4 
 31 Damtew, Bezawit           18 Unattached               12.37   4 
 32 Brown, Sierra             16 Unattached               12.98   5 
 33 Minnig, Kayleen           18 Unattached               13.57   5 
 
Women 15-19 4x300 Meter Relay 15-19
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Fort Collins Track Club  'A'                        2:30.82  
     1) Ayre-Perry, Alivia 18           2) Boldt, Brandy 16               
     3) Buschy, Taylor 18               4) Chamberlain, Kelly 17          
  2 Ric Rojas Running  'A'                              2:37.13  
     1) Freeman, Hannah 15              2) Harrower, Heather 18           
     3) Hegg, Jamie 15                  4) Kunz, Tatjana 16               
  3 Unattached  'A'                                     2:45.33  
     1) Ramsay, McKenna 16              2) Hamilton, Lauren 18            
     3) Percy, Megan 18                 4) Rainsberger, Katie 16          
  4 Ric Rojas Running  'B'                              2:54.02  
     1) Richarz, Kendall 18             2) Rogers, Olivia 16              
     3) Sanchez, Emma 18                4) Sanchez, Katherine 16          
 
Women 15-19 High Jump 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Paul, Carly               18 Fort Collins             1.67m    5-05.75 
  2 Hare, Ashlyn              17 Unattached               1.57m    5-01.75 
  3 Ellis, Katelyn            18 Epic Track C             1.52m    4-11.75 
  4 Landers, Olivia           16 Unattached              J1.52m    4-11.75 
  5 Heintschel, Haley         18 Unattached              J1.52m    4-11.75 
  6 Sharpe, Lauren            17 Real Trainin             1.47m    4-09.75 
  7 Ries, Rylee               17 Landsharks R            J1.47m    4-09.75 
  8 Hodge, Jayla              17 Unattached               1.42m    4-07.75 
  9 Sanchez, Katherine        16 Ric Rojas Ru            J1.42m    4-07.75 
 10 Strong, Alyssa            17 Fort Collins             1.37m    4-06.00 
 11 Rufenacht, Karlin         17 Unattached              J1.37m    4-06.00 
 12 Ryan, Amber               15 Epic Track C             1.27m    4-02.00 
 
Women 15-19 Pole Vault 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mccabe, Megan             18 Above the Ba             3.50m   11-05.75 
  2 Peterson, Kimberly        19 Angel Flight             3.35m   10-11.75 
  3 Hautamaa, Stephanie       19 Above the Ba             3.05m   10-00.00 
  3 Casey, Gabrielle          17 Above the Ba             3.05m   10-00.00 
  5 Spitz, Josie              16 Above the Ba             2.75m    9-00.25 
  6 Manzanares, Briley        17 Above the Ba             2.30m    7-06.50 
  7 Ellis, Sterlyng           16 Above the Ba             2.15m    7-00.50 
  7 Chamberlain, Kelly        17 Fort Collins             2.15m    7-00.50 
  9 Jones, Sydney             16 Atb Cos                  2.00m    6-06.75 
  9 Brett, Rylin              15 Above the Ba             2.00m    6-06.75 
 -- Tiona, Catherine          18 Atb Cos                     NH            
 -- Paxton, Avery             15 Above the Ba                NH            
 -- Grulkowski, Jordyn        18 Atb Cos                     NH            
 
Women 15-19 Long Jump 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ries, Chyna               18 Speed Denver             6.06m   19-10.75 
  2 Yon, Shayna               17 Fkelitetc                5.56m   18-03.00 
  3 Koopman, Audra            15 Fort Collins             5.22m   17-01.50 
  4 Harris, Rebecca           18 Unattached               5.21m   17-01.25 
  5 Harvey, Amelia            17 Speed T&F                4.91m   16-01.50 
  6 Santos, Angelica          16 Epic Track C             4.90m   16-01.00 
  7 Vijayasarathy, Tarah      17 Fort Collins             4.85m   15-11.00 
  8 Gomez, Kiana              17 Epic Track C             4.67m   15-04.00 
  8 Cherry, Lauren            18 Unattached               4.67m   15-04.00 
 10 Cumber, Karli             18 Colorado Fly             4.62m   15-02.00 
 11 Black, Sloan              18 Grand Valley             4.51m   14-09.75 
 12 Ross, Isabel              18 Unattached               4.49m   14-08.75 
 13 Schiel, Janae             17 Fort Collins             4.44m   14-07.00 
 14 Schoneman, Emily          18 Real Trainin             4.41m   14-05.75 
 15 Montoya, Alexis           17 Glenwood Spr             4.37m   14-04.00 
 16 Engstrom-Byrd, Shamara    19 Fast Traxx T             4.26m   13-11.75 
 17 Keanaaina, Skye           16 Epic Track C             4.13m   13-06.75 
 17 Divich, Dakota            17 Speed T&F                4.13m   13-06.75 
 19 Peterson, Chloe           15 Angel Flight             4.10m   13-05.50 
 20 Abbott, Lannan            15 Speed T&F                4.03m   13-02.75 
 21 Larkins, Savannah         15 Epic Track C             4.01m   13-02.00 
 22 Singer, Jordann           16 Unattached               3.99m   13-01.25 
 23 Ryan, Amber               15 Epic Track C             3.98m   13-00.75 
 24 Heintschel, Haley         18 Unattached               3.88m   12-08.75 
 25 Lease, Sarah              16 Exceler8 Tra             3.68m   12-01.00 
 26 Scaduto, Alyssa           15 Grizzly Track Cl         3.62m   11-10.50 
 26 Almasri, Layla            15 Grizzly Track Cl         3.62m   11-10.50 
 28 Poliafico, Laren          15 Centennial T             3.53m   11-07.00 
 29 Hesser, Jennifer          17 Unattached               3.50m   11-05.75 
 30 Boldt, Brandy             16 Fort Collins             3.49m   11-05.50 
 31 Morgan, Hali              17 Colorado Fly             3.48m   11-05.00 
 32 Lee, Rachel               15 Grizzly Track Cl         3.02m    9-11.00 
 
Women 15-19 Triple Jump 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ries, Maya                16 Speed Denver            11.01m   36-01.50 
  2 Divich, Dakota            17 Speed T&F               10.67m   35-00.25 
  3 Vijayasarathy, Tarah      17 Fort Collins            10.50m   34-05.50 
  4 Harvey, Amelia            17 Speed T&F               10.48m   34-04.75 
  5 Cephers, Tiana            18 Montbello Ch            10.44m   34-03.00 
  5 Santos, Angelica          16 Epic Track C            10.44m   34-03.00 
  7 Black, Sloan              18 Grand Valley            10.34m   33-11.25 
  8 Gomez, Kiana              17 Epic Track C            10.33m   33-10.75 
  9 Mangham, Abigail          19 Easterncolor            10.17m   33-04.50 
 10 Cherry, Lauren            18 Unattached              10.01m   32-10.25 
 11 Watson, Sammi             16 Mountain Vie             9.98m   32-09.00 
 12 Harris, Claire            17 Unattached               9.65m   31-08.00 
 13 Montoya, Alexis           17 Glenwood Spr             9.64m   31-07.50 
 14 Lauder, Anne              17 Unattached               9.63m   31-07.25 
 15 Wiencek, Kenna            17 Mountain Vie             9.53m   31-03.25 
 16 Engstrom-Byrd, Shamara    19 Fast Traxx T             9.07m   29-09.25 
 17 Savage, Sarah             19 Unattached               9.00m   29-06.50 
 18 Damtew, Bezawit           18 Unattached               8.74m   28-08.25 
 19 Lease, Sarah              16 Exceler8 Tra             8.53m   28-00.00 
 20 Larkins, Savannah         15 Epic Track C             8.51m   27-11.00 
 21 Scaduto, Alyssa           15 Grizzly Track Cl         8.43m   27-08.00 
 -- Singer, Jordann           16 Unattached                  ND            
 
Women 15-19 Shot Put 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Walker, Mariah            18 Unattached              14.09m   46-02.75 
  2 Allen, Erica              16 Montbello Ch             8.52m   27-11.50 
  3 Ross, Jessica             18 Easterncolor             8.36m   27-05.25 
 
Women 20-105 60 Meter Dash 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Bernert, Brandi           36 Unattached                7.98q 
  2 Reed, LaDonna             39 Unattached                8.69q 
 
Women 20-105 Pole Vault 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
 -- Tedeschi, Gemma           20 Atb Cos                     NH            
 
Women 20-105 Long Jump 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Reed, LaDonna             39 Unattached               4.42m   14-06.00 
  2 Bernert, Brandi           36 Unattached               4.10m   13-05.50 
 
Boys 10 & Under 60 Meter Dash 10 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Kaseem             10 Colorado Fly              8.90   1 
  2 Martinez, Ethan           10 Unattached                8.99   1 
  3 Brantley, Logan           10 Montbello Ch              9.19   2 
  4 Honeycutt, Marcellus       9 Denver Light              9.30   1 
  5 Brown, Diontae            10 Colorado Fly              9.44   1 
  6 McFarland, Darius         10 Unattached                9.48   1 
  7 Pepper, Nasir              9 Montbello Ch              9.55   2 
  8 Yarmul, Dylan             10 Unattached                9.73   2 
  9 Dillas, Savoy             10 Denver Light             10.04   1 
 10 Freelon, Steve             8 nitemoves Tr             10.10   2 
 11 Koonce, Carl               9 Colorado Fly             10.50   1 
 12 Adams, Marcus              8 Zoom Track C             11.55   2 
 13 Pack, Quinn                9 Centennial T             11.56   2 
 
Boys 10 & Under 200 Meter Dash 10 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Kaseem             10 Colorado Fly             31.61   1 
  2 Brantley, Logan           10 Montbello Ch             32.37   2 
  3 Pepper, Nasir              9 Montbello Ch             33.23   2 
  4 Honeycutt, Marcellus       9 Denver Light             33.72   1 
  5 Brown, Diontae            10 Colorado Fly             34.11   1 
  6 McFarland, Darius         10 Unattached               34.32   1 
  7 Yarmul, Dylan             10 Unattached               34.38   3 
  8 Freelon, Steve             8 nitemoves Tr             34.92   3 
  9 Dillas, Savoy             10 Denver Light             35.80   2 
 10 Crutcher, Roland          10 Montbello Ch             39.46   2 
 11 Koonce, Carl               9 Colorado Fly             42.85   2 
 
Boys 10 & Under 400 Meter Run 10 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Crutcher, Roland          10 Montbello Ch           1:28.46  
  2 Ennis, Jacoby              8 Unattached             1:30.26  
 
Boys 10 & Under 800 Meter Run 10 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Crutcher, Roland          10 Montbello Ch           3:19.42  
  2 Ennis, Jacoby              8 Unattached             3:19.48  
 
Boys 10 & Under 1 Mile Run 10 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Allen, Kemar               8 Blazers Trac           6:39.93  
  2 Geldean, Keegan            7 Unattached             7:52.65  
 
Boys 10 & Under High Jump 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pack, Quinn                9 Centennial T             0.87m    2-10.25 
 
Boys 10 & Under Long Jump 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown, Diontae            10 Colorado Fly             3.25m   10-08.00 
  2 Yarmul, Dylan             10 Unattached               3.08m   10-01.25 
  3 Pepper, Nasir              9 Montbello Ch             2.79m    9-02.00 
  4 Martinez, Ethan           10 Unattached               2.74m    9-00.00 
 
Boys 10 & Under Shot Put 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Adams, Marcus              8 Zoom Track C             3.83m   12-06.75 
 
Boys 11-12 60 Meter Dash 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simpson, Keirryse         12 Montbello Ch              8.51   2 
  2 Shouse-Spangenberg, Caid  12 Speed Denver              8.60   1 
  3 Maccagnan, Chance         11 Unattached                8.76   2 
  4 Williams, Isiah           12 Colorado Fly              8.87   1 
  5 Levias-Kotey, NiiAmon     11 Montbello Ch              8.91   2 
  6 Pepper, David             12 MACKTRACK EL              8.92   1 
  7 Dever, Jochim             12 Colorado Fly              8.94   1 
  8 Horton, Colton            12 Denver Light              9.11   1 
  9 Gilfillan, Tommy          12 Unattached                9.28   1 
 10 Reeves, Elijah            11 Unattached                9.32   1 
 11 Spears, Connor            11 Colorado Spr              9.52   2 
 12 Rubley, Jake              12 Unattached                9.79   2 
 13 Griffin, Orion            11 Fort Collins             12.16   1 
 
Boys 11-12 200 Meter Dash 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simpson, Keirryse         12 Montbello Ch             28.67   2 
  2 Shouse-Spangenberg, Caid  12 Speed Denver             28.69   1 
  3 Levias-Kotey, NiiAmon     11 Montbello Ch             29.44   2 
  4 Maccagnan, Chance         11 Unattached               29.91   1 
  5 Dever, Jochim             12 Colorado Fly             30.48   1 
  6 Gilfillan, Tommy          12 Unattached               30.56   1 
  7 Calderon, Caden           11 Zoom Track C             30.90   1 
  8 Horton, Colton            12 Denver Light             31.75   2 
  9 Reeves, Elijah            11 Unattached               32.52   1 
 10 Spears, Connor            11 Colorado Spr             32.98   2 
 11 Rubley, Jake              12 Unattached               33.05   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Run 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simpson, Keirryse         12 Montbello Ch           1:06.43   2 
  2 Pepper, David             12 MACKTRACK EL           1:09.25   1 
  3 Levias-Kotey, NiiAmon     11 Montbello Ch           1:09.84   2 
  4 Horton, Colton            12 Denver Light           1:10.43   1 
  5 Gilfillan, Tommy          12 Unattached             1:10.65   1 
  6 Breglio, Anthony          11 Unattached             1:10.68   1 
  7 Reeves, Elijah            11 Unattached             1:11.70   1 
  8 Calderon, Caden           11 Zoom Track C           1:13.19   1 
  9 Trautner, Noah            12 Landsharks R           1:17.71   2 
 10 Ulrich, Philip            11 Unattached             1:23.73   2 
 11 Ledden, William           12 Ric Rojas Ru           1:24.67   2 
 12 White, Elijah             11 platte river           1:36.27   2 
 
Boys 11-12 800 Meter Run 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kotowski, William         12 Denver Light           2:45.75   1 
  2 Peters, Blake             12 Montbello Ch           2:50.44   2 
  3 Tabin, Adrian             11 Fort Collins           2:51.39   1 
  4 Trautner, Noah            12 Landsharks R           2:51.40   1 
  5 Voss, Finley              11 Zoom Track C           3:04.28   2 
  6 Ulrich, Philip            11 Unattached             3:15.13   1 
  7 Scara, Evan               12 Denver Light           3:19.09   1 
  8 Ledden, William           12 Ric Rojas Ru           3:19.10   2 
 
Boys 11-12 1 Mile Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peters, Blake             12 Montbello Ch           6:18.91  
  2 Kotowski, William         12 Denver Light           6:26.73  
  3 Tabin, Adrian             11 Fort Collins           6:37.43  
  4 Voss, Finley              11 Zoom Track C           6:38.74  
  4 Scara, Evan               12 Denver Light           6:38.74  
  6 White, Elijah             11 platte river           7:10.15  
 
Boys 11-12 60 Meter Hurdles 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Reardon, Matthew          12 Fort Collins             10.57  
  2 Williams, Isiah           12 Colorado Fly             13.00  
 
Boys 11-12 High Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Reardon, Matthew          12 Fort Collins             1.42m    4-07.75 
  2 Breglio, Anthony          11 Unattached               1.27m    4-02.00 
  3 Griffin, Orion            11 Fort Collins             0.97m    3-02.25 
 
Boys 11-12 Long Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pepper, David             12 MACKTRACK EL             4.55m   14-11.25 
  2 Reardon, Matthew          12 Fort Collins             4.52m   14-10.00 
  3 Maccagnan, Chance         11 Unattached               3.92m   12-10.50 
  4 Breglio, Anthony          11 Unattached               3.84m   12-07.25 
  5 Williams, Isiah           12 Colorado Fly             3.57m   11-08.50 
  6 Spears, Connor            11 Colorado Spr             2.94m    9-07.75 
  7 Griffin, Orion            11 Fort Collins             2.52m    8-03.25 
 
Boys 13-14 60 Meter Dash 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Macias Guerrero, Miguel   14 Epic Track C              8.25   1 
  2 Doublin, Trey             14 Colorado Fly              8.28   1 
  3 Gray, Ian                 14 Zoom Track C              8.36   1 
  4 Gordon, Zion              13 Fkelitetc                 8.50   1 
  5 Acker, Evan               13 Fort Collins              8.81   1 
  6 Turner, Aaron             14 Burn IT UP                8.83   1 
  7 Bittinger, Joseph         14 Hart Track C              8.89   2 
  8 Mayes, Teagan             13 Fort Collins              8.92   2 
  9 Krupanszky, John          13 Denver Light              9.22   2 
 10 Reynolds, Elijah          13 Colorado Fly              9.32   1 
 
Boys 13-14 200 Meter Dash 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Redwine, Will             14 Colorado Fly             27.30   1 
  2 Doublin, Trey             14 Colorado Fly             27.36   1 
  3 Gray, Ian                 14 Zoom Track C             27.74   2 
  4 Foxworth, Cornelius       14 Montbello Ch             28.57   1 
  5 Acker, Evan               13 Fort Collins             29.53   1 
  6 Turner, Aaron             14 Burn IT UP               29.58   1 
  7 Mayes, Teagan             13 Fort Collins             31.21   1 
  8 Krupanszky, John          13 Denver Light             31.56   2 
  9 Bittinger, Joseph         14 Hart Track C             32.13   2 
 
Boys 13-14 400 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dixon, William            14 Unattached               59.04   1 
  2 Redwine, Will             14 Colorado Fly           1:03.92   1 
  3 Smith, Jalen              14 Grizzly Track Cl       1:06.74   2 
  4 Gordon, Zion              13 Fkelitetc              1:07.00   1 
  5 Addison, Chase            13 platte river           1:18.88   2 
  6 Risner, Bryce             14 Glenwood Spr           1:20.31   2 
 
Boys 13-14 800 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Methenga, Rene            14 Grizzly Track Cl       2:28.00   1 
  2 Banta, Calvin             14 Landsharks R           2:31.13   1 
  3 Smith, Jalen              14 Grizzly Track Cl       2:36.83   2 
  4 Rainsberger, Ian          13 Unattached             2:46.11   1 
  5 Addison, Chase            13 platte river           2:59.97   2 
 
Boys 13-14 1 Mile Run 13-14
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Voss, Gage                14 Zoom Track C           5:23.00  
  2 Banta, Calvin             14 Landsharks R           5:30.70  
  3 Abbs, Ethan               13 Landsharks C           5:59.58  
  4 Rainsberger, Ian          13 Unattached             6:06.06  
  5 Foster, Anthony           13 Fast Traxx T           6:48.38  
 
Boys 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon, William            14 Unattached               10.31  
  2 Gray, Ian                 14 Zoom Track C             10.79  
  3 Harris, Cameron           13 Epic Track C             11.13  
  4 Addison, Chase            13 platte river             14.32  
 
Boys 13-14 4x300 Meter Relay 13-14
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                     3:04.95  
 
Boys 13-14 High Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Foxworth, Cornelius       14 Montbello Ch             1.37m    4-06.00 
  2 Gartner, Tyce             14 Fort Collins            J1.37m    4-06.00 
  2 Manson, Max               14 Above the Ba            J1.37m    4-06.00 
  4 Harris, Cameron           13 Epic Track C            J1.37m    4-06.00 
  5 Risner, Bryce             14 Glenwood Spr            J1.37m    4-06.00 
  6 Mathis, Nick              15 Fort Collins            J1.37m    4-06.00 
 
Boys 13-14 Pole Vault 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Manson, Max               14 Above the Ba             3.05m   10-00.00 
 
Boys 13-14 Long Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Macias Guerrero, Miguel   14 Epic Track C             4.78m   15-08.25 
  2 Gray, Ian                 14 Zoom Track C             4.55m   14-11.25 
  3 Mathis, Nick              15 Fort Collins             4.20m   13-09.50 
  4 Acker, Evan               13 Fort Collins             4.18m   13-08.75 
  5 Mayes, Teagan             13 Fort Collins             4.14m   13-07.00 
  6 Harris, Cameron           13 Epic Track C             4.10m   13-05.50 
  7 Gartner, Tyce             14 Fort Collins             4.02m   13-02.25 
  8 Risner, Bryce             14 Glenwood Spr             3.91m   12-10.00 
 
Boys 13-14 Triple Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Macias Guerrero, Miguel   14 Epic Track C            10.85m   35-07.25 
 
Boys 13-14 Shot Put 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Addison, Chase            13 platte river             5.69m   18-08.00 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Tchenawou, Kossi          18 Centennial T              6.97q  2 
  2 Thompson, Jai'Shaun       18 Unattached                6.99q  3 
  3 Peterson, Jacob           19 Unattached                7.02q  2 
  4 Cook, Trevor              16 Angel Flight              7.09q  5 
  5 Skrine, Jaysean           18 Fast Traxx T              7.11q 10 
  6 Bradberry, Andrew         18 Fort Collins              7.14q  6 
  7 Donnell, Tevin            18 Unattached                7.16q 10 
  8 Youngs, Chris             16 Speed Denver              7.18q 10 
  9 Ragin, Aaron              18 Real Trainin              7.20   8 
 10 Lanier, Javan             17 Unattached                7.23  11 
 11 Forcatto, Nico            18 Fort Collins              7.23   3 
 12 Parker, Joseph            18 Box State FI              7.27   8 
 13 Kopel, Sean               18 Centennial T              7.29   7 
 14 Minor, Robbie             16 Denver Light              7.30   6 
 15 Lenston, DeJon            18 Burn IT UP                7.31   9 
 16 Thies, Joel               17 Pure Speed TC             7.32   3 
 17 Lewis, Casey              18 Unattached                7.32   4 
 18 Willoughby, Noah          17 Centennial T              7.33   5 
 19 Strickland, Jordan        17 Pure Speed TC             7.33   1 
 20 Ojennes, Caleb            16 Exceler8 Tra              7.34  11 
 21 Martin, Jalen             16 Burn IT UP                7.34   8 
 22 Boylen, Brian             17 Exceler8 Tra              7.35   7 
 23 Brown, Gabe               18 Unattached                7.35  11 
 24 Phillips, Ki Jana         15 Montbello Ch              7.36   2 
 25 Munson, Calvin            17 Ric Rojas Ru              7.37   7 
 26 Ransome, Bradley          19 Unattached                7.37   5 
 27 Brown, Anthony            18 Colorado Fly              7.39   9 
 28 Long, Trevin              18 Fort Collins              7.39   2 
 29 Sweeten, Ron              19 Speed T&F                 7.40   1 
 30 Tillis, Deris             18 Gazelle Spri              7.41   6 
 31 Wagner, Zane              19 Fort Collins              7.42   1 
 32 Wilbon, Arsean            17 Pure Speed TC             7.42   2 
 33 Stephens, Patrick         18 Unattached                7.44   5 
 34 Jones, James              18 Unattached                7.45   5 
 35 Garrison, Marcus          18 Exceler8 Tra              7.46   1 
 36 Cumber, Christian         16 Centennial T              7.49   4 
 36 DeNicola, Andrew          17 Exceler8 Tra              7.49   1 
 38 Campain, Joseph           17 Unattached                7.49  11 
 39 Saling, Joseph            17 Unattached                7.50   3 
 40 Collins, Emerson          16 Fast Traxx T              7.50  11 
 41 Maston, Cody              18 Grand Valley              7.52   6 
 42 Camp, Alexander           18 Unattached                7.53   4 
 43 Wright, Mar'Jon           17 Montbello Ch              7.55   4 
 44 Aslor, Caleb              19 Unattached                7.60   3 
 45 Moinet, Greg              19 Jaguar Track and          7.60  11 
 46 Darby, Benjamin           16 Speed T&F                 7.62   3 
 47 Stalcup, Jack             15 Unattached                7.64   2 
 48 Claymon, Spencer          18 Unattached                7.64   6 
 49 Spraberry, Andrew         18 Unattached                7.65   3 
 49 Pappas, Cole              17 Exceler8 Tra              7.65  10 
 51 Clayton, Cody             17 Grand Valley              7.68   9 
 52 Winters, Grady            17 Grand Valley              7.68  10 
 53 Miller, Alex              17 Speed T&F                 7.69   1 
 54 sena, albertano           17 Unattached                7.73   1 
 55 Lopez, W Montgomery       15 Speed T&F                 7.75   2 
 56 Gilbertson, Max           16 Unattached                7.78   9 
 57 Moquin, Vincent           19 Easterncolor              7.79   4 
 58 Quast, Cameron            18 Unattached                7.80   3 
 59 Brake, Justin             17 Fort Collins              7.83   4 
 60 McFarland, Gene           15 Unattached                7.84   6 
 61 Schweigart, Joshua        19 Grand Valley              7.84   8 
 62 Harrison, Robert          19 Grand Valley              7.85   5 
 63 Kleckner, Cade            15 Speed T&F                 7.87   7 
 64 Harris, Logan             17 Unattached                7.87   6 
 65 Borner, Matthew           18 Above the Ba              7.89   1 
 66 Benson, Francis           18 Unattached                7.89   8 
 67 Sosa, Oswaldo             17 Unattached                7.90   7 
 68 Heupel, Jonathan          15 Burn IT UP                7.93   8 
 69 Ramos, Christopher        17 Box State FI              7.97  10 
 70 Smith, Nathaniel          17 Unattached                8.05   7 
 71 Mordecai, John            15 Epic Track C              8.06  11 
 72 Payseno, Greggory         16 Jaguar Track and          8.23   4 
 73 Hayes, Breyton            17 Unattached                9.00   9 
 74 Ameen, Amir               15 Colorado Fly              9.76   9 
 75 Hayes, Garrison           16 Unattached               10.03  10 
 76 Addison, Domminick        15 platte river             10.17   9 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Tchenawou, Kossi          18 Centennial T              6.85  
  2 Thompson, Jai'Shaun       18 Unattached                6.90  
  3 Peterson, Jacob           19 Unattached                7.03  
  4 Cook, Trevor              16 Angel Flight              7.04  
  5 Bradberry, Andrew         18 Fort Collins              7.10  
  6 Skrine, Jaysean           18 Fast Traxx T              7.13  
  7 Donnell, Tevin            18 Unattached                7.18  
  8 Youngs, Chris             16 Speed Denver              7.27  
 
Men 15-19 200 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thompson, Jai'Shaun       18 Unattached               22.04   1 
  2 Pearson, Greg             18 Jaguar Track and         22.29  12 
  3 Tchenawou, Kossi          18 Centennial T             22.30   1 
  4 Ragin, Aaron              18 Real Trainin             22.46  12 
  5 Bradberry, Andrew         18 Fort Collins             22.66   1 
  6 Skrine, Jaysean           18 Fast Traxx T             22.88   2 
  7 Forcatto, Nico            18 Fort Collins             22.92   1 
  8 Donnell, Tevin            18 Unattached               23.17  14 
  9 Brown, Gabe               18 Unattached               23.21   2 
 10 Lewis, Casey              18 Unattached               23.24   1 
 11 Olson, Nicholas           18 Mountain Vie             23.44   2 
 12 Youngs, Chris             16 Speed Denver             23.45   3 
 13 Wagner, Zane              19 Fort Collins             23.50   3 
 14 Thies, Joel               17 Pure Speed TC            23.51  14 
 15 Lanier, Javan             17 Unattached               23.57   4 
 16 Kopel, Sean               18 Centennial T             23.61   2 
 17 Minor, Robbie             16 Denver Light             23.66   4 
 18 Ojennes, Caleb            16 Exceler8 Tra             23.71  10 
 19 Phillips, Ki Jana         15 Montbello Ch             23.72  11 
 20 Tillis, Deris             18 Gazelle Spri             23.81   4 
 21 Brown, Anthony            18 Colorado Fly             23.85   5 
 22 Willoughby, Noah          17 Centennial T             23.88   2 
 23 Martin, Jalen             16 Burn IT UP               23.91   5 
 24 Rubley, Brock             18 Unattached               23.91   7 
 25 Roy, Jonathan             18 Unattached               23.91   4 
 26 Martinez, Brandon         18 Unattached               23.94   3 
 27 Saling, Joseph            17 Unattached               24.03  13 
 28 Vomacka, Ryan             17 Mountain Vie             24.08   3 
 29 Munson, Calvin            17 Ric Rojas Ru             24.12   3 
 30 Pappas, Cole              17 Exceler8 Tra             24.14   6 
 31 Maston, Cody              18 Grand Valley             24.36  11 
 32 Whelan, Tavish            17 Real Trainin             24.39  13 
 33 Schweigart, Joshua        19 Grand Valley             24.54  14 
 34 Darby, Benjamin           16 Speed T&F                24.59   8 
 35 Spraberry, Andrew         18 Unattached               24.67   4 
 36 Wright, Mar'Jon           17 Montbello Ch             24.67  11 
 37 Winters, Grady            17 Grand Valley             24.83  11 
 38 Lenston, DeJon            18 Burn IT UP               24.84   5 
 39 Campain, Joseph           17 Unattached               24.84   3 
 40 Herrold, Andrew           19 Unattached               24.87  11 
 41 Aslor, Caleb              19 Unattached               24.88  13 
 42 Strickland, Jordan        17 Pure Speed TC            24.88  14 
 43 Bolton, Noah              17 Speed T&F                24.89   6 
 44 Claymon, Spencer          18 Unattached               24.94  10 
 45 Whalen, Jack              15 Centennial T             24.95   9 
 46 Stalcup, Jack             15 Unattached               25.07   7 
 47 Anthony, Marcus           17 Pure Speed TC            25.11  14 
 48 Flanigan, Matt            18 Unattached               25.15  12 
 49 Kleckner, Cade            15 Speed T&F                25.23   9 
 50 Quast, Cameron            18 Unattached               25.24   5 
 51 Jones, James              18 Unattached               25.27   5 
 52 Allen, Jordan             18 Fort Collins             25.29   6 
 53 Northway, Joshua          19 Exceler8 Tra             25.33  13 
 54 Brake, Justin             17 Fort Collins             25.38   7 
 55 Lopez, W Montgomery       15 Speed T&F                25.40   8 
 56 Carroll, Kristian         17 Speed T&F                25.67   8 
 57 sena, albertano           17 Unattached               25.79  12 
 58 McFarland, Gene           15 Unattached               25.93   8 
 59 Stieber, Alex             19 Unattached               26.05  10 
 60 Heupel, Jonathan          15 Burn IT UP               26.11   8 
 61 Kembel, Nolan             16 Mountain Vie             26.23   7 
 62 Smith, Nathaniel          17 Unattached               26.41  12 
 63 McNulty, Dan              18 Unattached               26.63   7 
 64 Benson, Francis           18 Unattached               26.76  12 
 65 Kembel, Hayden            17 Mountain Vie             27.72   9 
 66 Feyen, Cole               17 Mountain Vie             28.24   9 
 
Men 15-19 400 Meter Run 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McClanahan, Kevin         19 Ric Rojas Ru             50.40   1 
  2 Singleton, Brandon        17 Pure Speed TC            50.45   6 
  3 Ragin, Aaron              18 Real Trainin             50.55   6 
  4 Roy, Jonathan             18 Unattached               51.64   1 
  5 Mayhew, William           18 Unattached               51.80   1 
  6 Olson, Nicholas           18 Mountain Vie             51.95   1 
  7 Malone, Logan             18 Exceler8 Tra             52.43   1 
  8 Weller, Kaden             18 Glenwood Spr             52.47   8 
  9 Sherrell, Julian          17 Pure Speed TC            52.69   8 
 10 Phillips, Ki Jana         15 Montbello Ch             52.88   7 
 11 Thompson, Jai'Shaun       18 Unattached               53.24   2 
 12 Thompson, Jake            17 Pure Speed TC            53.28   8 
 13 Goodstein, Garrett        18 Glenwood Spr             53.31   3 
 14 Moreno, Said              18 Westminster              53.38   2 
 15 Vomacka, Ryan             17 Mountain Vie             53.51   2 
 16 Miller, Brock             15 Fkelitetc                53.68   2 
 17 Harris, Kent              16 Fkelitetc                53.99   2 
 18 Schweigart, Joshua        19 Grand Valley             54.35   5 
 19 Arnold, Dominique         17 Pure Speed TC            54.42   8 
 20 Rodriguez, Zach           17 Pure Speed TC            54.71   8 
 21 Bolton, Noah              17 Speed T&F                55.01   3 
 22 Hahn, Jacob               17 Grand Valley             55.03   7 
 23 Thompson, Corey           19 Unattached               55.39   4 
 24 Allen, Jordan             18 Fort Collins             55.88   3 
 25 Ritzwoller, David         19 Ric Rojas Ru             55.94   2 
 26 Brown, Isaiah             17 Fkelitetc                56.11   3 
 27 Winters, Grady            17 Grand Valley             56.56   6 
 28 Wright, Mar'Jon           17 Montbello Ch             56.68   7 
 29 Carroll, Kristian         17 Speed T&F                56.79   4 
 30 John, Brandon             17 Pure Speed TC            56.86   8 
 31 Logan, Tyler              17 Mountain Vie             57.12   4 
 32 Ownbey, Dustin            18 Grand Valley             57.19   5 
 33 Kembel, Nolan             16 Mountain Vie             58.12   4 
 34 Amador, Jacob             15 Fkelitetc                58.44   4 
 35 Mcguffey, Kaleb           17 Hart Track C             58.45   4 
 36 Holland, Blaize           15 Fkelitetc                58.49   3 
 37 Niemer, Patrick           17 Unattached               59.82   5 
 38 Kembel, Hayden            17 Mountain Vie             59.89   5 
 39 Stieber, Alex             19 Unattached             1:00.51   6 
 40 Feyen, Cole               17 Mountain Vie           1:01.16   5 
 41 Smith, Nathaniel          17 Unattached             1:01.52   6 
 42 Till, Wyatt               19 Unattached             1:02.82   6 
 43 Howard, Marcus            15 Colorado Fly           1:03.18   7 
 44 Line-Bell, Daniel         16 Westminster            1:04.88   5 
 
Men 15-19 800 Meter Run 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Meirow, Liam              19 Unattached             1:59.48   1 
  2 Pehkonen, Sawyer          18 Fort Collins           2:07.39   1 
  3 Haberkorn, Alex           18 Unattached             2:07.78   2 
  4 Salgado, Jose             18 Mountain Vie           2:08.79   1 
  5 Evangelista, Jacob        19 Unattached             2:11.11   2 
  6 Day, Dylan                17 Unattached             2:11.46   1 
  7 Hatton, Miles             16 Unattached             2:12.41   1 
  8 Crawford, Colin           17 Ric Rojas Ru           2:12.67   1 
  9 Strohecker, Bryce         18 Mountain Vie           2:14.08   2 
 10 Desmond, Luke             16 Unattached             2:15.24   3 
 11 Ownbey, Dustin            18 Grand Valley           2:15.53   5 
 12 Esch, Sean                17 Fort Collins           2:16.74   2 
 13 Franklin, Peter           17 Mountain Vie           2:17.75   2 
 14 Kline, Matthew            16 Ric Rojas Ru           2:18.28   2 
 15 Michel, Tabyan            17 Pure Speed TC          2:18.56   4 
 16 Brevig, Mason             17 Unattached             2:19.19   3 
 17 Meadows, Jeremy           16 Exceler8 Tra           2:19.43   3 
 18 Minor, Elliot             18 Real Trainin           2:21.58   5 
 19 Brungardt, Joshua         18 Unattached             2:22.98   3 
 20 Till, Wyatt               19 Unattached             2:24.31   5 
 21 Bell, Oliver              17 Colorado Spr           2:25.95   4 
 22 Droste, Lucas             18 Lucas Droste           2:26.86   4 
 23 Crawford, Kyle            16 Ric Rojas Ru           2:32.30   3 
 24 Priola, Taylor            18 Real Trainin           2:38.56   4 
 
Men 15-19 1 Mile Run 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Compoz, Dominic           17 32-Co-Parker           4:41.39   1 
  2 Duran, Michael            17 Unattached             4:43.22   1 
  3 Carrese, Dominic          18 Unattached             4:47.32   1 
  4 Anderson, Travis          18 Unattached             4:48.31   1 
  5 Day, Dylan                17 Unattached             4:49.49   1 
  6 Hamer, Eric               17 Unattached             4:50.55   1 
  7 Lewenkamp, Corey          17 Unattached             4:54.46   1 
  8 Swanson, Wyatt            18 Unattached             4:55.94   1 
  9 Maddalone, Nicholas       16 Unattached             4:58.05   2 
 10 Barnhill, John            17 Unattached             4:58.13   2 
 11 Minor, Elliot             18 Real Trainin           4:58.26   3 
 12 Haberkorn, Alex           18 Unattached             4:59.09   1 
 13 Retzlaff, Zackary         17 Unattached             4:59.78   1 
 14 Rudnicki, Kevin           16 Exceler8 Tra           5:01.10   2 
 15 Hatton, Miles             16 Unattached             5:01.87   1 
 16 Walsh, Zach               17 Unattached             5:06.34   1 
 17 Agustus, Terry            17 Unattached             5:07.61   3 
 18 Cusick, Aidan             17 Unattached             5:10.57   2 
 19 Rudnicki, Andrew          15 Exceler8 Tra           5:12.81   2 
 20 Bohling, Branden          16 Angel Flight           5:21.68   2 
 21 Williams, Christian       18 Unattached             5:26.72   3 
 22 Day, Stephen              17 Exceler8 Tra           5:29.15   3 
 23 Rudnicki, Brendan         18 Exceler8 Tra           5:34.28   2 
 24 Gaona, Matthew            15 Hart Track C           5:36.79   3 
 25 Whetton, Chris            18 Jaguar Track and       5:41.43   3 
 26 Wallisch, Leland          17 Unattached             5:41.83   3 
 27 Droste, Lucas             18 Lucas Droste           5:48.03   2 
 28 Priola, Taylor            18 Real Trainin           5:56.05   3 
 29 Ladegard, Zadok           19 Westminster            6:58.80   3 
 
Men 15-19 60 Meter Hurdles 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Younggreen, Ryan          17 Box State FI              8.36   1 
  2 Saling, Joseph            17 Unattached                8.51   1 
  3 Malin, Evan               19 Exceler8 Tra              8.63   3 
  4 Russell, Tyler            19 Unattached                8.64   1 
  5 Miller, Alex              17 Speed T&F                 8.92   1 
  6 Gilbertson, Max           16 Unattached                9.00   1 
  7 Herrold, Andrew           19 Unattached                9.24   1 
  8 Hahn, Jacob               17 Grand Valley              9.34   3 
  9 Kravec, Nick              18 Unattached                9.35   2 
 10 Flanigan, Matt            18 Unattached                9.37   1 
 11 Schmidt, Will             19 Unattached                9.63   2 
 12 Thompson, Corey           19 Unattached                9.69   2 
 13 Whalen, Jack              15 Centennial T              9.74   2 
 14 Whelan, Tavish            17 Real Trainin              9.86   3 
 15 Hammond, Sawyer           19 Ric Rojas Ru              9.89   1 
 16 Hickerson, Micah          17 Hart Track C              9.98   2 
 17 Stephens, Patrick         18 Unattached                9.98   3 
 18 Borner, Matthew           18 Above the Ba              9.99   2 
 19 Harris, Logan             17 Unattached               10.21   2 
 20 Line-Bell, Daniel         16 Westminster              10.44   2 
 
Men 15-19 4x300 Meter Relay 15-19
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mountain View Track Club  'A'                       2:12.55  
     1) Feyen, Cole 17                  2) Franklin, Peter 17             
     3) Kembel, Hayden 17               4) Kembel, Nolan 16               
  2 Ric Rojas Running  'A'                              2:16.74  
  3 Ric Rojas Running  'B'                              2:30.41  
     1) Crawford, Colin 17              2) Crawford, Kyle 16              
     3) Hammond, Sawyer 19              4) Kline, Matthew 16              
  4 Fort Collins Track Club  'A'                        2:30.82  
     1) Allen, Jordan 18                2) Bradberry, Andrew 18           
     3) Brake, Justin 17                4) Bratvold, Evan 15              
 
Men 15-19 High Jump 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Russell, Tyler            19 Unattached               2.00m    6-06.75 
  2 Lamp, Gavin               19 Unattached               1.95m    6-04.75 
  2 Rex, Trevor               17 Unattached               1.95m    6-04.75 
  4 Keefe, Thomas             17 Epic Track C             1.85m    6-00.75 
  4 Johnson, Matthew          18 Epic Track C             1.85m    6-00.75 
  6 McNulty, Dan              18 Unattached               1.75m    5-08.75 
  7 Flanigan, Matt            18 Unattached               1.70m    5-07.00 
  7 Salgado, Ramon            17 Mountain Vie             1.70m    5-07.00 
  9 Whalen, Jack              15 Centennial T             1.65m    5-05.00 
  9 Gilbertson, Max           16 Unattached               1.65m    5-05.00 
  9 Boykin, Miles             15 Centennial T             1.65m    5-05.00 
 12 Hayes, Garrison           16 Unattached               1.30m    4-03.25 
 -- Harrison, Robert          19 Grand Valley                NH            
 -- Dimas, Cameron            16 Fort Collins                NH            
 
Men 15-19 Pole Vault 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mattison, Brad            17 Atb Cos                  4.25m   13-11.25 
  2 Ellis, Nolan              18 Above the Ba             4.10m   13-05.25 
  3 Johnson, Olabisi          17 Above the Ba             3.95m   12-11.50 
  3 Borner, Matthew           18 Above the Ba             3.95m   12-11.50 
  3 Brown, Pierceson          19 Above the Ba             3.95m   12-11.50 
  6 Salgado, Ramon            17 Mountain Vie             3.80m   12-05.50 
  7 Reyes-Silvis, William     18 Atb Cos                  3.65m   11-11.75 
  8 Crowe, Alastair           19 Above the Ba             3.50m   11-05.75 
  8 Van Horn, Nick            17 Above the Ba             3.50m   11-05.75 
 10 Kellen, James             18 Above the Ba             3.35m   10-11.75 
 11 Lewis, Jason              16 Zoom Track C             3.20m   10-06.00 
 12 Hendrick, Dylan           16 Above the Ba             2.60m    8-06.25 
 13 Pitts, Tyler              16 Above the Ba             2.45m    8-00.50 
 -- Duncan, Steve             19 Above the Ba                NH            
 
Men 15-19 Long Jump 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Turnage, Connor           18 Unattached               6.78m   22-03.00 
  2 Sweeten, Ron              19 Speed T&F                6.66m   21-10.25 
  3 McClanahan, Kevin         19 Ric Rojas Ru             6.29m   20-07.75 
  4 Martinez, Brandon         18 Unattached               6.18m   20-03.50 
  5 Russell, Tyler            19 Unattached               6.17m   20-03.00 
  6 Baumgardt, Danny          19 Exceler8 Tra             6.14m   20-01.75 
  7 Greco, Peter              18 Unattached               6.11m   20-00.50 
  8 Peterson, Jacob           19 Unattached               6.05m   19-10.25 
  9 Rex, Trevor               17 Unattached               6.04m   19-09.75 
 10 Keefe, Thomas             17 Epic Track C             5.89m   19-04.00 
 11 Flanigan, Matt            18 Unattached               5.86m   19-02.75 
 12 Boylen, Brian             17 Exceler8 Tra             5.83m   19-01.50 
 13 Schade, Cameron           17 Exceler8 Tra             5.81m   19-00.75 
 13 Hall, Kharon              16 Box State FI             5.81m   19-00.75 
 15 Johnson, Matthew          18 Epic Track C             5.78m   18-11.75 
 16 Williams, Tucker          18 Unattached               5.75m   18-10.50 
 17 Schade, Declan            18 Exceler8 Tra             5.74m   18-10.00 
 18 Harrison, Robert          19 Grand Valley             5.62m   18-05.25 
 19 Kravec, Nick              18 Unattached               5.45m   17-10.75 
 20 Weaver, Daniel            19 Fort Collins             5.38m   17-08.00 
 21 Krauss, Eric              17 Unattached               5.35m   17-06.75 
 22 Brown, Anthony            18 Colorado Fly             5.32m   17-05.50 
 22 Campain, Joseph           17 Unattached               5.32m   17-05.50 
 24 Lopez, W Montgomery       15 Speed T&F                5.31m   17-05.25 
 25 Clayton, Cody             17 Grand Valley             5.26m   17-03.25 
 26 Miller, Rylan             17 Grand Valley             5.25m   17-02.75 
 27 Stalcup, Jack             15 Unattached               5.22m   17-01.50 
 28 Likes, Kade               16 Grand Valley             5.11m   16-09.25 
 29 Boykin, Miles             15 Centennial T             5.07m   16-07.75 
 30 Schnebeck, Luke           18 Unattached               4.94m   16-02.50 
 31 Hayes, Garrison           16 Unattached               3.98m   13-00.75 
 -- Jones, James              18 Unattached                FOUL            
 
Men 15-19 Triple Jump 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Turnage, Connor           18 Unattached              14.62m   47-11.75 
  2 Greco, Peter              18 Unattached              13.19m   43-03.25 
  3 Kravec, Nick              18 Unattached              13.10m   42-11.75 
  4 Baumgardt, Danny          19 Exceler8 Tra            13.06m   42-10.25 
  4 Sweeten, Ron              19 Speed T&F               13.06m   42-10.25 
  6 Russell, Tyler            19 Unattached              13.02m   42-08.75 
  7 Schade, Declan            18 Exceler8 Tra            12.25m   40-02.25 
  8 Keefe, Thomas             17 Epic Track C            12.12m   39-09.25 
  9 Weaver, Daniel            19 Fort Collins            12.03m   39-05.75 
 10 Hall, Kharon              16 Box State FI            11.88m   38-11.75 
 11 Boylen, Brian             17 Exceler8 Tra            11.85m   38-10.50 
 12 Johnson, Matthew          18 Epic Track C            11.69m   38-04.25 
 13 Mordecai, John            15 Epic Track C            11.65m   38-02.75 
 14 Krauss, Eric              17 Unattached              11.38m   37-04.00 
 15 Clayton, Cody             17 Grand Valley            11.22m   36-09.75 
 16 Likes, Kade               16 Grand Valley            10.80m   35-05.25 
 17 Miller, Rylan             17 Grand Valley            10.47m   34-04.25 
 18 Williams, Tucker          18 Unattached              10.04m   32-11.25 
 
Men 15-19 Shot Put 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Austin          18 Unattached              14.22m   46-08.00 
  2 Harrison, Robert          19 Grand Valley            12.95m   42-06.00 
  3 Garcia, Nick              19 Unattached              12.88m   42-03.25 
  4 Mosely, Keenan            16 Easterncolor            12.34m   40-06.00 
  5 Moquin, Vincent           19 Easterncolor            11.73m   38-06.00 
  6 Williams, Tucker          18 Unattached              10.50m   34-05.50 
  7 Andrade, Jose             16 Westminster             10.13m   33-03.00 
  8 Northway, Matthew         16 Exceler8 Tra             8.63m   28-03.75 
  9 Adelgren, Jacob           15 Exceler8 Tra             8.56m   28-01.00 
 10 Addison, Domminick        15 platte river             7.44m   24-05.00 
 11 Walsh, Luke               17 Exceler8 Tra             7.34m   24-01.00 
 12 McGinness, Matteo         15 Westminster              7.17m   23-06.25 
 13 Adelgren, Joshua          16 Exceler8 Tra             7.02m   23-00.50 
 14 Hayes, Breyton            17 Unattached               6.54m   21-05.50 
 -- Dunivan, Nathan           18 Unattached                  ND            
 
Men 20-105 60 Meter Dash 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Walsh, Chris              26 Colorado Fly              7.08q 
  2 Pablo, Aaron              29 Fort Collins              7.19q 
  3 Ingram, Sean              35 MACKTRACK EL              7.24q 
  4 Yeh, Benjamin             26 Fort Collins              7.84q 
  5 Bittinger, Christopher    47 Hart Track C              8.63q 
 
Men 20-105 200 Meter Dash 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Walsh, Chris              26 Colorado Fly             23.64  
  2 Yeh, Benjamin             26 Fort Collins             25.64  
  3 Grand-Jean, Buet          29 Unattached               31.29  
 
Men 20-105 400 Meter Run 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adams, Tyron              23 Unattached               59.52  
  2 McCrimmon, James          54 Hart Track C             59.55  
 
Men 20-105 High Jump 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pack, Quinn               38 Centennial T             1.45m    4-09.00 
 
Men 20-105 Pole Vault 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pierson, Samuel           26 Unattached               5.45m   17-10.50 
  2 Pierson, Mark             53 Above the Ba             4.10m   13-05.25 
  3 Mattison, Eric            26 Unattached               3.95m   12-11.50 
  4 Nickerson, Eric           63 Unattached               2.60m    8-06.25 
  5 Jesmer, John              65 Unattached               2.15m    7-00.50 
 -- Finke, Frederick          32 Unattached                  NH            
 -- Fritz, David              32 Unattached                  NH            
 -- Ritter, Mike              58 Unattached                  NH            
 
Men 20-105 Long Jump 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Walsh, Chris              26 Colorado Fly             6.27m   20-07.00 
 
Men 20-105 Triple Jump 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pack, Quinn               38 Centennial T            10.91m   35-09.50 
 
Men 20-105 Shot Put 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vasquez, Gilbert          61 Unattached              11.05m   36-03.00