Licensed to USATF Youth Athletics Colorado - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/20/2016 09:51 AM
               Martin Luther King  Mile High Classic - 1/16/2016               
                              January 16th, 2016                               
                          Air Force Academy, Colorado                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 60 Meter Dash 10 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Thompson, Sky             10 Unattached                9.42   1 
  2 Honeycutt, Madisyn         9 Denver Light              9.51   1 
  3 Alexander, Gabrielle      10 Denver Light              9.75   1 
  4 Rimpson, Mykah            10 nitemoves tc              9.96   1 
  5 Rimpson, Makynzie         10 nitemoves tc              9.99   2 
  6 Dumas, Kniyah              9 Blazers Trac             10.29   2 
  7 Jackson, Eianna            9 Denver Light             10.35   1 
  8 White, Laila               8 nitemoves tc             10.45   2 
  9 Pryor, Chiara             10 Pack leader              10.47   3 
 10 Cope, Caden                9 Denver Light             10.48   1 
 11 Calderon, McKenzie         8 Unattached               10.49   2 
 12 Robinson, Jaila            8 Denver Light             10.55   2 
 13 Henriques, Eliana          9 Real Trainin             10.66   2 
 14 De Jesus, Selena          10 Colorado Spr             11.28   3 
 15 Carter, Sofia              7 Denver Light             11.78   1 
 16 Seitz, Kaylyn             10 Unattached               13.87   3 
 
Girls 10 & Under 200 Meter Dash 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allen, Ka'moyyah           9 Blazers Trac             34.26   1 
  2 Honeycutt, Madisyn         9 Denver Light            J34.26   1 
  3 Hall, Lauryn              10 Denver Light            J34.26   1 
  4 Alexander, Gabrielle      10 Denver Light            J34.26   1 
  5 Jackson, Eianna            9 Denver Light             34.27   1 
  6 Stern, Tinsae Tehya        9 Denver Light             34.30   1 
  7 Rimpson, Makynzie         10 nitemoves tc             34.52   2 
  8 Cope, Caden                9 Denver Light             34.92   2 
  9 Maina, Leah                9 Denver Light             35.82   2 
 10 Dumas, Kniyah              9 Blazers Trac             35.86   2 
 11 Pryor, Chiara             10 Pack leader              36.25   3 
 12 White, Laila               8 nitemoves tc             37.19   2 
 13 Robinson, Jaila            8 Denver Light             37.47   2 
 14 Henriques, Eliana          9 Real Trainin             38.61   3 
 15 Calderon, McKenzie         8 Unattached               38.92   3 
 16 Seitz, Kaylyn             10 Unattached               38.92   3 
 17 Carter, Sofia              7 Denver Light             43.67   3 
 18 Chaoua, A'Lia              7 Pack leader              56.71   3 
 
Girls 10 & Under 400 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hall, Lauryn              10 Denver Light           1:18.99  
  2 Jackson, Eianna            9 Denver Light           1:24.20  
  3 Maina, Leah                9 Denver Light           1:25.10  
  4 Stern, Tinsae Tehya        9 Denver Light           1:28.33  
  5 Henriques, Eliana          9 Real Trainin           1:28.82  
  6 Garofalo, Samantha         8 Parker Panth           1:31.01  
 
Girls 10 & Under 800 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Ka'moyyah           9 Blazers Trac           3:03.69  
  2 Cope, Chase               10 Denver Light           3:13.95  
  3 Garofalo, Samantha         8 Parker Panth           3:28.57  
 
Girls 10 & Under 1 Mile Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cope, Chase               10 Denver Light           7:20.11  
 
Girls 10 & Under High Jump 10 & Under
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Sky             10 Unattached               1.15m    3-09.25 
 
Girls 10 & Under Long Jump 10 & Under
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Sky             10 Unattached               3.64m   11-11.50 
  2 Rimpson, Mykah            10 nitemoves tc             2.91m    9-06.75 
  3 White, Laila               8 nitemoves tc             2.66m    8-08.75 
  4 Rimpson, Makynzie         10 nitemoves tc             2.61m    8-06.75 
 
Girls 11-12 60 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ephrim, Justice           11 Denver Light              8.94   1 
  2 BrunoMunn, Zaniya         11 Speed T & F               9.00   1 
  3 Turpin, Hannah            11 Colorado Spr              9.04   1 
  4 Doublin, Trinity          12 CO Flyers                 9.22   1 
  5 Patterson, Nina           12 Denver Light              9.25   1 
  6 Elshof, Sklyer            12 Fort Collins              9.28   2 
  7 Harris, Aryanna           12 Montbello Ch              9.47   2 
  8 Hurd, Amaiah              11 Unattached                9.78   1 
  9 Coffey, Avery             11 Parker Panth              9.87   1 
 10 Henriques, Malia          11 Real Trainin              9.93   1 
 11 Bendle, Ella              11 Parker Panth              9.96   2 
 
Girls 11-12 200 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Adams, Symone             12 FK Elite                 28.98   1 
  2 Ephrim, Justice           11 Denver Light             29.54   1 
  3 Doublin, Trinity          12 CO Flyers                30.73   1 
  4 Patterson, Nina           12 Denver Light             30.76   1 
  5 Northrup, Kimora          11 Valor Track              31.71   1 
  6 BrunoMunn, Zaniya         11 Speed T & F              32.28   2 
  7 Hurd, Amaiah              11 Unattached               32.91   2 
  8 Henriques, Malia          11 Real Trainin             33.34   2 
  9 Coffey, Avery             11 Parker Panth             33.91   2 
 
Girls 11-12 400 Meter Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adams, Symone             12 FK Elite               1:09.68  
  2 Northrup, Kimora          11 Valor Track            1:13.61  
  3 Gonzales, Sadie-Leigh     12 Kokopelli Ra           1:16.88  
  4 Bigler-Redd, Amoris       12 Parker Panth           1:22.31  
  5 Bendle, Ella              11 Parker Panth           1:33.02  
 
Girls 11-12 800 Meter Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gonzales, Sadie-Leigh     12 Kokopelli Ra           2:52.04  
  2 Henriques, Malia          11 Real Trainin           3:00.79  
  3 Bigler-Redd, Amoris       12 Parker Panth           3:01.94  
  4 Cargo, Kelly              12 Parker Panth           3:06.78  
  5 Fox, Morgan               11 Parker Panth           3:08.27  
  6 Price, Addison            11 Silverback T           3:15.39  
  7 Sheldon, Sophia           11 Unattached             3:18.41  
 
Girls 11-12 1 Mile Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bigler-Redd, Amoris       12 Parker Panth           6:25.43  
  2 Fox, Morgan               11 Parker Panth           6:34.96  
  3 Cargo, Kelly              12 Parker Panth           6:45.60  
  4 Price, Addison            11 Silverback T           6:51.59  
  5 Sheldon, Sophia           11 Unattached             6:53.58  
  6 Dietz, Ella               12 Valor Track            7:25.62  
 
Girls 11-12 60 Meter Hurdles 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Freelon, Kilah            12 nitemoves tc             11.69  
  2 Coffey, Avery             11 Parker Panth             13.26  
 
Girls 11-12 Long Jump 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Turpin, Hannah            11 Colorado Spr             4.02m   13-02.25 
  2 Ephrim, Justice           11 Denver Light             3.96m   13-00.00 
  3 Freelon, Kilah            12 nitemoves tc             3.94m   12-11.25 
  4 BrunoMunn, Zaniya         11 Speed T & F              3.45m   11-04.00 
  5 Bendle, Ella              11 Parker Panth             3.22m   10-06.75 
 
Girls 13-14 60 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gibbs, Kiona              14 Denver Light              8.29   1 
  2 Williams, Jordan          14 Denver Light              8.39   1 
  3 Coffey, Preslie           14 Parker Panth              8.48   1 
  4 Bryant, Jordan            13 CO Flyers                 8.67   1 
  5 Fuhr, Callie              13 Speed T & F               8.89   2 
  6 Gordon, Samantha          14 Fort Collins              8.94   2 
  7 Peterson, Sadie           13 Fort Collins              8.99   1 
  8 Borzileri, Gianna         13 Fort Collins              9.00   1 
  9 Mosley, Maya              13 Speed T & F               9.00   2 
 10 Biggerstaff, Audrey       13 Fort Collins              9.02   1 
 11 Hoffman, Cassidy          13 Fort Collins              9.13   2 
 12 Hubbeling, Elizabeth      14 Fort Collins              9.20   2 
 13 Smith, Jelani             13 Colorado Fla              9.27   3 
 14 Rios, Paulina             13 MACKTRACK EL              9.32   3 
 15 Farmer, Katie             14 Real Trainin              9.95   3 
 16 Zeender, Kalea            13 Shining Moun             10.06   2 
 17 Sullivan, Tessa           14 Shining Moun             10.09   3 
 
Girls 13-14 200 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reigh, Kyairra            13 Denver Light             26.05   1 
  2 Gibbs, Kiona              14 Denver Light             27.31   1 
  3 Williams, Jordan          14 Denver Light             27.96   1 
  4 Coffey, Preslie           14 Parker Panth             28.03   2 
  5 Bryant, Jordan            13 CO Flyers                28.95   2 
  6 Peterson, Sadie           13 Fort Collins             29.67   4 
  7 Peisner, Camille          13 Valor Track              29.77   1 
  8 Fuhr, Callie              13 Speed T & F              29.86   1 
  9 Borzileri, Gianna         13 Fort Collins             30.06   3 
 10 Silby, Mekaela            14 Denver Light             30.20   2 
 11 Mosley, Maya              13 Speed T & F              30.40   3 
 12 Biggerstaff, Audrey       13 Fort Collins             30.42   3 
 13 Leuchten, Tess            14 Shining Moun             30.83   4 
 14 Smith, Jelani             13 Colorado Fla             31.68   1 
 15 Kawula, Miranda           14 Unattached               32.17   4 
 16 Rios, Paulina             13 MACKTRACK EL             32.35   2 
 17 Moody, Rachel             13 Kokopelli Ra             32.59   2 
 18 Emery, Maya               13 Blazers Trac             32.84   2 
 19 Ball, Stella              13 Unattached               34.66   4 
 20 Sullivan, Tessa           14 Shining Moun             34.84   4 
 
Girls 13-14 400 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reigh, Kyairra            13 Denver Light             59.93   1 
  2 Peisner, Camille          13 Valor Track            1:04.71   1 
  3 Dragovich, Reese          13 Valor Track            1:08.97   1 
  4 Silby, Mekaela            14 Denver Light           1:11.01   1 
  5 Foster, Klohe             13 Fast Traxx T           1:11.21   2 
  6 Kawula, Miranda           14 Unattached             1:12.00   2 
  7 Whitfield, Taylor         13 Valor Track            1:14.02   2 
  8 Moody, Rachel             13 Kokopelli Ra           1:15.41   1 
  9 Branch, Lena              14 Silverback T           1:15.69   2 
 10 Emerson, Alexandra        14 Denver Light           1:17.54   1 
 11 Matarrese, Sophia         13 Shining Moun           1:22.56   2 
 -- Peterson, Sadie           13 Fort Collins                NT   3 
 -- Dahlen, Katherine         13 Denver Light                NT   3 
 -- Leuchten, Tess            14 Shining Moun                NT   3 
 
Girls 13-14 800 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hickey, Cassidy           13 Unattached             2:34.24   1 
  2 Peisner, Camille          13 Valor Track            2:40.10   1 
  3 Stark, Hope               13 Kokopelli Ra           2:40.23   1 
  4 Sundstrom, Isabella       14 Denver Light           2:40.26   1 
  5 Gilfillan, Delaney        13 Denver Light           2:44.63   1 
  6 Willard, Morgan           14 Kokopelli Ra           2:44.67   2 
  7 Dragovich, Reese          13 Valor Track            2:45.33   1 
  8 Roden, Mollie             14 Kokopelli Ra           2:50.29   1 
  9 Emerson, Alexandra        14 Denver Light           2:54.21   2 
 10 Ford, Laine               13 Denver Light           2:54.44   1 
 11 Whitfield, Taylor         13 Valor Track            2:56.59   2 
 12 Cech, Olivia              14 Denver Light           3:09.18   1 
 
Girls 13-14 1 Mile Run 13-14
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hickey, Cassidy           13 Unattached             5:51.34  
  2 Stark, Hope               13 Kokopelli Ra           6:01.17  
  3 James, Taylor             13 Unattached             6:05.93  
  4 Roden, Mollie             14 Kokopelli Ra           6:09.51  
  5 Gilfillan, Delaney        13 Denver Light           6:12.23  
  6 Willard, Morgan           14 Kokopelli Ra           6:19.08  
  7 Ford, Laine               13 Denver Light           6:21.87  
  8 Greene, Olivia            13 Kokopelli Ra           6:37.91  
  9 Cech, Olivia              14 Denver Light           6:58.27  
 10 Colfax, Zoe               13 Unattached             7:45.08  
 
Girls 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McMoore, Katelyn          14 Grizzly Trac              9.66   1 
  2 Bryant, Jordan            13 CO Flyers                 9.91   1 
  3 Huntsinger, Cadence       13 Elevate Athl             10.15   1 
  4 Coffey, Preslie           14 Parker Panth             10.29   1 
  5 Gordon, Samantha          14 Fort Collins             10.67   2 
  6 Thomas, Rian              14 Fort Collins             10.75   1 
  7 Stengel, Emma             14 Parker Panth             10.78   1 
  8 Biggerstaff, Audrey       13 Fort Collins             10.80   1 
  9 Foster, Klohe             13 Fast Traxx T             11.09   2 
 10 Hubbeling, Elizabeth      14 Fort Collins             11.91   2 
 11 Sullivan, Tessa           14 Shining Moun             13.17   2 
 
Girls 13-14 High Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James, Taylor             13 Unattached               1.55m    5-01.00 
  2 McMoore, Katelyn          14 Grizzly Trac             1.50m    4-11.00 
  3 McMullen, Sadie           14 Valor Track              1.40m    4-07.00 
  4 Gordon, Samantha          14 Fort Collins             1.35m    4-05.00 
  5 Farmer, Katie             14 Real Trainin            J1.35m    4-05.00 
  6 Huntsinger, Cadence       13 Elevate Athl            J1.35m    4-05.00 
 -- Zeender, Kalea            13 Shining Moun                NH            
 -- Leuchten, Tess            14 Shining Moun                NH            
 -- Matarrese, Sophia         13 Shining Moun                NH            
 
Girls 13-14 Long Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMullen, Sadie           14 Valor Track              4.78m   15-08.25 
  2 Reigh, Kyairra            13 Denver Light             4.52m   14-10.00 
  3 McMoore, Katelyn          14 Grizzly Trac             4.47m   14-08.00 
  4 Huntsinger, Cadence       13 Elevate Athl             4.40m   14-05.25 
  5 James, Taylor             13 Unattached               4.21m   13-09.75 
  6 Hoffman, Cassidy          13 Fort Collins             4.17m   13-08.25 
  7 Branch, Lena              14 Silverback T             3.84m   12-07.25 
  8 Smith, Jelani             13 Colorado Fla             3.83m   12-06.75 
  9 Rios, Paulina             13 MACKTRACK EL             3.73m   12-03.00 
 10 Dahlen, Katherine         13 Denver Light             3.63m   11-11.00 
 11 Leuchten, Tess            14 Shining Moun             3.58m   11-09.00 
 12 Matarrese, Sophia         13 Shining Moun             3.00m    9-10.25 
 13 Cathey, Lily              13 Elevate Athl             2.78m    9-01.50 
 
Girls 13-14 Shot Put 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sullivan, Tessa           14 Shining Moun             5.97m   19-07.00 
  2 Greene, Olivia            13 Kokopelli Ra             5.27m   17-03.50 
 
Women 15-19 60 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Minor, Arria              15 Denver Light              7.70q  2 
  2 Gale, Lauren              16 Speed T & F               7.82q  9 
  3 Koopman, Audra            17 Fort Collins              7.83q  3 
  4 Rogers, Haley             19 FK Elite                  7.88q  7 
  5 Gilbertson, Zoe           17 Ric Rojas Ru              7.98q  9 
  6 York, Brooklynn           18 Gazelle Spri              7.99q  1 
  7 Pelton, Tara              19 Unattached                8.03q  5 
  8 Moore, Michaela           17 Speed T & F               8.07q  6 
  9 Valenzuela, Claudia       17 Colorado Spr              8.15   2 
 10 Heitman, Nova             16 Speed T & F               8.16   8 
 11 Norman, TyJae             16 Unattached                8.22   8 
 12 Harvey, Megan             18 Colorado                  8.23   3 
 13 Hegg, Jamie               17 Real Trainin              8.27   7 
 14 Jennings, Aureon          19 Unattached                8.27   1 
 14 Oancia, Sarah             18 CO Flyers                 8.27   5 
 16 Grenardo, Olivia          16 Unattached                8.28   5 
 17 Gayles, Makiya            15 CO Flyers                 8.36   9 
 18 Pettaway, Rhyan           18 Unattached                8.39   2 
 19 Zeman, Shea               19 Real Trainin              8.40   4 
 20 Darnell, Riley            17 Unattached                8.41   1 
 21 Owusu, Anastasia          18 Gazelle Spri              8.44   5 
 22 Visger, Sophie            16 Fort Collins              8.46   7 
 23 Bradley, Caitlyn          17 Speed T & F               8.46   1 
 24 Polly, Samantha           17 Fort Collins              8.46   1 
 25 Yocum, Sarah              17 Real Trainin              8.47   8 
 26 Carroll, Alexis           17 Real Trainin              8.48   5 
 27 Doty, Melanie             17 Real Trainin              8.52   1 
 28 Ventimiglia, Ashlyn       15 Speed T & F               8.52   4 
 29 Sheppard, Sage            15 Colorado Spr              8.53   6 
 30 Runnels, Dasia            18 Gazelle Spri              8.54   4 
 31 Hollines, Mariela         16 MACKTRACK EL              8.55   8 
 32 Holbrook, Kara            19 Real Trainin              8.70   8 
 33 Wood, Faith               17 Titans of Tr              8.70   3 
 34 Maul, Emily               15 Fort Collins              8.71   9 
 35 Haggans, Vanessa          15 Ric Rojas Ru              8.72   7 
 36 Hadley, Kyndall           16 Unattached                8.74   3 
 37 Diza Mbelolo, Esther      16 Denver Light              8.75   4 
 38 White, Erika              19 Real Trainin              8.78   8 
 39 Terrell, Tianna           18 Speed T & F               8.79   3 
 40 Owens, Nadia              18 Easterncolor              8.81   1 
 41 Delfin, Joanna            16 Easterncolor              8.83   6 
 42 Johnson, Kaylah           19 Unattached                8.83   9 
 43 Cheng, Michelle           16 Unattached                8.85   9 
 44 Rhoton, Alyssa            19 Fort Collins              8.86   9 
 45 Vaden, Shyanne            18 Unattached                8.87   3 
 46 Vo, Kianna                17 Speed T & F               8.89   8 
 47 Faudoa, Alondra           16 Easterncolor              8.92   6 
 48 Kearney, Kiara            18 Elevate Athl              8.94   4 
 49 Gregory, Nicolette        18 Ponderosa                 9.00   2 
 50 Cea, Lindsey              18 Peregrine Tr              9.10   7 
 51 Aragon, Kelly             18 Real Trainin              9.12   4 
 52 tellez, Isabel            16 Unattached                9.19   3 
 53 Hall, Lena                18 Real Trainin              9.21   7 
 54 Ba, Jayla                 18 Gazelle Spri              9.42   9 
 55 Blount, Jasmine           17 Unattached                9.43   5 
 56 McCain, Katherine         17 Real Trainin              9.62   4 
 57 King, Tieriah             16 Speed T & F               9.80   1 
 58 Baeza, Belicia            15 Rough Rider               9.94   3 
 59 Farmer, Molly             16 Real Trainin              9.97   6 
 60 Gates, Lauren             16 Unattached               10.78   2 
 
Women 15-19 60 Meter Dash 15-19
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Minor, Arria              15 Denver Light              7.52  
  2 Koopman, Audra            17 Fort Collins              7.73  
  3 Gale, Lauren              16 Speed T & F               7.73  
  4 Rogers, Haley             19 FK Elite                  7.79  
  5 Pelton, Tara              19 Unattached                7.84  
  6 York, Brooklynn           18 Gazelle Spri              7.87  
  7 Gilbertson, Zoe           17 Ric Rojas Ru              7.99  
  8 Moore, Michaela           17 Speed T & F               8.06  
 
Women 15-19 200 Meter Dash 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Minor, Arria              15 Denver Light             24.16   1 
  2 Gale, Lauren              16 Speed T & F              24.63   1 
  3 Schulte, Rebecca          18 Fort Collins             25.38   1 
  4 Hall, Julia               19 FK Elite                 25.50   1 
  5 Watkins, Simone           15 FK Elite                 25.76   2 
  6 Baron, Heide              18 Speed T & F              25.79   1 
  7 Gilbertson, Zoe           17 Ric Rojas Ru             25.95   2 
  8 Pelton, Tara              19 Unattached               25.96  12 
  9 Oancia, Sarah             18 CO Flyers                26.41   4 
 10 Jordan, Jalen             19 Speed T & F              27.02   3 
 11 Moore, Michaela           17 Speed T & F              27.04   4 
 12 Polly, Samantha           17 Fort Collins             27.07   4 
 13 Koopman, Audra            17 Fort Collins             27.11   2 
 14 Hernandez, Yasmine        18 Mountain Vie             27.26  10 
 15 Carlson, Hannah           16 Unattached               27.28   5 
 16 Valenzuela, Claudia       17 Colorado Spr             27.38   2 
 17 Kenton, Kennedy           17 Ric Rojas Ru             27.40   8 
 18 Norman, TyJae             16 Unattached               27.44   3 
 19 Harvey, Megan             18 Colorado                 27.45   4 
 20 Yocum, Sarah              17 Real Trainin             27.59  13 
 21 Gayles, Makiya            15 CO Flyers                27.59   5 
 22 Grenardo, Olivia          16 Unattached               27.65   4 
 23 Doty, Melanie             17 Real Trainin             27.66  13 
 24 Holbrook, Kara            19 Real Trainin             27.73   5 
 25 Hegg, Jamie               17 Real Trainin             27.88   5 
 26 Margolis, Lily            15 Ric Rojas Ru             27.96   7 
 27 Zeman, Shea               19 Real Trainin             28.03   4 
 28 Anderson, Aleksandra      18 Real Trainin             28.07   3 
 29 Darnell, Riley            17 Unattached               28.09   3 
 30 King, Shannon             15 Ric Rojas Ru             28.09  11 
 31 Inlow, Jewel              18 Elevate Athl             28.22   3 
 32 Ventimiglia, Ashlyn       15 Speed T & F              28.37   1 
 33 Hopkins, Sarah            18 Ric Rojas Ru             28.46   7 
 34 Buckhaults, Alexis        18 Speed T & F              28.56   6 
 35 Terrell, Tianna           18 Speed T & F              28.69   3 
 36 Lopez, Bianca             16 Valor Track              28.90   9 
 37 Visger, Sophie            16 Fort Collins             29.16   7 
 38 Preigh, Marlena           15 Ric Rojas Ru             29.21  11 
 39 Black, Emily              17 Rough Rider              29.23   8 
 40 Wood, Faith               17 Titans of Tr             29.25  14 
 41 Nicholl, Daria            18 Olympia Trac             29.41   8 
 42 Diza Mbelolo, Esther      16 Denver Light             29.43  10 
 43 Stanley, Allyson          17 Elevate Athl             29.50   7 
 44 Cheng, Michelle           16 Unattached               29.57   5 
 45 Steege, Lauren            18 Mountain Vie             29.69  11 
 46 Reyes, Leslie             19 Elevate Athl             29.70  11 
 47 Knutson, Brittany         19 Fort Collins             29.76   6 
 48 Rhoton, Alyssa            19 Fort Collins             29.85  14 
 49 Sheppard, Sage            15 Colorado Spr             29.87  11 
 50 Ulrich, Samantha          18 Rough Rider              29.98   8 
 51 McCullough, Mary          16 Vista Nation             30.14   7 
 52 Jimenez, Isabella         17 Real Trainin             30.22  12 
 53 Gallegos, Emily           18 Ric Rojas Ru             30.37  10 
 54 Bridge, Kaitlyn           16 Unattached               30.37   6 
 55 Hawkins, Kaelin           16 Unattached               30.45   6 
 56 Brett, Rylin              17 Unattached               30.90  13 
 57 Jung, Sophia              16 Unattached               30.91   9 
 58 Cea, Lindsey              18 Peregrine Tr             30.96  10 
 59 Blount, Jasmine           17 Unattached               31.46  12 
 60 Hall, Lena                18 Real Trainin             32.26  13 
 61 Wilkerson, Savannah       17 Unattached               32.81   6 
 62 Fernald, Isabel           17 Unattached               32.95  12 
 63 King, Tieriah             16 Speed T & F              33.24   6 
 64 Farmer, Molly             16 Real Trainin             34.68  12 
 
Women 15-19 400 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baron, Heide              18 Speed T & F              56.37   1 
  2 Hall, Julia               19 FK Elite                 56.91   1 
  3 Schulte, Rebecca          18 Fort Collins             57.52   1 
  4 Watkins, Simone           15 FK Elite                 58.37   1 
  5 Hall, Anna                15 FK Elite                 59.79   2 
  6 Hernandez, Yasmine        18 Mountain Vie           1:01.88   5 
  7 Larkin, Sydnee            16 FK Elite               1:02.09   2 
  8 Carlson, Hannah           16 Unattached             1:02.31   4 
  9 Jordan, Jalen             19 Speed T & F            1:02.53   2 
 10 Marizza, Allison          17 Unattached             1:03.92   3 
 11 Inlow, Jewel              18 Elevate Athl           1:04.03   2 
 12 Hegg, Jamie               17 Real Trainin           1:04.56   3 
 13 King, Shannon             15 Ric Rojas Ru           1:04.72   5 
 14 Hadley, Kyndall           16 Unattached             1:04.99   5 
 15 Holbrook, Kara            19 Real Trainin           1:05.08   3 
 16 McQune, Maya              18 Unattached             1:05.09   2 
 17 Breville, Abigail         18 Platte River           1:05.47   1 
 18 Haggans, Vanessa          15 Ric Rojas Ru           1:05.53   4 
 19 Lopez, Bianca             16 Valor Track            1:05.85   5 
 20 Kenton, Kennedy           17 Ric Rojas Ru           1:05.86   4 
 21 Bradley, Caitlyn          17 Speed T & F            1:05.88   3 
 22 Maul, Emily               15 Fort Collins           1:05.88   4 
 23 Margolis, Lily            15 Ric Rojas Ru           1:06.12   4 
 24 Preigh, Marlena           15 Ric Rojas Ru           1:06.24   6 
 25 Terrell, Tianna           18 Speed T & F            1:06.58   2 
 26 Trautner, Calyssa         19 Speed T & F            1:06.59   5 
 27 Reyes, Leslie             19 Elevate Athl           1:06.64   7 
 28 Anderson, Aleksandra      18 Real Trainin           1:06.94   1 
 29 Faudoa, Alondra           16 Easterncolor           1:07.15   6 
 30 Zeman, Shea               19 Real Trainin           1:07.30   3 
 31 Moss, Mackenzie           15 Kokopelli Ra           1:08.30   6 
 32 Nicholl, Daria            18 Olympia Trac           1:08.62   4 
 33 Doty, Melanie             17 Real Trainin           1:08.79   8 
 34 McCullough, Mary          16 Vista Nation           1:08.89   6 
 35 Gonzalez, Salena          18 Kokopelli Ra           1:09.12   5 
 36 Reyes, Cindy              19 Elevate Athl           1:11.08   7 
 37 Brett, Rylin              17 Unattached             1:11.81   9 
 38 Palmgren, Abigail         17 Above The Ba           1:11.94   8 
 39 Bishop, Delaney           16 Mountain Vie           1:12.14   6 
 40 Hawkins, Kaelin           16 Unattached             1:13.18   9 
 41 Gonzalez Ramos, Valeria   16 Pack leader            1:14.20   7 
 42 Smith, Tayelor            15 Unattached             1:15.12   9 
 43 Conaway, Lola Skye        15 Shining Moun           1:15.47   7 
 44 Andersen, Katie           15 Mountain Vie           1:16.20   7 
 45 Gonzalez, Jada            16 Kokopelli Ra           1:16.39   7 
 46 Myers, Penelopy           15 Predator Spe           1:16.74   8 
 47 Chaoua, Najah             16 Pack Leader            1:17.79   9 
 48 Hall, Lena                18 Real Trainin           1:20.06   9 
 49 Hennessey, Brooke         18 Vista Nation           1:22.58   8 
 
Women 15-19 800 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steele, Chantae           15 Kokopelli Ra           2:21.05   1 
  2 Freeman, Hannah           17 Ric Rojas Ru           2:21.73   1 
  3 Manes, Cameron            17 Real Trainin           2:24.32   1 
  4 Offerman, Lauren          18 Mountain Vie           2:26.81   1 
  5 Mattern, Kiara            18 Speed T & F            2:27.12   1 
  6 Gallegos, Emily           18 Ric Rojas Ru           2:28.15   1 
  7 Marizza, Allison          17 Unattached             2:32.78   1 
  8 Almasri, Layla            17 Speed T & F            2:36.88   2 
  9 Kunz, Tatjana             18 Ric Rojas Ru           2:37.78   1 
 10 Polk, Ashley              18 Elevate Athl           2:39.25   2 
 11 Croft, Emily              19 Unattached             2:40.23   2 
 12 Burt, Mackenzie           16 Easterncolor           2:40.39   1 
 13 Petty, Taylor             15 Mountain Vie           2:40.71   3 
 14 Franklin, Rachel          19 Mountain Vie           2:43.04   2 
 15 Rogers, Olivia            18 Ric Rojas Ru           2:43.08   1 
 16 Dutton, Taylor            17 Speed T & F            2:43.64   2 
 17 Burkett, Hannah           16 Speed T & F            2:43.86   2 
 18 Gonzalez, Salena          18 Kokopelli Ra           2:44.74   1 
 19 Reyes, Cindy              19 Elevate Athl           2:46.83   2 
 20 Wood, Aubrey              16 Unattached             2:50.51   3 
 21 Hawkins, Kaelin           16 Unattached             2:51.80   2 
 22 Cook, Emily               17 Unattached             2:55.40   3 
 23 Bishop, Delaney           16 Mountain Vie           2:57.52   3 
 24 O'Grady, Caitlin          16 Unattached             2:58.20   3 
 25 Colfax, Hayden            15 Unattached             3:03.29   3 
 26 Brett, Rylin              17 Unattached             3:11.01   3 
 27 Gonzalez Ramos, Valeria   16 Pack leader            3:12.60   2 
 
Women 15-19 1 Mile Run 15-19
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Offerman, Lauren          18 Mountain Vie           5:24.62  
  2 Steele, Chantae           15 Kokopelli Ra           5:26.30  
  3 Moss, Mackenzie           15 Kokopelli Ra           5:51.14  
  4 Polk, Ashley              18 Elevate Athl           5:56.80  
  5 Kenyon, Madi              15 Rough Rider            6:03.79  
  6 McKinney, Calysta         17 Predator Spe           6:05.25  
  7 Petty, Taylor             15 Mountain Vie           6:07.01  
  8 Franklin, Rachel          19 Mountain Vie           6:09.30  
  9 Black, Kalie              18 Unattached             6:15.20  
 10 Nazarenus, Taylor         18 Rough Rider            7:32.62  
 11 Settles, Alyssa           19 Unattached             7:35.51  
 12 Ybarra, Paige             19 Unattached             8:03.69  
 
Women 15-19 60 Meter Hurdles 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gilbertson, Zoe           17 Ric Rojas Ru              8.72   1 
  2 Pettaway, Rhyan           18 Unattached                9.24   1 
  3 White, Erika              19 Real Trainin              9.37   1 
  4 Brown, Marlee             18 Speed T & F               9.41   1 
  5 Buckhaults, Alexis        18 Speed T & F               9.44   1 
  6 Woest, Chloe              18 Fort Collins              9.51   1 
  7 Carroll, Alexis           17 Real Trainin              9.63   2 
  8 Steege, Lauren            18 Mountain Vie              9.76   2 
  9 Anderson, Aleksandra      18 Real Trainin              9.78   2 
 10 Rhoton, Alyssa            19 Fort Collins             10.13   3 
 11 Baeza, Jerica             17 Rough Rider              10.31   2 
 12 Strong, Alyssa            19 Fort Collins             10.41   2 
 13 Bridge, Kaitlyn           16 Unattached               10.89   1 
 14 Grimmesey, Kiley          18 Speed T & F              11.17   3 
 15 Krason, Kaitlyn           16 Vista Nation             11.34   2 
 16 Jimenez, Isabella         17 Real Trainin             11.57   3 
 17 Colfax, Hayden            15 Unattached               11.59   3 
 18 Engelking, Nicole         17 Rough Rider              11.69   3 
 19 Fernald, Isabel           17 Unattached               11.84   2 
 -- Yocum, Sarah              17 Real Trainin                FS   3 
 
Women 15-19 4x400 Meter Relay 15-19
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Speed T & F  'A'                                    4:29.81  
     1) Trautner, Calyssa 19            2) Burkett, Hannah 16             
     3) Mattern, Kiara 18               4) Almasri, Layla 17              
  2 Elevate Athletics Club  'A'                         4:34.81  
     1) Stanley, Allyson 17             2) Polk, Ashley 18                
     3) Inlow, Jewel 18                 4) Reyes, Leslie 19               
 
Women 15-19 High Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kearney, Kiara            18 Elevate Athl             1.60m    5-03.00 
  2 Stanley, Allyson          17 Elevate Athl            J1.60m    5-03.00 
  3 Hall, Anna                15 FK Elite                J1.60m    5-03.00 
  4 Landers, Olivia           18 Unattached               1.55m    5-01.00 
  5 Shouse-Spangenberg, Bryn  17 Speed Denver             1.50m    4-11.00 
  6 McCain, Katherine         17 Real Trainin            J1.50m    4-11.00 
  7 Aragon, Kelly             18 Real Trainin             1.45m    4-09.00 
  8 Vaden, Shyanne            18 Unattached              J1.45m    4-09.00 
  8 Krason, Kaitlyn           16 Vista Nation            J1.45m    4-09.00 
  9 Pancost, Jessica          17 Rough Rider             J1.40m    4-07.00 
 10 Visger, Sophie            16 Fort Collins             1.40m    4-07.00 
 12 Colfax, Hayden            15 Unattached               1.35m    4-05.00 
 12 Kleim, Laura              16 Pack leader              1.35m    4-05.00 
 13 Varela, Melissa           19 Parker Panth            J1.35m    4-05.00 
 -- Varela, Melanie           15 Parker Panth                NH            
 
Women 15-19 Pole Vault 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Woest, Chloe              18 Fort Collins             3.50m   11-05.75 
  2 Thornton, Tate            17 Fort Collins             2.90m    9-06.25 
  2 Markovich, Emma           17 Above The Ba             2.90m    9-06.25 
  4 Levy, Anika               18 Fort Collins             2.75m    9-00.25 
  4 Wewerka, Sydney           18 Fort Collins             2.75m    9-00.25 
  6 Biedermann, Anna          19 Fort Collins             2.60m    8-06.25 
  6 Palmgren, Abigail         17 Above The Ba             2.60m    8-06.25 
  8 Patarino, Kassidy         16 Above The Ba             2.45m    8-00.50 
  9 Keller, Mattie            17 Rough Rider              2.30m    7-06.50 
  9 Walker, Lauren            17 Above The Ba             2.30m    7-06.50 
 11 Holcomb, Stephani         17 Fort Collins             2.15m    7-00.50 
 11 Ujvari, Jessica           17 Fort Collins             2.15m    7-00.50 
 13 Durfee, Elianna           17 Rough Rider              2.00m    6-06.75 
 -- Ellis, Bergen             17 Fort Collins                NH            
 
Women 15-19 Long Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larkin, Sydnee            16 FK Elite                 5.68m   18-07.75 
  2 Koopman, Audra            17 Fort Collins             5.35m   17-06.75 
  3 Collins, Sophia           17 Fast Traxx T             5.00m   16-05.00 
  4 Carroll, Alexis           17 Real Trainin             4.94m   16-02.50 
  5 Kearney, Kiara            18 Elevate Athl             4.93m   16-02.25 
  6 White, Erika              19 Real Trainin             4.84m   15-10.50 
  7 Hopkins, Sarah            18 Ric Rojas Ru             4.80m   15-09.00 
  8 Harris, Jaida             18 Unattached               4.72m   15-06.00 
  9 Landers, Olivia           18 Unattached               4.58m   15-00.50 
 10 Beier, Heidi              17 Speed T & F              4.46m   14-07.75 
 11 Grenardo, Olivia          16 Unattached               4.45m   14-07.25 
 12 Hollines, Mariela         16 MACKTRACK EL             4.42m   14-06.00 
 13 Maul, Emily               15 Fort Collins             4.28m   14-00.50 
 14 Smith, Tayelor            15 Unattached               4.26m   13-11.75 
 15 Knutson, Brittany         19 Fort Collins             4.25m   13-11.50 
 16 Brown, Dayana             15 CO Flyers                4.18m   13-08.75 
 17 Haggans, Vanessa          15 Ric Rojas Ru             4.13m   13-06.75 
 17 King, Shannon             15 Ric Rojas Ru             4.13m   13-06.75 
 19 Andersen, Katie           15 Mountain Vie             4.10m   13-05.50 
 19 Schade, Kendall           17 Unattached               4.10m   13-05.50 
 21 Conaway, Lola Skye        15 Shining Moun             3.89m   12-09.25 
 22 Margolis, Lily            15 Ric Rojas Ru             3.86m   12-08.00 
 23 Gates, Lauren             16 Unattached               3.32m   10-10.75 
 
Women 15-19 Triple Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Larkin, Sydnee            16 FK Elite                10.96m   35-11.50 
  2 Hopkins, Sarah            18 Ric Rojas Ru            10.77m   35-04.00 
  3 Strong, Alyssa            19 Fort Collins            10.26m   33-08.00 
  4 Hollines, Mariela         16 MACKTRACK EL            10.22m   33-06.50 
  5 Beier, Heidi              17 Speed T & F             10.18m   33-04.75 
  6 Brown, Marlee             18 Speed T & F             10.13m   33-03.00 
  7 Graves, Angela            18 Predator Spe             9.84m   32-03.50 
  8 Delfin, Joanna            16 Easterncolor             9.64m   31-07.50 
  9 Knutson, Brittany         19 Fort Collins             9.55m   31-04.00 
 10 Collins, Sophia           17 Fast Traxx T             9.54m   31-03.75 
 11 Nicholl, Daria            18 Olympia Trac             9.53m   31-03.25 
 12 Brown, Dayana             15 CO Flyers                9.40m   30-10.25 
 13 Pfalmer, Tatum            15 Parker Panth             9.12m   29-11.25 
 
Women 15-19 Shot Put 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barrett, Noreylos         18 Unattached               8.90m   29-02.50 
  2 DeRock, Logan             15 Rough Rider              8.51m   27-11.00 
 
Women 20-100 60 Meter Dash 20-100 Open/Masters
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Novas, Ana                68 Ric Rojas Ru             11.32q 
 
Women 20-100 60 Meter Dash 20-100 Open/Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Novas, Ana                68 Ric Rojas Ru             11.32  
 
Women 20-105 Shot Put 20-100 Open/Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Warrington, Joy           26 Unattached              12.73m   41-09.25 
 
Boys 10 & Under 60 Meter Dash 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Freelon, Steve            10 nitemoves tc              9.28   1 
  2 Wilbon, Kahari            10 Denver Light              9.36   1 
  3 Toshcoff, Jake            10 Fort Collins              9.63   1 
  4 Knapke, Aiden             10 Parker Panth              9.82   1 
  5 Watson, Ma'lyk            10 Denver Light              9.84   1 
  6 Gray, Tyson                9 Montbello Ch             10.01   2 
  7 Haugsness, Mitchell        9 Unattached               10.15   3 
  8 Cagwin, Ethan             10 Unattached               10.19   2 
  9 Williams, Kaeden           7 nitemoves tc             10.28   3 
 10 Rossi-Thomas, Kaden       10 Denver Light             10.57   1 
 11 Mcconnell, Uriah           7 nitemoves tc             10.70   3 
 12 Smith, Raymond            10 Unattached               10.84   2 
 13 Hickey, Brandan           10 Unattached               10.92   1 
 14 Williams, Khalil           9 nitemoves tc             11.06   2 
 15 Dalles, Charlie            9 Unattached               11.35   2 
 16 Fields, Ty                 9 nitemoves tc             12.01   2 
 
Boys 10 & Under 200 Meter Dash 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Knapke, Aiden             10 Parker Panth             33.00   3 
  2 Wilbon, Kahari            10 Denver Light             33.50   3 
  3 Watson, Ma'lyk            10 Denver Light             33.69   1 
  4 Gray, Tyson                9 Montbello Ch             34.62   2 
  5 Fields, Ty                 9 nitemoves tc             35.32   2 
  6 Shouse-Spangenberg, Keeg  10 Speed Denver             38.95   1 
  7 Dalles, Charlie            9 Unattached               39.50   1 
  8 Williams, Kaeden           7 nitemoves tc             40.96   2 
  9 Mcconnell, Uriah           7 nitemoves tc             44.32   1 
 10 Williams, Khalil           9 nitemoves tc             45.78   3 
 11 Rossi-Thomas, Kaden       10 Denver Light             46.91   2 
 
Boys 10 & Under 400 Meter Run 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Freelon, Steve            10 nitemoves tc           1:12.66   1 
  2 Haugsness, Mitchell        9 Unattached             1:16.26   2 
  3 Ennis, Jacoby             10 Unattached             1:16.63   1 
  4 Gray, Tyson                9 Montbello Ch           1:24.84   2 
  5 Garofalo, Joey            10 Parker Panth           1:25.35   2 
  6 Cagwin, Ethan             10 Unattached             1:31.85   1 
  7 Branch, Isaac             10 Silverback T           1:45.41   1 
 
Boys 10 & Under 800 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Kemar              10 Blazers Trac           2:44.93  
  2 Ennis, Jacoby             10 Unattached             2:50.52  
  3 Garofalo, Joey            10 Parker Panth           2:50.99  
  4 Luna, Kai                 10 Denver Light           2:51.09  
  5 Morse, Devin              10 Denver Light           3:00.50  
  6 Hicks, Ben                10 Parker Panth           3:06.79  
  7 Smith, Raymond            10 Unattached             3:07.81  
  8 Ball, Alex                 9 Unattached             3:13.14  
  9 Paez, Lucas                8 Denver Light           3:31.65  
 10 Wilson, Andrew            10 Silverback T           3:35.31  
 11 Emery, Uriah               6 Blazers Trac           3:55.85  
 
Boys 10 & Under 1 Mile Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garofalo, Joey            10 Parker Panth           6:07.37  
  2 Ennis, Jacoby             10 Unattached             6:07.43  
  3 Allen, Kemar              10 Blazers Trac           6:09.05  
  4 Hicks, Ben                10 Parker Panth           6:21.76  
  5 Luna, Kai                 10 Denver Light           6:22.53  
  6 Morse, Devin              10 Denver Light           6:42.72  
  7 Paez, Lucas                8 Denver Light           7:18.86  
 
Boys 10 & Under Long Jump 10 & Under
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Freelon, Steve            10 nitemoves tc             3.54m   11-07.50 
  2 Branch, Isaac             10 Silverback T             3.01m    9-10.50 
  3 Rossi-Thomas, Kaden       10 Denver Light             2.93m    9-07.50 
  4 Smith, Raymond            10 Unattached               2.71m    8-10.75 
  5 Dalles, Charlie            9 Unattached               2.70m    8-10.25 
 
Boys 11-12 60 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Davis, Isaiah             12 nitemoves tc              8.34   1 
  2 Honeycutt, Marcellus      11 Denver Light              8.51   1 
  3 Brown, Kaseem             12 CO Flyers                 8.60   1 
  4 Collins, Marquel          12 Real Trainin              8.84   1 
  5 Jordon III, Jackie        12 Colorado Spr              9.05   2 
  6 Holmes, Brayden           12 Unattached                9.13   1 
  7 Wallace, Ethan            11 Valor Track               9.26   1 
  8 Sawchuk, Gabriel          11 Colorado Fla              9.54   1 
  9 Harris, Josiah            11 nitemoves tc              9.58   1 
 10 Anderson, Emmit           11 Real Trainin              9.69   2 
 11 Sleeper, Wyatt            11 Speed T & F               9.89   2 
 12 Smith, Justus             12 Denver Light              9.96   2 
 
Boys 11-12 200 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Kaseem             12 CO Flyers                28.11   1 
  2 Davis, Isaiah             12 nitemoves tc             28.16   1 
  3 Hills, Brandon            11 Colorado Spr             29.18   2 
  4 James, Khamari            11 Denver Light             29.90   4 
  5 Honeycutt, Marcellus      11 Denver Light             29.97   1 
  6 Bruns, Carsen             12 Speed T & F              30.35   1 
  7 Collins, Marquel          12 Real Trainin             30.36   1 
  8 Jordon III, Jackie        12 Colorado Spr             30.74   3 
  9 Holmes, Brayden           12 Unattached               32.00   4 
 10 Wallace, Ethan            11 Valor Track              32.02   2 
 11 Papa, Kevin               12 Kokopelli Ra             32.45   3 
 12 Gayles, Kyron             11 CO Flyers                32.69   2 
 13 Sawchuk, Gabriel          11 Colorado Fla             33.02   2 
 14 Davidson, Evan            12 Denver Light             33.28   1 
 15 Harris, Josiah            11 nitemoves tc             33.78   3 
 16 Sleeper, Wyatt            11 Speed T & F              33.88   3 
 17 Dalles, William           12 Unattached               34.00   3 
 18 Anderson, Emmit           11 Real Trainin             34.96   4 
 19 Oldfield, Jamieson        11 nitemoves tc             35.74   2 
 20 Smith, Justus             12 Denver Light             36.76   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Run 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bruns, Carsen             12 Speed T & F            1:02.97   1 
  2 Wetterling, Jack          12 Valor Track            1:07.52   1 
  3 James, Khamari            11 Denver Light           1:07.93   2 
  4 Yarmul, Dylan             12 Rock Track C           1:13.26   1 
  5 Dalles, William           12 Unattached             1:14.84   1 
  6 Papa, Kevin               12 Kokopelli Ra           1:16.09   2 
  7 Sawchuk, Gabriel          11 Colorado Fla           1:16.82   1 
  8 Oldfield, Jamieson        11 nitemoves tc           1:19.17   2 
 
Boys 11-12 800 Meter Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wetterling, Jack          12 Valor Track            2:46.60  
  2 Parrill, Jackson          11 Parker Panth           2:47.93  
  3 Ahern, Chris              11 Valor Track            2:51.11  
  4 Yarmul, Dylan             12 Rock Track C           2:54.60  
  5 Ball, AJ                  11 Unattached             3:14.06  
 
Boys 11-12 1 Mile Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Parrill, Jackson          11 Parker Panth           5:55.45  
  2 Sundstrom, Gusten         12 Denver Light           5:57.31  
  3 Shorten, Jackson          12 Unattached             5:57.61  
  4 Ahern, Chris              11 Valor Track            6:20.89  
 
Boys 11-12 60 Meter Hurdles 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Rhason             12 CO Flyers                11.10  
  2 Wetterling, Jack          12 Valor Track              11.37  
  3 Gayles, Kyron             11 CO Flyers                13.38  
  4 Davidson, Evan            12 Denver Light             13.47  
 
Boys 11-12 Long Jump 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hills, Brandon            11 Colorado Spr             4.28m   14-00.50 
  2 Collins, Marquel          12 Real Trainin             4.03m   13-02.75 
  3 Brown, Rhason             12 CO Flyers                3.98m   13-00.75 
  4 Davidson, Evan            12 Denver Light             3.56m   11-08.25 
  5 Anderson, Emmit           11 Real Trainin             3.53m   11-07.00 
  6 Dalles, William           12 Unattached               3.11m   10-02.50 
  7 Oldfield, Jamieson        11 nitemoves tc             2.99m    9-09.75 
  8 Sleeper, Wyatt            11 Speed T & F              2.71m    8-10.75 
 
Boys 13-14 60 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simpson, Keirryse         14 Denver Light              7.53   1 
  2 Williams, Langston        14 Colorado Fla              7.60   1 
  3 Hairston, Korey           13 Denver Light              7.74   1 
  4 John, Nazzio              13 Unattached                7.92   1 
  5 Sawchuk, Gavin            13 Colorado Fla              7.97   1 
  6 Miller, Pyreese           13 Colorado Fla              8.08   2 
  7 Shouse-Spangenberg, Caid  14 Speed Denver              8.25   1 
  8 Kembel, Evan              14 Unattached                8.39   1 
  9 Jenkins, Caleb            14 Fort Collins              8.42   2 
 10 Wieland, Luke             14 Speed T & F               8.44   2 
 11 Lawrence, Cameron         13 Colorado Fla              8.51   1 
 12 Calderon, Caden           13 Zoom Track C              8.64   2 
 13 Fields, Justenn           14 nitemoves tc              8.67   2 
 14 Wiebe, Andrew             13 Shining Moun             10.43   3 
 15 Barnett, William          13 Shining Moun             10.84   3 
 
Boys 13-14 200 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simpson, Keirryse         14 Denver Light             24.38   1 
  2 Williams, Langston        14 Colorado Fla             24.95   1 
  3 Hairston, Korey           13 Denver Light             25.12   1 
  4 John, Nazzio              13 Unattached               26.46   2 
  5 Shouse-Spangenberg, Caid  14 Speed Denver             26.71   1 
  6 Sawchuk, Gavin            13 Colorado Fla             26.82   2 
  7 Miller, Pyreese           13 Colorado Fla             26.91   1 
  8 Anderson, Gregory         13 Real Trainin             27.14   2 
  9 Ashford, Al               13 Unattached               27.43   4 
 10 Jenkins, Caleb            14 Fort Collins             27.56   4 
 11 Rogers, Jadin             14 Fort Collins             27.92   3 
 12 Lawrence, Cameron         13 Colorado Fla             27.98   2 
 13 Gilfillan, Tommy          14 Denver Light             28.15   3 
 14 Kembel, Evan              14 Unattached               28.23   2 
 15 Calderon, Caden           13 Zoom Track C             29.02   2 
 16 Fields, Justenn           14 nitemoves tc             29.53   4 
 17 Yarmul, Spencer           14 Rock Track C             30.03   3 
 18 Gibbs, Lucas              13 Valor Track              30.59   3 
 19 Wiebe, Andrew             13 Shining Moun             30.76   4 
 20 Barnett, William          13 Shining Moun             37.69   4 
 
Boys 13-14 400 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anderson, Gregory         13 Real Trainin           1:02.52   1 
  2 Rogers, Jadin             14 Fort Collins           1:02.60   2 
  3 Ashford, Al               13 Unattached             1:03.59   2 
  4 Gilfillan, Tommy          14 Denver Light           1:03.71   1 
  5 Ponce de Leon, Jackson    14 Kokopelli Ra           1:03.96   1 
  6 Hervey, Kais              13 Denver Light           1:04.14   1 
  7 Lawrence, Cameron         13 Colorado Fla           1:04.81   1 
  8 Yarmul, Spencer           14 Rock Track C           1:08.59   1 
  9 Pousma, David             13 Olympia Trac           1:10.11   2 
 10 Bullion, Kade             14 Platte River           1:15.68   2 
 
Boys 13-14 800 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welch, Charlie            14 Denver Light           2:16.28   1 
  2 Hoyt, Asher               14 Denver Light           2:18.25   1 
  3 Trautner, Noah            14 Kokopelli Ra           2:25.81   1 
  4 Gilfillan, Tommy          14 Denver Light           2:30.53   1 
  5 Emery, Zion               14 Blazers Trac           2:31.74   1 
  6 Peters, Blake             14 Montbello Ch           2:36.66   1 
  7 Hervey, Kais              13 Denver Light           2:36.70   1 
  8 Pontious, Nathan          13 Kokopelli Ra           2:36.91   1 
  9 Guzman, Sean              14 Colorado Fla           2:37.64   2 
 10 Pousma, David             13 Olympia Trac           2:41.64   2 
 11 Brand, Carter             14 Parker Panth           2:43.19   2 
 12 Fowler, Blake             14 Unattached             2:44.32   1 
 13 White, Elijah             13 Platte River           3:02.73   2 
 14 Chandler, Desmond         13 Shining Moun           3:03.00   2 
 
Boys 13-14 1 Mile Run 13-14
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welch, Charlie            14 Denver Light           5:16.51  
  2 Hoyt, Asher               14 Denver Light           5:17.54  
  3 Trautner, Noah            14 Kokopelli Ra           5:24.60  
  4 Norman, Mason             14 Kokopelli Ra           5:27.86  
  5 Pontious, Nathan          13 Kokopelli Ra           5:34.37  
  6 Emery, Zion               14 Blazers Trac           5:44.55  
  7 Peters, Blake             14 Montbello Ch           5:45.10  
  8 Ponce de Leon, Jackson    14 Kokopelli Ra           5:46.37  
  9 Brand, Carter             14 Parker Panth           5:47.74  
 10 Kotowski, William         14 Denver Light           5:50.28  
 11 Scara, Evan               14 Denver Light           6:25.47  
 12 Bullion, Kade             14 Platte River           6:30.11  
 13 White, Elijah             13 Platte River           6:30.65  
 14 Robertson, Lawrence       14 MACKTRACK EL           6:49.53  
 
Boys 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Isiah           14 CO Flyers                10.69  
  2 Breglio, Anthony          13 Kokopelli Ra             11.22  
  3 Pousma, David             13 Olympia Trac             11.47  
  4 Wiebe, Andrew             13 Shining Moun             12.14  
  5 Kwan, Kobe                13 Denver Light             13.53  
 
Boys 13-14 4x400 Meter Relay 13-14
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Colorado Flash  'A'                                 4:25.69  
     1) Sawchuk, Gavin 13               2) Williams, Langston 14          
     3) Miller, Pyreese 13              4) Guzman, Sean 14                
 
Boys 13-14 High Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Breglio, Anthony          13 Kokopelli Ra             1.40m    4-07.00 
 
Boys 13-14 Long Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Isiah           14 CO Flyers                4.75m   15-07.00 
  2 Wieland, Luke             14 Speed T & F              4.69m   15-04.75 
  3 Rogers, Jadin             14 Fort Collins             4.34m   14-03.00 
  4 John, Nazzio              13 Unattached               4.25m   13-11.50 
  5 Anderson, Gregory         13 Real Trainin             4.14m   13-07.00 
  6 Jenkins, Caleb            14 Fort Collins             3.93m   12-10.75 
  7 Wiebe, Andrew             13 Shining Moun             3.66m   12-00.25 
  8 Barnett, William          13 Shining Moun             3.11m   10-02.50 
  9 Kwan, Kobe                13 Denver Light             2.91m    9-06.75 
 
Boys 13-14 Shot Put 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Martinez, Justin          14 Platte River             6.70m   21-11.75 
  2 Chandler, Desmond         13 Shining Moun             5.05m   16-07.00 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Eddings, Ryan             19 FK Elite                  7.03q  3 
  2 Youngs, Chris             18 Unattached                7.07q  1 
  3 Martin, Jalen             18 Unattached                7.21q  5 
  4 Lyon, Christian           18 Unattached                7.22q  2 
  5 Sanders, Monyae           18 Unattached                7.23q  3 
  6 Chappee, Nikolaus         17 Peregrine Tr              7.23q  1 
  7 Phillips, Ki Jana         17 Montbello Ch              7.23q  4 
  8 Calhoun, Desmond          17 Elevate Athl              7.24q  7 
  9 Kruse, Tyler              17 Unattached                7.26  11 
 10 Bellot, Anthony           18 Elevate Athl              7.27   6 
 11 Barber, Christian         18 Valor Track               7.29   8 
 12 Makatura, Donte           18 Unattached                7.33   6 
 13 Schmitt, Collin           19 Unattached                7.34   5 
 14 Ward, Cooper              19 Unattached                7.35   1 
 15 Kleckner, Cade            17 Speed T & F               7.38   3 
 16 Hanson, Matthew           19 FK Elite                  7.38   6 
 17 Golden Jr, Mosi           19 CO Flyers                 7.39  10 
 17 Fosu, Paulison            18 Gazelle Spri              7.39  11 
 19 Miller, Alex              19 Speed T & F               7.40   9 
 20 Kress, Jordan             18 Mountain Vie              7.42   7 
 21 Peters, Anthony           19 Elevate Athl              7.42   1 
 22 Prejean, Tyler            19 Elevate Athl              7.43   2 
 23 Maynard, Malik            17 Unattached                7.45  11 
 24 Ingraham, John            18 Fort Collins              7.46   1 
 25 Arkell, Luke              16 Unattached                7.46   9 
 26 Howes, Cole               18 Unattached                7.47   8 
 27 Kenward, Zaccre           17 Unattached                7.47  11 
 27 Hamby, Brayden            16 Rough Rider               7.47  10 
 29 Thomas, Alexander         17 Elevate Athl              7.49   2 
 30 Heupel, Jonathan          17 Unattached                7.49   9 
 31 El-Amin, Hassan           16 Unattached                7.52   4 
 32 Briggs, Jack              18 Fort Collins              7.54   6 
 33 Rafferty, Jake            17 Fort Collins              7.54  10 
 34 Birkholz, Titan           17 Valor Track               7.60   8 
 35 Wieland, Wyatt            17 Speed T & F               7.62   7 
 36 Ned, Jerry                19 Fast Traxx T              7.64   3 
 37 Wilson-Axpe, Andrew       15 Unattached                7.65   5 
 38 Cosby, Jamal              18 Speed T & F               7.66   4 
 39 McLean, Chase             18 Valor Track               7.66   7 
 40 Hutchison, Seth           18 Unattached                7.66   6 
 41 Garcia, Cruz              15 Unattached                7.67  10 
 41 Cardenas, Gabe            18 Unattached                7.67  11 
 43 Anderson, Evan            19 Unattached                7.68   4 
 44 Williams, Matthew         18 Ponderosa                 7.68   2 
 45 Olson, Nick               19 Mountain Vie              7.68   8 
 46 Brannen, Jared            18 Fort Collins              7.69  10 
 47 Doublin, Trey             16 CO Flyers                 7.71   6 
 48 Church, Coulter           18 Easterncolor              7.72   5 
 49 Arellano, Brian           17 Real Trainin              7.73  10 
 49 Smith, Tristan            17 Vista Nation              7.73   9 
 51 Coles, Tyrese             17 Elevate Athl              7.73   8 
 52 Appleton, Curtis          17 Unattached                7.73   9 
 53 Logan, Tyler              19 Mountain Vie              7.74   5 
 54 Sugg, Colin               19 Olympia Trac              7.75   8 
 55 Dagnon, Hunter            19 Valor Track               7.76   8 
 56 Jones, Khylen             18 Unattached                7.77   4 
 57 Moore-Ford, Dontavis      16 Elevate Athl              7.79   3 
 58 Wu, Lu                    18 Fort Collins              7.80   9 
 59 Larabee, Brandon          16 Ric Rojas Ru              7.82  11 
 60 Campos, William           19 Unattached                7.83   2 
 61 Foxworth, Cornelius       16 Montbello Ch              7.84   8 
 62 Williams, Montrez         18 Unattached                7.85  10 
 63 Watson, Anthony           18 Unattached                7.88   4 
 64 Sherrill, Andrew          16 Fort Collins              7.88   9 
 65 wieland, jackson          19 Speed T & F               7.89   7 
 66 Miller, Andrew            16 Unattached                7.95   5 
 67 Brannen, Luke             15 Fort Collins              8.02   1 
 68 Guerreiro, David          19 Peregrine Tr              8.06   6 
 69 Gray, Ian                 16 Pack Leader               8.06   3 
 70 Walsh, Jarrod             16 Platte River              8.09   6 
 71 Forehand, Ross            16 Platte River              8.12  11 
 72 Dilka, Trent              18 Fort Collins              8.13   3 
 73 Strickling, Nathan        17 Unattached                8.14   2 
 74 Kendziorski, Kevin        15 Peregrine Tr              8.25   5 
 75 Montano, Noah             17 Valor Track               8.26  11 
 76 Giglio, Chase             15 Peregrine Tr              8.51   1 
 77 Mayes, Teagan             15 Fort Collins              8.59   4 
 78 Ball, Elijah              15 Unattached                8.63   1 
 79 Mcbride, Trevian          18 Montbello Ch              8.70   7 
 -- Hollingsworth, Jeremy     16 Real Trainin                FS   9 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Youngs, Chris             18 Unattached                6.99  
  2 Eddings, Ryan             19 FK Elite                  7.03  
  3 Sanders, Monyae           18 Unattached                7.14  
  4 Phillips, Ki Jana         17 Montbello Ch              7.15  
  5 Chappee, Nikolaus         17 Peregrine Tr              7.17  
  6 Calhoun, Desmond          17 Elevate Athl              7.17  
  7 Martin, Jalen             18 Unattached                7.17  
  8 Lyon, Christian           18 Unattached                7.27  
 
Men 15-19 200 Meter Dash 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harris, Kent              18 FK Elite                 22.45   1 
  2 Miller, Brock             17 FK Elite                 22.73   1 
  3 Phillips, Ki Jana         17 Montbello Ch             23.08   1 
  4 Youngs, Chris             18 Unattached               23.14   2 
  5 Calhoun, Desmond          17 Elevate Athl             23.16   2 
  6 Kleckner, Cade            17 Speed T & F              23.32   3 
  7 Bellot, Anthony           18 Elevate Athl             23.32   1 
  8 Schmitt, Collin           19 Unattached               23.33   3 
  9 Barber, Christian         18 Valor Track              23.35   3 
 10 Haywood, William          18 Elevate Athl             23.45   2 
 11 Chappee, Nikolaus         17 Peregrine Tr             23.47  11 
 12 Golden Jr, Mosi           19 CO Flyers                23.48   2 
 13 Hopkins, Tahir            18 Unattached               23.48   4 
 14 Vomacka, Ryan             19 Mountain Vie             23.48   6 
 15 Lapioli, Isaiah           17 Elevate Athl             23.55   3 
 16 Martin, Jalen             18 Unattached               23.60   2 
 17 Heupel, Jonathan          17 Unattached               23.61   5 
 18 Ward, Cooper              19 Unattached               23.80   4 
 19 Prejean, Tyler            19 Elevate Athl             23.81   4 
 20 Cilek, Erik               17 Unattached               23.81   2 
 21 Shuman, Jay               19 Grand Valley             23.84   7 
 22 Thomas, Alexander         17 Elevate Athl             23.90   3 
 23 Sanders, Monyae           18 Unattached               23.92  10 
 24 Briggs, Jack              18 Fort Collins             23.96   3 
 25 Anderson, Evan            19 Unattached               23.96   7 
 26 Weseman, Alex             18 Ric Rojas Ru             23.99   5 
 27 Wieland, Wyatt            17 Speed T & F              24.00   8 
 28 Castro, Cameron           18 Fort Collins             24.03   6 
 29 Hamby, Brayden            16 Rough Rider              24.11  11 
 30 Arkell, Luke              16 Unattached               24.19   4 
 31 McLean, Chase             18 Valor Track              24.27   5 
 32 Southall, Adam            19 Unattached               24.30   9 
 32 Smith, Tristan            17 Vista Nation             24.30   8 
 34 Arellano, Brian           17 Real Trainin             24.32   4 
 35 Logan, Tyler              19 Mountain Vie             24.38   9 
 36 Palazzo, Dane             15 Valor Track              24.50   8 
 37 Larabee, Brandon          16 Ric Rojas Ru             24.59   9 
 38 Moore-Ford, Dontavis      16 Elevate Athl             24.60   5 
 39 El-Amin, Hassan           16 Unattached               24.64  15 
 40 Dagnon, Hunter            19 Valor Track              24.67   6 
 41 Ned, Jerry                19 Fast Traxx T             24.68  14 
 42 Smoker, Skylar            18 Peregrine Tr             24.70  11 
 43 Schmad, Ryan              16 Fort Collins             24.72   6 
 44 Wilson-Axpe, Andrew       15 Unattached               24.79   6 
 45 Cosby, Jamal              18 Speed T & F              24.81   7 
 46 Rodgers, Kai              18 Blazers Trac             24.97   8 
 47 Borchard, Jake            18 Unattached               24.98  15 
 48 Yang-Aaron, Mack          19 Unattached               25.02  13 
 49 Cardenas, Gabe            18 Unattached               25.02  12 
 50 Sherrill, Andrew          16 Fort Collins             25.12  15 
 51 Sugg, Colin               19 Olympia Trac             25.18   9 
 52 wieland, jackson          19 Speed T & F              25.25  15 
 53 Doublin, Trey             16 CO Flyers                25.25  10 
 54 Hutchison, Seth           18 Unattached               25.26   8 
 55 Brannen, Luke             15 Fort Collins             25.33  14 
 56 Hearn, Christopher        17 Elevate Athl             25.37   6 
 57 Rummel, Ethan             19 Elevate Athl             25.44   5 
 58 Trevino, Danny            16 Unattached               25.45  11 
 59 Coles, Tyrese             17 Elevate Athl             25.54   9 
 60 Jones, Khylen             18 Unattached               25.58   9 
 61 Jackson, Benjamin         16 Unattached               25.63  12 
 62 Petersen, Bryan           18 Elevate Athl             25.69   5 
 63 Gray, Ian                 16 Pack Leader              25.82  11 
 64 James, Joshua             19 Peregrine Tr             25.87  12 
 65 Astor, Stephen            15 Speed T & F              26.09  11 
 66 Cathey, Jack              18 Elevate Athl             26.14   8 
 67 Watson, Anthony           18 Unattached               26.28  13 
 68 Franklin, Noah            16 Vista Nation             26.33  10 
 69 Guerreiro, David          19 Peregrine Tr             26.86  12 
 70 Forehand, Ross            16 Platte River             27.66  15 
 71 Kendziorski, Kevin        15 Peregrine Tr             27.99  13 
 72 Montano, Noah             17 Valor Track              28.84  10 
 73 Billman, Jack             15 Denver Light             29.66  12 
 74 Giglio, Chase             15 Peregrine Tr             29.84  13 
 
Men 15-19 400 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ojennes, Caleb            18 Exceler8                 50.41   1 
  2 Miller, Brock             17 FK Elite                 50.65   2 
  3 Vomacka, Ryan             19 Mountain Vie             51.26   2 
  4 Desmond, Luke             18 Fort Collins             51.35   1 
  5 Lapioli, Isaiah           17 Elevate Athl             51.84   1 
  6 Haywood, William          18 Elevate Athl             52.03   1 
  7 Weseman, Alex             18 Ric Rojas Ru             52.21   1 
  8 Harris, Kent              18 FK Elite                 52.27   2 
  9 Kembel, Nolan             18 Mountain Vie             52.56   2 
 10 Hopkins, Tahir            18 Unattached               52.79   3 
 11 Castro, Cameron           18 Fort Collins             52.91   2 
 12 Schmitt, Collin           19 Unattached               53.23   3 
 13 Church, Coulter           18 Easterncolor             54.06   3 
 14 Jackson, Giovanni         18 Unattached               54.53  10 
 15 Donaldson, Jarin          19 Unattached               54.77   9 
 16 Cross, Brian              18 Unattached               54.99   9 
 17 Thompson, Andrew          18 Unattached               55.05   2 
 18 Palazzo, Dane             15 Valor Track              55.14   5 
 19 Foster, Caden             16 Vista Nation             55.50   4 
 20 Arellano, Brian           17 Real Trainin             55.55   3 
 21 Borchard, Jake            18 Unattached               55.63   9 
 22 Bailey, Khris             17 Rough Rider              55.66   5 
 23 Gordley, Luke             18 Mountain Vie             55.77   4 
 24 Clouse, Aidan             17 Unattached               55.89   8 
 25 Tollin, Brett             18 Mountain Vie             55.90   5 
 26 Nwizu, Chukwuzulum        18 Frontier Acad            56.17   5 
 27 Gee, Kyle                 18 Fort Collins             56.23   3 
 28 Faudoa, Adrian            18 Easterncolor             56.30   4 
 29 Trevino, Danny            16 Unattached               56.66   4 
 30 Hermanstorfer, Samuel     19 Predator Spe             57.00   6 
 31 Astor, Stephen            15 Speed T & F              57.31   7 
 32 Bernard, Ahmed            16 Unattached               57.37  10 
 33 Southall, Adam            19 Unattached               57.46   5 
 34 Yang-Aaron, Mack          19 Unattached               57.55   7 
 35 Petersen, Bryan           18 Elevate Athl             57.65   5 
 36 Dixon, William            16 Real Trainin             57.78   7 
 37 Fuhr, Danny               17 Speed T & F              57.97   6 
 38 Muck, Parker              18 Predator Spe             58.26   7 
 39 Stover, Darious           18 Unattached               58.76  10 
 40 wilson, Luke              16 Unattached               58.94   7 
 41 Hearn, Christopher        17 Elevate Athl             58.98   3 
 42 Hansen, Jacob             18 Vista Nation             59.41   6 
 43 Lee, Weston               16 Unattached               59.74   9 
 44 Gates, Joseph             18 Unattached             1:01.24   6 
 45 Franklin, Noah            16 Vista Nation           1:01.50   7 
 46 Matson, Ryan              16 Unattached             1:01.98   8 
 47 Forehand, Ross            16 Platte River           1:03.36   9 
 48 Billman, Jack             15 Denver Light           1:04.24   8 
 49 Polk, Zachary             16 Elevate Athl           1:06.53   8 
 50 Heater, James             16 Rough Rider            1:09.68   8 
 51 Rivera, Seth              17 Unattached             1:14.52   8 
 
Men 15-19 800 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dimas, Cameron            18 Fort Collins           2:04.24   1 
  2 Marcus, Adam              18 Mountain Vie           2:06.15   1 
  3 Rodgers, Kai              18 Blazers Trac           2:06.24   1 
  4 Norman, Tanner            17 Unattached             2:06.45   1 
  5 Rudnicki, Andrew          17 Exceler8               2:09.09   2 
  6 Runco, Nicholas           17 Unattached             2:09.15   1 
  7 Mayo, Gage                18 Unattached             2:09.95   3 
  8 Akey, Dhalton             18 Frontier Acad          2:10.14   2 
  9 Steavpack, Andrew         18 Unattached             2:10.66   2 
 10 Desmond, Luke             18 Fort Collins           2:11.40   1 
 11 Rome, Andrew              19 Unattached             2:11.75   1 
 12 Dilka, Trent              18 Fort Collins           2:11.80   3 
 13 Schramm, Matthew          18 Unattached             2:12.04   5 
 14 Dixon, William            16 Real Trainin           2:12.05   2 
 15 Workman, Vincent          18 Unattached             2:12.31   5 
 16 Banta, Calvin             16 Kokopelli Ra           2:12.39   3 
 17 Brevig, Mason             19 Unattached             2:13.02   1 
 18 Gee, Kyle                 18 Fort Collins           2:13.34   1 
 19 Rogers, Jake              19 Unattached             2:13.38   5 
 20 Smith, Jamison            18 Kokopelli Ra           2:14.05   2 
 21 McCarron, Thomas          18 Unattached             2:15.67   5 
 22 McKenzie, Patrick         18 Unattached             2:15.73   2 
 23 Moen, Ryan                17 Unattached             2:16.30   2 
 24 Doebbler, Charles         18 Unattached             2:16.39   2 
 25 Lamberth, Canaan          17 Kokopelli Ra           2:16.66   4 
 26 Gustafson, Nathan         17 Mountain Vie           2:18.35   4 
 27 Miller, Matthew           16 Unattached             2:18.94   2 
 28 Crum, Kaleb               19 Unattached             2:19.06   3 
 29 Beyene, Yosheab           16 Unattached             2:20.90   3 
 30 Cross, Brian              18 Unattached             2:21.25   5 
 31 Bailey, Khris             17 Rough Rider            2:21.71   3 
 32 Socolofsky, Luke          17 Unattached             2:22.08   1 
 33 Laing, Elam               16 Easterncolor           2:22.90   3 
 34 Vidano, Drew              17 Unattached             2:23.72   3 
 35 Strohecker, Alex          17 Mountain Vie           2:24.38   3 
 35 Biondino, Chaz            16 Unattached             2:24.38   3 
 37 Chandler, Tristan         18 Unattached             2:26.83   3 
 38 Cunning, Luke             16 Fort Collins           2:27.24   5 
 39 Santillian, Jonathan      17 Unattached             2:27.30   5 
 40 Olive-Larson, Stewart     17 Fort Collins           2:28.57   2 
 41 Seminario, Maxx           15 Kokopelli Ra           2:30.62   4 
 42 Young, Wilson             17 Unattached             2:33.51   4 
 43 Mettler, Matthew          15 Kokopelli Ra           2:36.39   4 
 44 Addison, Chase            15 Platte River           2:37.17   4 
 45 Polk, Zachary             16 Elevate Athl           2:38.26   4 
 46 Llerandi, Noah            16 Ric Rojas Ru           2:38.78   4 
 47 Brouwer, Henry            18 Mountain Vie           2:43.74   4 
 48 Foster, Anthony           15 Fast Traxx T           2:46.22   4 
 49 Ackley, Dane              16 Unattached             2:51.68   4 
 50 Larson, Cooper            15 Fort Collins           3:01.22   5 
 -- Duran, Michael            19 Unattached                 DNF   1 
 
Men 15-19 1 Mile Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brevig, Mason             19 Unattached             4:36.48   1 
  2 Raymond, Henry            19 Unattached             4:37.47   1 
  3 Dimas, Cameron            18 Fort Collins           4:40.83   1 
  4 Selinger, Gregory         18 Unattached             4:47.58   1 
  5 Mayo, Gage                18 Unattached             4:48.92   1 
  6 Davis, Josiah             19 Unattached             4:49.28   1 
  7 McCabe, Connor            17 Unattached             4:51.64   1 
  8 Franklin, Peter           19 Mountain Vie           4:52.03   1 
  9 Banta, Calvin             16 Kokopelli Ra           4:52.81   1 
 10 Workman, Vincent          18 Unattached             4:56.26   3 
 11 Smith, Jamison            18 Kokopelli Ra           4:56.58   2 
 12 Rubalcave, Jack           17 Unattached             4:56.67   1 
 13 Rogers, Jake              19 Unattached             4:58.37   4 
 14 Marcus, Adam              18 Mountain Vie           5:00.05   1 
 15 Matson, Ryan              16 Unattached             5:00.86   2 
 16 Jones, Cody               18 Frontier Acad          5:01.57   2 
 17 Rome, Andrew              19 Unattached             5:02.94   2 
 18 Bruske, Collin            18 Unattached             5:06.13   3 
 19 Doebbler, Charles         18 Unattached             5:06.94   1 
 20 Moroney, Jack             16 Real Trainin           5:09.73   2 
 21 Strohecker, Alex          17 Mountain Vie           5:13.50   2 
 22 Gustafson, Nathan         17 Mountain Vie           5:13.65   2 
 23 Seminario, Maxx           15 Kokopelli Ra           5:17.36   2 
 24 Crum, Kaleb               19 Unattached             5:17.93   1 
 25 wilson, Luke              16 Unattached             5:18.41   2 
 26 Webb, Dillan              18 Unattached             5:20.08   2 
 27 Deeter, Mason             16 Rough Rider            5:21.69   2 
 28 Young, Wilson             17 Unattached             5:22.94   2 
 29 Olive-Larson, Stewart     17 Fort Collins           5:29.92   1 
 30 Davis, Sawyer             17 Unattached             5:32.44   2 
 31 O'Brien, Daniel           16 Rough Rider            5:32.66   2 
 32 Clouse, Aidan             17 Unattached             5:32.90   2 
 33 Cunning, Luke             16 Fort Collins           5:48.83   3 
 34 Mettler, Matthew          15 Kokopelli Ra           5:48.87   3 
 35 Terry, Matthew            17 Unattached             5:55.00   3 
 36 Scarbrough, Parker        17 Unattached             5:56.27   4 
 37 Montano, Joseph           17 Predator Spe           6:00.59   3 
 38 Cournoyer, Troy           17 Unattached             6:00.60   3 
 39 Brouwer, Henry            18 Mountain Vie           6:03.63   3 
 40 Foster, Anthony           15 Fast Traxx T           6:12.14   3 
 41 Schuetz, Alex             18 Unattached             6:27.29   3 
 42 Ball, Elijah              15 Unattached             6:27.91   3 
 43 Rivera, Seth              17 Unattached             6:32.18   4 
 
Men 15-19 60 Meter Hurdles 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller, Alex              19 Speed T & F               8.34   1 
  2 Prejean, Tyler            19 Elevate Athl              8.45   1 
  3 Robillard, Thomas         19 Fort Collins              8.49   1 
  4 Fosu, Paulison            18 Gazelle Spri              8.70   1 
  5 Shuman, Jay               19 Grand Valley              8.74   1 
  6 Gordley, Luke             18 Mountain Vie              8.87   1 
  7 Howard, Marcus            17 CO Flyers                 8.88   1 
  8 Rummel, Ethan             19 Elevate Athl              8.90   2 
  9 Kembel, Nolan             18 Mountain Vie              8.98   2 
 10 Hansen, Jacob             18 Vista Nation              9.05   2 
 11 Brannen, Jared            18 Fort Collins              9.06   3 
 12 Campos, William           19 Unattached                9.24   2 
 13 McLean, Chase             18 Valor Track               9.25   2 
 14 Dagnon, Hunter            19 Valor Track               9.43   2 
 15 Brannen, Luke             15 Fort Collins              9.53   3 
 16 Dilka, Trent              18 Fort Collins              9.78   3 
 17 Strickling, Nathan        17 Unattached                9.86   4 
 18 Gray, Ian                 16 Pack Leader               9.96   4 
 19 Jackson, Benjamin         16 Unattached               10.07   3 
 20 Sherrill, Andrew          16 Fort Collins             10.37   3 
 21 Fuhr, Danny               17 Speed T & F              10.54   3 
 22 Terry, Rydman             17 Rough Rider              10.93   3 
 23 Pousma, Luke              17 Olympia Trac             10.98   4 
 
Men 15-19 4x400 Meter Relay 15-19
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Elevate Athletics Club  'A'                         3:46.39  
     1) Calhoun, Desmond 17             2) Lapioli, Isaiah 17             
     3) Prejean, Tyler 19               4) Haywood, William 18            
  2 Elevate Athletics Club  'B'                         3:48.17  
     1) Thomas, Alexander 17            2) Bellot, Anthony 18             
     3) Peters, Anthony 19              4) Moore-Ford, Dontavis 16        
  3 Frontier Academy  'A'                               4:01.74  
     1) Remington, Isaiah 18            2) Nwizu, Chukwuzulum 18          
     3) Jones, Cody 18                  4) Akey, Dhalton 18               
  4 Elevate Athletics Club  'C'                         4:26.74  
     1) Petersen, Bryan 18              2) Hearn, Christopher 17          
     3) Cathey, Jack 18                 4) Coles, Tyrese 17               
 
Men 15-19 High Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Campbell, Austin          18 Unattached               2.05m    6-08.75 
  2 Garcia, Cruz              15 Unattached               1.75m    5-08.75 
  3 Boykin, Miles             17 Pack leader              1.70m    5-07.00 
  4 Rummel, Ethan             19 Elevate Athl             1.65m    5-05.00 
  5 Shuman, Jay               19 Grand Valley             1.60m    5-03.00 
  6 Hayes, Garrison           18 Unattached               1.45m    4-09.00 
 -- Boykin, Markez            19 Unattached                  NH            
 -- Banta, Calvin             16 Kokopelli Ra                NH            
 -- Bolander, Ryan            16 Fort Collins                NH            
 -- Smith, Tyler              15 Shining Moun                NH            
 
Men 15-19 Pole Vault 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emmons, Brenton           18 Mountain Vie             4.58m   15-00.25 
  2 Salgado, Ramon            19 Mountain Vie             4.25m   13-11.25 
  3 Vinson, Nathan            19 Fort Collins             3.95m   12-11.50 
  3 Daniels, Cooper           18 Unattached               3.95m   12-11.50 
  5 Stuchik, Ryan             19 Above The Ba             3.80m   12-05.50 
  5 Standring, Blake          18 Unattached               3.80m   12-05.50 
  7 Kidd, Logan               19 Mountain Vie             3.65m   11-11.75 
  8 Harmon, William           19 Unattached               3.50m   11-05.75 
  8 Hendrick, Dylan           18 Above The Ba             3.50m   11-05.75 
  8 Hansen, Devon             18 Above The Ba             3.50m   11-05.75 
 11 Hess, Evan                16 Fort Collins             3.20m   10-06.00 
 12 Bolander, Ryan            16 Fort Collins             2.75m    9-00.25 
 13 Rainsberger, Ian          15 Above The Ba             2.60m    8-06.25 
 13 Miller, Andrew            16 Unattached               2.60m    8-06.25 
 15 Merelli, Nicholas         16 Above The Ba             2.15m    7-00.50 
 -- Gendill, Ernest           18 Above The Ba                NH            
 -- Olson, Clayton            17 Rough Rider                 NH            
 
Men 15-19 Long Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Giovanni         18 Unattached               6.49m   21-03.50 
  2 Rummel, Ethan             19 Elevate Athl             6.27m   20-07.00 
  3 Hall, Jayce               19 Speed T & F              6.26m   20-06.50 
  4 Kenward, Zaccre           17 Unattached               6.25m   20-06.25 
  5 Cornell, Ryan             19 Unattached               6.13m   20-01.50 
  6 Stover, Darious           18 Unattached               6.00m   19-08.25 
  7 Birkholz, Titan           17 Valor Track              5.96m   19-06.75 
  8 Garcia, Cruz              15 Unattached               5.84m   19-02.00 
  9 Smith, Tristan            17 Vista Nation             5.70m   18-08.50 
 10 Ingraham, John            18 Fort Collins             5.65m   18-06.50 
 11 Sugg, Colin               19 Olympia Trac             5.62m   18-05.25 
 12 Strawser, Dane            18 Unattached               5.52m   18-01.50 
 13 Watters, Jacob            18 Unattached               5.51m   18-01.00 
 14 Cathey, Jack              18 Elevate Athl             5.50m   18-00.50 
 15 Rodwell, Montana          17 Easterncolor             5.38m   17-08.00 
 16 Gray, Ian                 16 Pack Leader              5.36m   17-07.00 
 17 Mayes, Teagan             15 Fort Collins             4.65m   15-03.25 
 18 Foxworth, Cornelius       16 Montbello Ch             4.64m   15-02.75 
 19 Mettler, Drew             16 Mountain Vie             4.63m   15-02.25 
 20 Heaton, Luke              16 Unattached               4.18m   13-08.75 
 21 Hayes, Garrison           18 Unattached               3.18m   10-05.25 
 
Men 15-19 Triple Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kenward, Zaccre           17 Unattached              12.70m   41-08.00 
  2 Hall, Jayce               19 Speed T & F             12.17m   39-11.25 
  3 Delier, Austin            19 Mountain Vie            12.05m   39-06.50 
  4 Wu, Lu                    18 Fort Collins            11.79m   38-08.25 
  5 Foster, Caden             16 Vista Nation            11.58m   38-00.00 
  6 Lindsay, Shane            17 Mountain Vie            11.54m   37-10.50 
  7 Tollin, Brett             18 Mountain Vie            11.46m   37-07.25 
  8 Birkholz, Titan           17 Valor Track             11.16m   36-07.50 
  9 Rodwell, Montana          17 Easterncolor            10.23m   33-06.75 
 10 Heaton, Luke              16 Unattached               9.86m   32-04.25 
 11 Mettler, Drew             16 Mountain Vie             9.35m   30-08.25 
 
Men 15-19 Shot Put 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bertles, Conor            19 Unattached              15.05m   49-04.50 
  2 Dack, Jacob               18 Unattached              14.78m   48-06.00 
  3 Oswald, Brandon           19 Exceler8                14.16m   46-05.50 
  4 Plant, Kenneth            19 Unattached              13.18m   43-03.00 
  5 Shuman, Jay               19 Grand Valley            12.97m   42-06.75 
  6 Kline, Andrew             17 Fort Collins            12.79m   41-11.50 
  7 Northway, Matt            18 Exceler8                12.53m   41-01.50 
  8 Nelson, Tyler             16 Unattached              11.67m   38-03.50 
  9 Collins, Emerson          18 Fast Traxx T            11.60m   38-00.75 
 10 Heater, James             16 Rough Rider             11.45m   37-06.75 
 11 Peters, Anthony           19 Elevate Athl            10.44m   34-03.00 
 12 Castro, Clayton           16 Fort Collins            10.32m   33-10.25 
 13 Addison, Domminick        17 Platte River            10.27m   33-08.50 
 14 Scheller, Peter           17 Fort Collins             9.73m   31-11.25 
 15 Cathey, Jack              18 Elevate Athl             7.27m   23-10.25 
 16 Addison, Chase            15 Platte River             6.55m   21-06.00 
 
Men 20-100 60 Meter Dash 20-100 Open/Masters
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Agyei, Augustine          29 Unattached                7.10q 
  2 Dengel, Luis              23 Real Trainin              7.25q 
  3 Ingram, Sean              37 MACKTRACK EL              7.31q 
  4 Wimmer, Kyle              36 Unattached                7.75q 
  5 Montoya Collis, Mateo     35 Unattached                7.83q 
 
Men 20-100 60 Meter Dash 20-100 Open/Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Agyei, Augustine          29 Unattached                7.10  
  2 Dengel, Luis              23 Real Trainin              7.25  
  3 Ingram, Sean              37 MACKTRACK EL              7.31  
  4 Wimmer, Kyle              36 Unattached                7.75  
  5 Montoya Collis, Mateo     35 Unattached                7.83  
 
Men 20-100 200 Meter Dash 20-100 Open/Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wimmer, Kyle              36 Unattached               24.63  
  2 Ingram, Sean              37 MACKTRACK EL             24.93  
  3 Fischer, Robert           77 Ric Rojas Ru             49.55  
 
Men 20-100 400 Meter Run 20-100 Open/Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gonzales, Jeremiah        37 Kokopelli Ra           1:05.29  
 
Men 20-100 800 Meter Run 20-100 Open/Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gonzales, Jeremiah        37 Kokopelli Ra           2:38.24  
 
Men 20-100 1 Mile Run 20-100 Open/Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ball, Elliot              41 Unattached             5:47.69  
 
Men 20-100 Pole Vault 20-100 Open/Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nickerson, Eric           65 Unattached               2.30m    7-06.50 
  2 Jesmer, John              67 Above The Ba             2.15m    7-00.50 
 -- Miller, Jeffrey           43 Unattached                  NH            
 
Men 20-105 Long Jump 20-100 Open/Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Erbe, Richard             47 Unattached               4.53m   14-10.50 
 
Men 20-105 Shot Put 20-100 Open/Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Eyck, Terry               70 Unattached              10.91m   35-09.50 
  2 Vasquez, Gilbert          63 Unattached              10.63m   34-10.50