Licensed to USATF Youth Athletics Colorado - Association License
                                                          HY-TEK's Meet Manager
                      Tony Wells Invitational - 1/25/2014                      
                               January 25, 2014                                
                               Boulder, Colorado                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 60 Meter Dash 8 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   197 Pace, Jada           8 Denver Light             10.30   1 
  2   336 Rimpson, Mykah       8 nitemoves Tr             10.81   1 
  3   105 Thompson, Sky        8 32-Co-Parker             10.88   1 
  4   335 Rimpson, Makynzie    8 nitemoves Tr             11.11   1 
  5   192 Honeycutt, Madisyn   7 Denver Light             11.20   1 
  6   121 Allen, Ka'moyyah     7 Blazers Trac             11.41   1 
  7   102 Pelaez, Ava          7 32-Co-Parker             11.77   1 
  8   374 Semanik, McKenna     7 Real Trainin             12.26   1 
  9   308 Banks-Reaves, Asia   8 mile high cu             12.53   2 
 10   185 Barnett, NyKira      7 Denver Light             12.61   2 
 11   186 Bell, Brooklyn       8 Denver Light             12.95   2 
 
Girls 8 & Under 200 Meter Run 8 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   197 Pace, Jada           8 Denver Light             37.73   1 
  2   336 Rimpson, Mykah       8 nitemoves Tr             38.69   2 
  3   121 Allen, Ka'moyyah     7 Blazers Trac             39.08   1 
  4   335 Rimpson, Makynzie    8 nitemoves Tr             39.26   2 
  5   105 Thompson, Sky        8 32-Co-Parker             39.50   1 
  6   192 Honeycutt, Madisyn   7 Denver Light             39.57   2 
  7   368 Henriques, Eliana    7 Real Trainin             41.47   3 
  8   403 Cariov, Sia          8 Unattached               43.49   5 
  9   185 Barnett, NyKira      7 Denver Light             44.25   4 
 10   102 Pelaez, Ava          7 32-Co-Parker             44.26   3 
 11   374 Semanik, McKenna     7 Real Trainin             46.52   3 
 12   308 Banks-Reaves, Asia   8 mile high cu             53.04   4 
 13   186 Bell, Brooklyn       8 Denver Light             53.15   4 
 
Girls 8 & Under 400 Meter Run 8 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   368 Henriques, Eliana    7 Real Trainin           1:31.17  
 
Girls 8 & Under 800 Meter Run 8 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Allen, Ka'moyyah     7 Blazers Trac           3:21.09  
 
Girls 8 & Under Long Jump 8 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   105 Thompson, Sky        8 32-Co-Parker             2.77m    9-01.25 
  2   335 Rimpson, Makynzie    8 nitemoves Tr             2.14m    7-00.25 
  3   336 Rimpson, Mykah       8 nitemoves Tr             2.04m    6-08.50 
  4   102 Pelaez, Ava          7 32-Co-Parker             1.96m    6-05.25 
 
Girls 9-10 60 Meter Dash 9-10
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   425 Mundell, Ashlyn      9 Unattached                9.34   1 
  2   320 Stitt, Caleanna     10 Montbello Ch              9.58   2 
  3   332 Freelon, Kilah      10 nitemoves Tr              9.69   1 
  4   171 BrunoMunn, Zaniya    9 Colorado Spr              9.78   1 
  5   178 Turpin, Hannah       9 Colorado Spr              9.79   2 
  6   188 Dotson, Alaya       10 Denver Light              9.80   2 
  7   199 Patterson, Nina     10 Denver Light              9.82   1 
  8   173 Everett, Janise     10 Colorado Spr              9.85   2 
  9   154 Doublin, Trinity    10 Colorado Fly              9.89   1 
 10   283 Thomas, Genesis     10 MACKTRACK EL              9.90   2 
 11   189 Ephrim, Justice      9 Denver Light              9.95   1 
 12   397 Adams, Symone       10 Unattached               10.02   1 
 13   372 Northrup, Kimora     9 Real Trainin             10.04   1 
 14   132 Lee, Atalia          9 Burn IT UP               10.04   2 
 15   333 Hurd, Amaiah         9 nitemoves Tr             10.70   3 
 16   176 Henshaw, Payton      9 Colorado Spr             10.72   3 
 17   184 Barnett, NaQua       9 Denver Light             11.23   3 
 
Girls 9-10 200 Meter Run 9-10
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   332 Freelon, Kilah      10 nitemoves Tr             32.59   1 
  2   173 Everett, Janise     10 Colorado Spr             33.85   1 
  3   425 Mundell, Ashlyn      9 Unattached               33.88   2 
  4   189 Ephrim, Justice      9 Denver Light             34.51   4 
  5   199 Patterson, Nina     10 Denver Light             34.86   4 
  6   154 Doublin, Trinity    10 Colorado Fly             35.14   2 
  7   372 Northrup, Kimora     9 Real Trainin             35.59   1 
  8   178 Turpin, Hannah       9 Colorado Spr             35.81   3 
  9   397 Adams, Symone       10 Unattached               36.15   3 
 10   283 Thomas, Genesis     10 MACKTRACK EL             36.31   3 
 11   171 BrunoMunn, Zaniya    9 Colorado Spr             36.32   2 
 12   188 Dotson, Alaya       10 Denver Light             36.54   5 
 13   132 Lee, Atalia          9 Burn IT UP               36.71   4 
 14   333 Hurd, Amaiah         9 nitemoves Tr             36.92   6 
 15   320 Stitt, Caleanna     10 Montbello Ch             38.42   5 
 16   176 Henshaw, Payton      9 Colorado Spr             39.04   6 
 17   184 Barnett, NaQua       9 Denver Light             39.95   5 
 
Girls 9-10 400 Meter Run 9-10
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   425 Mundell, Ashlyn      9 Unattached             1:17.54  
  2   369 Henriques, Malia     9 Real Trainin           1:21.73  
  3   320 Stitt, Caleanna     10 Montbello Ch           1:33.80  
 
Girls 9-10 800 Meter Run 9-10
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   369 Henriques, Malia     9 Real Trainin           3:21.09  
 
Girls 9-10 Long Jump 9-10
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   332 Freelon, Kilah      10 nitemoves Tr             3.59m   11-09.50 
  2   397 Adams, Symone       10 Unattached               3.09m   10-01.75 
  3   154 Doublin, Trinity    10 Colorado Fly             3.08m   10-01.25 
  4   283 Thomas, Genesis     10 MACKTRACK EL             3.00m    9-10.25 
  5   178 Turpin, Hannah       9 Colorado Spr             2.98m    9-09.50 
 
Girls 11-12 60 Meter Dash 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   319 Pepper, Nyanna      12 Montbello Ch              8.87   1 
  2   151 Bryant, Jordan      11 Colorado Fly              9.11   1 
  3   133 Martin, Jaliah      11 Burn IT UP                9.25   1 
  4   101 Peisner, Camille    11 32-Co-Parker              9.33   1 
  5   337 Washington, Trinit  12 nitemoves Tr              9.41   1 
  6   389 Branch, Lena        12 Silverback T              9.51   1 
  7   313 Awadey, Aliya       11 Montbello Ch              9.76   2 
  8   174 Garner, Makayla     12 Colorado Spr              9.79   1 
  9   263 Hoffman, Cassidy    11 Fort Collins              9.84   1 
 10   314 Brantley, Skyler    11 Montbello Ch             10.38   2 
 11   190 Gardner, Abigayle   12 Denver Light             26.62   2 
 
Girls 11-12 200 Meter Run 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   232 Foster, Klohe       11 Fast Traxx T             31.22   1 
  2   138 Chavira, Daniela    11 Centennial T             31.45   3 
  3   515 Turney, Avery       11 Zoom Track C             31.57   5 
  4   151 Bryant, Jordan      11 Colorado Fly             31.91   1 
  5   101 Peisner, Camille    11 32-Co-Parker             32.11   2 
  6   337 Washington, Trinit  12 nitemoves Tr             32.66   5 
  7   141 Strasser, Jadelynn  11 Centennial T             32.67   3 
  8   231 Fennell, Marina     11 Fast Traxx T             32.68   1 
  9   319 Pepper, Nyanna      12 Montbello Ch             32.80   4 
 10   313 Awadey, Aliya       11 Montbello Ch             33.10   3 
 11   133 Martin, Jaliah      11 Burn IT UP               33.36   2 
 12   263 Hoffman, Cassidy    11 Fort Collins             34.71   2 
 13   314 Brantley, Skyler    11 Montbello Ch             36.43   4 
 
Girls 11-12 400 Meter Run 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   433 Stark, Hope         11 Unattached             1:11.77   1 
  2   313 Awadey, Aliya       11 Montbello Ch           1:16.57   1 
  3   193 Horton, Addie       11 Denver Light           1:19.33   2 
  4   411 Gilfillan, Delaney  11 Unattached             1:20.84   2 
  5   231 Fennell, Marina     11 Fast Traxx T           1:21.15   1 
 
Girls 11-12 800 Meter Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   433 Stark, Hope         11 Unattached             2:46.98  
  2   101 Peisner, Camille    11 32-Co-Parker           2:51.47  
  3   193 Horton, Addie       11 Denver Light           3:19.35  
 
Girls 13-14 800 Meter Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   434 Steele, Chantae     13 Unattached             2:36.93  
  2   514 Hall, Anna          13 Zoom Track C           2:37.29  
  3   191 Gardner, Amelia     14 Denver Light           2:50.81  
 
Girls 11-12 1500 Meter Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   411 Gilfillan, Delaney  11 Unattached             6:06.61  
 
Girls 11-12 High Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   515 Turney, Avery       11 Zoom Track C             1.27m    4-02.00 
 
Girls 11-12 Long Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   232 Foster, Klohe       11 Fast Traxx T             3.87m   12-08.50 
  2   515 Turney, Avery       11 Zoom Track C             3.77m   12-04.50 
  3   151 Bryant, Jordan      11 Colorado Fly             3.65m   11-11.75 
  4   389 Branch, Lena        12 Silverback T             3.62m   11-10.50 
  5   141 Strasser, Jadelynn  11 Centennial T             3.60m   11-09.75 
  6   138 Chavira, Daniela    11 Centennial T             3.58m   11-09.00 
  7   174 Garner, Makayla     12 Colorado Spr             3.48m   11-05.00 
  8   319 Pepper, Nyanna      12 Montbello Ch             3.47m   11-04.75 
  9   263 Hoffman, Cassidy    11 Fort Collins             3.43m   11-03.00 
 
Girls 13-14 60 Meter Dash 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   196 Minor, Arria        13 Denver Light              7.88   1 
  2   393 Sloan, Emily        14 Sloan-Unatta              7.94   1 
  3   249 Larkin, Sydnee      14 Fkelitetc                 7.96   1 
  4   156 Paris, Jaiden       14 Colorado Fly              8.03   1 
  5   104 Tamminga, Abigail   13 32-Co-Parker              8.16   1 
  6   412 Grenardo, Olivia    13 Unattached                8.27   1 
  7   321 Sundberg, Livia     14 Montbello Ch              8.27   3 
  8   338 Wilson, Juliyah     14 nitemoves Tr              8.31   2 
  9   282 McCrimmon, Anyiah   14 MACKTRACK EL              8.46   1 
 10   175 Hall, Sa'Mya        14 Colorado Spr              8.47   2 
 11   211 Gomez, Caelyn       13 Epic Track C              8.67   2 
 12   514 Hall, Anna          13 Zoom Track C              8.74   2 
 13   172 Cooper, Kayli       13 Colorado Spr              8.90   2 
 14   150 Brown, Dayana       13 Colorado Fly              8.93   3 
 15   381 Haggans, Vanessa    13 Ric Rojas Ru              8.99   2 
 16   281 Felix-Harrison, Al  13 MACKTRACK EL              9.07   3 
 17   158 Willis, Kayla       14 Colorado Fly              9.17   3 
 18   284 Wilson, Amor-Leigh  13 MACKTRACK EL              9.19   2 
 19   262 Grigsby, Molly      14 Fort Collins              9.20   3 
 20   195 Kwan, Ana Paola     13 Denver Light              9.30   3 
 21   209 Fernandez, Kali     14 Epic Track C             10.12   3 
 
Girls 13-14 200 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   196 Minor, Arria        13 Denver Light             26.02   1 
  2   156 Paris, Jaiden       14 Colorado Fly             27.28   1 
  3   338 Wilson, Juliyah     14 nitemoves Tr             28.00   1 
  4   412 Grenardo, Olivia    13 Unattached               28.32   6 
  5   282 McCrimmon, Anyiah   14 MACKTRACK EL             28.58   2 
  6   514 Hall, Anna          13 Zoom Track C             28.62   3 
  7   183 Norman, TyJae       14 Colorado Ste             29.30   2 
  8   182 Hadley, Kyndall     14 Colorado Ste             29.43   2 
  9   211 Gomez, Caelyn       13 Epic Track C             29.55   3 
 10   381 Haggans, Vanessa    13 Ric Rojas Ru             29.60   3 
 11   181 Gayles, Makiya      13 Colorado Ste             29.73   5 
 12   262 Grigsby, Molly      14 Fort Collins             30.36   5 
 13   321 Sundberg, Livia     14 Montbello Ch             30.81   6 
 14   172 Cooper, Kayli       13 Colorado Spr             31.41   4 
 15   281 Felix-Harrison, Al  13 MACKTRACK EL             31.54   5 
 16   284 Wilson, Amor-Leigh  13 MACKTRACK EL             32.26   6 
 
Girls 13-14 400 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   338 Wilson, Juliyah     14 nitemoves Tr           1:04.75   4 
  2   434 Steele, Chantae     13 Unattached             1:05.81   1 
  3   282 McCrimmon, Anyiah   14 MACKTRACK EL           1:08.08   1 
  4   191 Gardner, Amelia     14 Denver Light           1:08.28   2 
  5   182 Hadley, Kyndall     14 Colorado Ste           1:08.88   2 
  6   181 Gayles, Makiya      13 Colorado Ste           1:10.74   2 
  7   235 Amador, Aspen       13 Fkelite                1:11.62   3 
  8   183 Norman, TyJae       14 Colorado Ste           1:13.41   3 
  9   158 Willis, Kayla       14 Colorado Fly           1:14.10   4 
 10   140 Lewis, Halie        13 Centennial T           1:15.70   4 
 11   150 Brown, Dayana       13 Colorado Fly           1:19.64   5 
 
Girls 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   393 Sloan, Emily        14 Sloan-Unatta              9.19  
  2   156 Paris, Jaiden       14 Colorado Fly              9.30  
  3   195 Kwan, Ana Paola     13 Denver Light             12.17  
  4   140 Lewis, Halie        13 Centennial T             12.45  
  5   215 Peterson, Shannon   14 Epic Track C             12.53  
  6   209 Fernandez, Kali     14 Epic Track C             12.74  
 
Girls 13-14 High Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   514 Hall, Anna          13 Zoom Track C             1.45m    4-09.00 
 
Girls 13-14 Long Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   520 Williams, Madison   13 Fort Collins             5.09m   16-08.50 
  2   237 Larkin, Sydnee      14 Fkelite                  5.00m   16-05.00 
  3   215 Peterson, Shannon   14 Epic Track C             4.62m   15-02.00 
  4   175 Hall, Sa'Mya        14 Colorado Spr             4.41m   14-05.75 
  5   281 Felix-Harrison, Al  13 MACKTRACK EL             4.38m   14-04.50 
  6   331 Essien, Lesha       14 nitemoves Tr             4.33m   14-02.50 
  7   211 Gomez, Caelyn       13 Epic Track C             4.26m   13-11.75 
  8   142 Walker, BreZhane    14 Centennial T             4.05m   13-03.50 
  9   284 Wilson, Amor-Leigh  13 MACKTRACK EL             3.70m   12-01.75 
 --   209 Fernandez, Kali     14 Epic Track C                ND            
 
Girls 15-19 60 Meter Dash 15-19 HS
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   252 Yon, Shayna         17 Fkelitetc                 7.63  
  2   110 Groce, Alexis       17 Angel Flight              7.76  
  3   118 Stanley, Daisha     18 Angel Flight              7.84  
  4   153 Doublin, Khayla     17 Colorado Fly              8.05  
  5   152 Cumber, Karli       18 Colorado Fly              8.24  
  6   112 Hart, Allie         18 Angel Flight              8.28  
  7   436 tesone, gianna      16 Unattached                8.30  
 
Women 15-19 60 Meter Dash 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   239 Yon, Shayna         17 Fkelite                   7.69q  1 
  2   110 Groce, Alexis       17 Angel Flight              7.82q  5 
  3   118 Stanley, Daisha     18 Angel Flight              7.86q  7 
  4   316 Clausell, Nakiya    17 Montbello Ch              8.23q  1 
  5   112 Hart, Allie         18 Angel Flight              8.29q  6 
  6   153 Doublin, Khayla     17 Colorado Fly              8.31q  4 
  7   152 Cumber, Karli       18 Colorado Fly              8.36q  5 
  8   187 Bernabo, Francesca  15 Denver Light              8.38q  1 
  9   436 tesone, gianna      16 Unattached                8.40   6 
 10   318 Davis, Rune         16 Montbello Ch              8.41   7 
 11   421 Maccagnan, Megan    16 Unattached                8.47   3 
 12   373 Schoneman, Emily    18 Real Trainin              8.49   1 
 13   139 Coombe, Victoria    17 Centennial T              8.50   4 
 14   218 White, Erika        17 Epic Track C              8.51   7 
 15   111 Harris, Jaida       16 Angel Flight              8.54   3 
 16   420 Lauder, Anne        17 Unattached                8.63   2 
 17   213 Keanaaina, Skye     16 Epic Track C              8.67   5 
 18   414 Harris, Josie       18 Unattached                8.71   3 
 19   395 Abbott, Lannan      15 Speed T&F                 8.73   2 
 20   346 Parish, Keely       18 No Limits Tr              8.75   2 
 21   295 Lee, Camilla        16 Mead Track &              8.79   6 
 22   521 Morrison, Eva       19 Fort Collins              8.80   4 
 23   330 Chapman, Teshania   15 nitemoves Tr              8.82   4 
 23   217 Saffy, Jordyn       15 Epic Track C              8.82   7 
 25   229 Collins, Sophia     15 Fast Traxx T              8.84   2 
 26   386 Kilcrease, Madie    19 Rough Rider               8.86   4 
 27   260 Chamberlain, Kelly  17 Fort Collins              8.92   7 
 28   384 Baeza, Jerica       15 Rough Rider               9.02   5 
 29   334 Jackson, JaShayla   15 nitemoves Tr              9.09   3 
 30   430 Sherwood, Samantha  17 Unattached                9.15   4 
 31   429 Roberts, Lindsey    16 Unattached                9.20   3 
 32   269 Voll, Emily         18 Fort Collins              9.23   3 
 32   399 Ashbrook, Lexi      17 Unattached                9.23   3 
 34   401 Boettcher, Lily     17 Unattached                9.24   6 
 35   404 cavanaugh, Fiona    18 Unattached                9.26   6 
 36   522 Bodnar, Anastacia   16 Speed T&F                 9.37   4 
 37   268 Strong, Alyssa      17 Fort Collins              9.41   5 
 38   406 Fernald, Isabel     15 Unattached                9.63   5 
 39   194 Horton, Bella       15 Denver Light              9.93   1 
 39   387 Maldonado, Keira    18 Rough Rider               9.93   7 
 41   293 Hetzel, Katie       16 Mead Track &              9.97   6 
 42   390 McGrath, Stevie     17 Silverback T             10.08   2 
 43   279 Hilken, Shyla       17 Grand Valley             10.32   7 
 
Women 15-19 200 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   264 Lester, Carly       18 Fort Collins             26.25   1 
  2   180 Evans, Maya         15 Colorado Ste             27.01   1 
  3   266 Paul, Carly         18 Fort Collins             27.26   3 
  4   316 Clausell, Nakiya    17 Montbello Ch             27.36   5 
  5   317 Crutcher, Rachel    16 Montbello Ch             27.85   5 
  6   318 Davis, Rune         16 Montbello Ch             28.04   1 
  7   436 tesone, gianna      16 Unattached               28.41   2 
  8   421 Maccagnan, Megan    16 Unattached               28.50   3 
  9   370 Maydew, Dana        18 Real Trainin             28.68   4 
 10   187 Bernabo, Francesca  15 Denver Light             28.73   4 
 11   395 Abbott, Lannan      15 Speed T&F                28.97   6 
 12   437 Tucker, Sallie      17 Unattached               29.16  13 
 13   458 Foster, Devan       19 Unattached               29.29  12 
 14   373 Schoneman, Emily    18 Real Trainin             29.43   6 
 15   155 Morgan, Hali        17 Colorado Fly             29.86   8 
 16   157 Perry-Mazion, Shak  16 Colorado Fly             29.99  10 
 17   432 Smith, Madelyn      18 Unattached               30.08  12 
 18   430 Sherwood, Samantha  17 Unattached               30.17  12 
 19   216 Ryan, Amber         15 Epic Track C             30.20   8 
 20   415 Hays, Madison       19 Unattached               30.27   7 
 21   522 Bodnar, Anastacia   16 Speed T&F                30.37   2 
 22   386 Kilcrease, Madie    19 Rough Rider              30.62  14 
 23   296 Martin, Kelsey      16 Mead Track &             30.69  13 
 24   401 Boettcher, Lily     17 Unattached               31.60   7 
 25   399 Ashbrook, Lexi      17 Unattached               31.64  11 
 26   385 Benzor, Sira        17 Rough Rider              31.85  13 
 27   417 Hodge, Jayla        17 Unattached               32.06   9 
 28   375 Whelan, Maddie      17 Real Trainin             32.20  10 
 29   387 Maldonado, Keira    18 Rough Rider              34.56  15 
 30   390 McGrath, Stevie     17 Silverback T             34.78  15 
 31   294 Hulet, Sarah        17 Mead Track &             35.90   9 
 32   194 Horton, Bella       15 Denver Light             36.69  11 
 33   288 Anderson, Annika    15 Mead Track &             37.42  14 
 
Women 15-19 400 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   238 Miller, Payton      18 Fkelite                  58.04   1 
  2   370 Maydew, Dana        18 Real Trainin           1:03.55   1 
  3   317 Crutcher, Rachel    16 Montbello Ch           1:04.85   2 
  4   316 Clausell, Nakiya    17 Montbello Ch           1:05.56   3 
  5   125 Hayes, Bri          18 Box State FI           1:05.69   2 
  6   432 Smith, Madelyn      18 Unattached             1:10.06   6 
  7   297 McDaniel, Makayla   17 Mead Track &           1:12.36   4 
  8   375 Whelan, Maddie      17 Real Trainin           1:12.60   4 
  9   229 Collins, Sophia     15 Fast Traxx T           1:13.25   3 
 10   298 McFarland, Maya     17 Mead Track &           1:15.49   4 
 --   458 Foster, Devan       19 Unattached                  NT   5 
 --   100 Diefenbach, Ashley  16 32-Co-Parker                NT   5 
 --   103 Swain, Ally         15 32-Co-Parker                NT   5 
 
Women 15-19 800 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   435 Taurchini, Alicia   19 Unattached             2:20.92   2 
  2   418 Johnson, Ashlee     18 Unattached             2:21.51   1 
  3   124 Hutton, Virginia    18 Boulder Moun           2:23.80   1 
  4   371 Mooney, Megan       17 Real Trainin           2:24.31   1 
  5   409 Gallegos, Emily     16 Unattached             2:32.49   3 
  6   125 Hayes, Bri          18 Box State FI           2:39.63   3 
  7   400 Barella, Elaine     18 Unattached             2:43.57   2 
  8   100 Diefenbach, Ashley  16 32-Co-Parker           2:50.09   4 
  9   290 Burrow, Christina   15 Mead Track &           2:51.07   4 
 10   423 McCone, Rylee       17 Unattached             2:52.98   3 
 
Women 15-19 1500 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   405 De Laurell, Beth    16 Unattached             5:15.36   1 
  2   422 Martin, Lily        15 Unattached             5:18.08   2 
  3   428 Richards, Sydney    18 Unattached             5:36.35   1 
  4   409 Gallegos, Emily     16 Unattached             5:43.98   1 
  5   289 Bell, Sierra        15 Mead Track &           5:45.62   1 
  6   300 Polson, Madison     16 Mead Track &           5:45.91   1 
  7   424 Miserlian, Eve      15 Unattached             5:56.91   2 
  8   398 Allen, Maggie       16 Unattached             5:56.98   2 
  9   296 Martin, Kelsey      16 Mead Track &           5:58.16   1 
 10   299 Morgan, Emily       18 Mead Track &           6:53.66   1 
 11   302 Vavla, Savannah     18 Mead Track &           7:27.10   1 
 
Women 15-19 60 Meter Hurdles 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   236 Hall, Dior          18 Fkelite                   8.46   1 
  2   264 Lester, Carly       18 Fort Collins              8.92   1 
  3   266 Paul, Carly         18 Fort Collins              9.25   1 
  4   139 Coombe, Victoria    17 Centennial T              9.34   1 
  5   152 Cumber, Karli       18 Colorado Fly              9.35   1 
  6   212 Gomez, Kiana        17 Epic Track C              9.45   1 
  7   117 Pettaway, Rhyan     16 Angel Flight              9.60   2 
  8   275 Smith, T'Ana        18 Gazelle Spri              9.68   2 
  9   426 Nolan, Ashlyn       16 Unattached                9.87   4 
 10   413 Harris, Claire      17 Unattached                9.87   2 
 11   153 Doublin, Khayla     17 Colorado Fly              9.88   1 
 12   345 Klotz, Molly        18 No Limits Tr              9.92   2 
 13   415 Hays, Madison       19 Unattached               10.22   2 
 14   267 Schiel, Janae       17 Fort Collins             10.58   2 
 15   430 Sherwood, Samantha  17 Unattached               10.63   4 
 16   343 Brown, Madeline     17 No Limits Tr             10.97   3 
 17   268 Strong, Alyssa      17 Fort Collins             11.11   3 
 18   406 Fernald, Isabel     15 Unattached               11.14   3 
 19   375 Whelan, Maddie      17 Real Trainin             11.16   3 
 20   259 Boldt, Brandy       16 Fort Collins             11.27   3 
 21   100 Diefenbach, Ashley  16 32-Co-Parker             11.35   4 
 22   429 Roberts, Lindsey    16 Unattached               11.36   4 
 23   260 Chamberlain, Kelly  17 Fort Collins             11.61   3 
 24   269 Voll, Emily         18 Fort Collins             12.01   3 
 
Women 15-19 High Jump 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   266 Paul, Carly         18 Fort Collins             1.62m    5-03.75 
  2   208 Ellis, Katelyn      18 Epic Track C             1.47m    4-09.75 
  2   521 Morrison, Eva       19 Fort Collins             1.47m    4-09.75 
  4   218 White, Erika        17 Epic Track C             1.42m    4-07.75 
  4   417 Hodge, Jayla        17 Unattached               1.42m    4-07.75 
  4   230 Engstrom-Byrd, Sha  19 Fast Traxx T             1.42m    4-07.75 
  7   268 Strong, Alyssa      17 Fort Collins             1.37m    4-06.00 
 
Women 15-19 Long Jump 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   239 Yon, Shayna         17 Fkelite                  5.74m   18-10.00 
  2   180 Evans, Maya         15 Colorado Ste             5.60m   18-04.50 
  3   111 Harris, Jaida       16 Angel Flight             4.92m   16-01.75 
  4   396 Harvey, Amelia      17 Speed T&F                4.87m   15-11.75 
  5   218 White, Erika        17 Epic Track C             4.82m   15-09.75 
  6   521 Morrison, Eva       19 Fort Collins             4.72m   15-06.00 
  7   278 Black, Sloan        18 Grand Valley             4.64m   15-02.75 
  8   384 Baeza, Jerica       15 Rough Rider              4.55m   14-11.25 
  9   373 Schoneman, Emily    18 Real Trainin             4.52m   14-10.00 
 10   152 Cumber, Karli       18 Colorado Fly             4.40m   14-05.25 
 11   155 Morgan, Hali        17 Colorado Fly             4.37m   14-04.00 
 12   213 Keanaaina, Skye     16 Epic Track C             4.25m   13-11.50 
 13   216 Ryan, Amber         15 Epic Track C             4.24m   13-11.00 
 14   395 Abbott, Lannan      15 Speed T&F                4.17m   13-08.25 
 15   318 Davis, Rune         16 Montbello Ch             4.05m   13-03.50 
 16   217 Saffy, Jordyn       15 Epic Track C             4.04m   13-03.25 
 17   214 Larkins, Savannah   15 Epic Track C             4.02m   13-02.25 
 --   113 McClendon, Jordan   18 Angel Flight              FOUL            
 --   390 McGrath, Stevie     17 Silverback T              FOUL            
 
Women 15-19 Triple Jump 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   420 Lauder, Anne        17 Unattached              10.65m   34-11.25 
  2   113 McClendon, Jordan   18 Angel Flight            10.49m   34-05.00 
  3   396 Harvey, Amelia      17 Speed T&F               10.41m   34-02.00 
  3   278 Black, Sloan        18 Grand Valley            10.41m   34-02.00 
  5   295 Lee, Camilla        16 Mead Track &             9.39m   30-09.75 
  6   155 Morgan, Hali        17 Colorado Fly             9.35m   30-08.25 
  7   216 Ryan, Amber         15 Epic Track C             9.11m   29-10.75 
  8   210 Fielding, Myracle   15 Epic Track C             9.01m   29-06.75 
  9   214 Larkins, Savannah   15 Epic Track C             8.26m   27-01.25 
 
Women 15-19 Shot Put 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   431 Showalter, Haley    17 Unattached              11.13m   36-06.25 
  2   309 Thomas, Nina        17 mile high cu           J11.13m   36-06.25 
  3   344 Johnson, Dailyn     18 No Limits Tr            10.47m   34-04.25 
  4   346 Parish, Keely       18 No Limits Tr            10.07m   33-00.50 
  5   312 Allen, Erica        16 Montbello Ch             8.42m   27-07.50 
  6   258 Bentz, Kylee        18 Fort Collins             8.41m   27-07.25 
  7   210 Fielding, Myracle   15 Epic Track C             7.64m   25-00.75 
  8   291 Calzolari, Emily    17 Mead Track &             7.36m   24-01.75 
  9   408 fullerton, ally     19 Unattached               7.22m   23-08.25 
 
Women 20-105 60 Meter Dash 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   509 Nicoletti, Catheri  63 Unattached                9.78  
 
Women 20-105 200 Meter Run 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   509 Nicoletti, Catheri  63 Unattached               34.09  
 
Women 20-105 800 Meter Run 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   419 Kelly, Erin         22 Unattached             2:40.94  
 
Boys 8 & Under 60 Meter Dash 8 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   341 Freelon, Steve       8 nitemoves Tr             10.13  
  2   391 Branch, Isaac        8 Silverback T             10.97  
  3   144 Johnson, Joshua      8 Centennial T             11.39  
 
Boys 8 & Under 200 Meter Run 8 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   341 Freelon, Steve       8 nitemoves Tr             35.62  
  2   457 Ennis, Jacoby        8 Unattached               39.39  
 
Boys 8 & Under 400 Meter Run 8 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   457 Ennis, Jacoby        8 Unattached             1:29.37  
 
Boys 8 & Under 800 Meter Run 8 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   122 Allen, Kemar         8 Blazers Trac           2:59.76  
 
Boys 8 & Under 1500 Meter Run 8 & Under
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   122 Allen, Kemar         8 Blazers Trac           6:09.96  
 
Boys 9-10 60 Meter Dash 9-10
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   322 Brantley, Logan     10 Montbello Ch              8.84  
  2   162 Brown, Kaseem       10 Colorado Fly              8.96  
  3   202 Honeycutt, Marcell   9 Denver Light              9.38  
  4   326 Pepper, Nasir        9 Montbello Ch              9.52  
  5   161 Brown, Diontae      10 Colorado Fly              9.59  
  6   204 James, Khamari       9 Denver Light              9.99  
  7   201 Dillas, Savoy       10 Denver Light             10.26  
  8   145 Pack, Quinn          9 Centennial T             11.66  
 
Boys 9-10 200 Meter Run 9-10
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   162 Brown, Kaseem       10 Colorado Fly             30.83   1 
  2   322 Brantley, Logan     10 Montbello Ch             31.21   1 
  3   204 James, Khamari       9 Denver Light             32.41   2 
  4   147 Strasser, Trenton   10 Centennial T             32.53   1 
  5   326 Pepper, Nasir        9 Montbello Ch             33.30   2 
  6   201 Dillas, Savoy       10 Denver Light             33.41   3 
  7   161 Brown, Diontae      10 Colorado Fly             33.53   2 
  8   202 Honeycutt, Marcell   9 Denver Light             33.64   4 
  9   508 Yarmul, Dylan       10 Unattached               34.28   3 
 10   376 Anderson, Emmit      9 Real Trainin             38.68   3 
 
Boys 9-10 400 Meter Run 9-10
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   508 Yarmul, Dylan       10 Unattached             1:22.65  
  2   323 Crutcher, Roland    10 Montbello Ch           1:23.64  
  3   376 Anderson, Emmit      9 Real Trainin           1:34.81  
 
Boys 9-10 High Jump 9-10
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   145 Pack, Quinn          9 Centennial T             0.81m    2-07.75 
 
Boys 9-10 Long Jump 9-10
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   326 Pepper, Nasir        9 Montbello Ch             3.77m   12-04.50 
  2   161 Brown, Diontae      10 Colorado Fly             3.59m   11-09.50 
  3   508 Yarmul, Dylan       10 Unattached               3.46m   11-04.25 
  4   147 Strasser, Trenton   10 Centennial T             3.27m   10-08.75 
  5   376 Anderson, Emmit      9 Real Trainin             3.10m   10-02.00 
  6   391 Branch, Isaac        8 Silverback T             2.71m    8-10.75 
 
Boys 11-12 60 Meter Dash 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   329 Simpson, Keirryse   12 Montbello Ch              8.33   1 
  2   377 Anderson, Gregory   11 Real Trainin              8.53   2 
  3   286 Pepper, David       12 MACKTRACK EL              8.71   1 
  4   394 Shouse-Spangenberg  12 Speed Denver              8.72   1 
  5   463 Gilfillan, Tommy    12 Unattached                8.78   2 
  6   482 Maccagnan, Chance   11 Unattached                8.79   1 
  7   516 Calderon, Caden     11 Zoom Track C              8.95   2 
  8   163 Dever, Jochim       12 Colorado Fly              8.98   1 
  9   473 Knish, William      11 Unattached                8.98   1 
 10   325 Levias-Kotey, NiiA  11 Montbello Ch              9.03   1 
 11   179 Spears, Connor      11 Colorado Spr              9.94   2 
 12   200 Canova Schwartz, Q  11 Denver Light             10.64   2 
 13   272 Griffin, Orion      11 Fort Collins             11.80   2 
 
Boys 11-12 200 Meter Run 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   329 Simpson, Keirryse   12 Montbello Ch             28.12   1 
  2   394 Shouse-Spangenberg  12 Speed Denver             29.05   1 
  3   482 Maccagnan, Chance   11 Unattached               29.95   2 
  4   170 Williams, Isiah     12 Colorado Fly             29.97   4 
  5   325 Levias-Kotey, NiiA  11 Montbello Ch             30.00   2 
  6   463 Gilfillan, Tommy    12 Unattached               30.33   3 
  7   377 Anderson, Gregory   11 Real Trainin             30.35   5 
  8   163 Dever, Jochim       12 Colorado Fly             30.37   3 
  9   207 Welch, Charlie      12 Denver Light             30.46   1 
 10   203 Horton, Colton      12 Denver Light             30.66   4 
 11   516 Calderon, Caden     11 Zoom Track C             31.19   3 
 12   106 Lippold, Tanner     11 32-Co-Parker             31.46   4 
 13   485 McNair, Sean        12 Unattached               33.00   2 
 14   179 Spears, Connor      11 Colorado Spr             34.44   5 
 15   146 Parker, Daniel      12 Centennial T             34.47   5 
 
Boys 11-12 400 Meter Run 11-12
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   329 Simpson, Keirryse   12 Montbello Ch           1:06.32   1 
  2   207 Welch, Charlie      12 Denver Light           1:06.87   2 
  3   286 Pepper, David       12 MACKTRACK EL           1:08.57   1 
  4   325 Levias-Kotey, NiiA  11 Montbello Ch           1:09.90   2 
  5   377 Anderson, Gregory   11 Real Trainin           1:09.92   3 
  6   516 Calderon, Caden     11 Zoom Track C           1:10.33   2 
  7   463 Gilfillan, Tommy    12 Unattached             1:11.91   1 
  8   203 Horton, Colton      12 Denver Light           1:13.51   3 
  9   392 Davis, Ethan        11 Silverback T           1:16.03   3 
 
Boys 11-12 800 Meter Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   207 Welch, Charlie      12 Denver Light           2:41.52  
  2   106 Lippold, Tanner     11 32-Co-Parker           2:43.05  
  3   205 Kotowski, William   12 Denver Light           2:43.19  
  4   327 Peters, Blake       12 Montbello Ch           2:51.65  
 
Boys 13-14 800 Meter Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   492 Rainsberger, Ian    13 Unattached             2:47.25  
  2   438 Abbs, Ethan         13 Unattached             2:49.97  
  3   351 Addison, Chase      13 platte river           2:50.33  
 
Boys 11-12 1500 Meter Run 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   327 Peters, Blake       12 Montbello Ch           5:31.93  
  2   205 Kotowski, William   12 Denver Light           5:38.34  
 
Boys 11-12 60 Meter Hurdles 11-12
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   274 Reardon, Matthew    12 Fort Collins             10.44  
  2   170 Williams, Isiah     12 Colorado Fly             12.21  
  3   146 Parker, Daniel      12 Centennial T             12.55  
 
Boys 11-12 High Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   274 Reardon, Matthew    12 Fort Collins             1.32m    4-04.00 
  2   272 Griffin, Orion      11 Fort Collins             0.81m    2-07.75 
 
Boys 11-12 Long Jump 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   286 Pepper, David       12 MACKTRACK EL             4.44m   14-07.00 
  2   274 Reardon, Matthew    12 Fort Collins             4.32m   14-02.25 
  3   482 Maccagnan, Chance   11 Unattached               4.06m   13-04.00 
  4   170 Williams, Isiah     12 Colorado Fly             3.87m   12-08.50 
  5   473 Knish, William      11 Unattached               3.72m   12-02.50 
  5   392 Davis, Ethan        11 Silverback T             3.72m   12-02.50 
  7   179 Spears, Connor      11 Colorado Spr             3.58m   11-09.00 
  8   485 McNair, Sean        12 Unattached               3.05m   10-00.25 
  9   272 Griffin, Orion      11 Fort Collins             2.64m    8-08.00 
 
Boys 13-14 60 Meter Dash 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   224 Macias Guerrero, M  14 Epic Track C              8.07   1 
  2   164 Doublin, Trey       14 Colorado Fly              8.35   1 
  3   167 Redwine, Will       14 Colorado Fly              8.47   1 
  4   242 Gordon, Zion        13 Fkelite                   8.50   1 
  5   285 Juarez, Isaias      14 MACKTRACK EL              8.53   1 
  6   517 Gray, Ian           14 Zoom Track C              8.54   1 
  7   220 Ellenwood, Bailey   13 Epic Track C              8.61   2 
  8   137 Turner, Aaron       14 Burn IT UP                8.89   1 
  9   273 Mayes, Teagan       13 Fort Collins              9.03   2 
 10   206 Krupanszky, John    13 Denver Light              9.13   2 
 
Boys 13-14 200 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   167 Redwine, Will       14 Colorado Fly             27.63   1 
  2   164 Doublin, Trey       14 Colorado Fly             27.69   1 
  3   517 Gray, Ian           14 Zoom Track C             27.98   1 
  4   107 Parsons, Bryce      13 32-Co-Parker             29.88   4 
  5   137 Turner, Aaron       14 Burn IT UP               29.95   2 
  6   451 Cariov, Teodor      13 Unattached               30.33   4 
  7   168 Reynolds, Elijah    13 Colorado Fly             30.88   4 
  8   220 Ellenwood, Bailey   13 Epic Track C             30.95   3 
  9   273 Mayes, Teagan       13 Fort Collins             31.53   3 
 10   206 Krupanszky, John    13 Denver Light             32.89   3 
 11   484 McNair, Brendan     14 Unattached               33.08   2 
 12   324 Foxworth, Corneliu  14 Montbello Ch             34.50   2 
 
Boys 13-14 400 Meter Run 13-14
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   167 Redwine, Will       14 Colorado Fly           1:02.91   1 
  2   285 Juarez, Isaias      14 MACKTRACK EL           1:03.39   1 
  3   164 Doublin, Trey       14 Colorado Fly           1:03.48   1 
  4   107 Parsons, Bryce      13 32-Co-Parker           1:09.68   2 
  5   492 Rainsberger, Ian    13 Unattached             1:12.73   2 
  6   438 Abbs, Ethan         13 Unattached             1:17.51   2 
 
Boys 13-14 1500 Meter Run 13-14
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   233 Foster, Anthony     13 Fast Traxx T           5:47.75  
 
Boys 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   242 Gordon, Zion        13 Fkelite                  10.01  
  2   517 Gray, Ian           14 Zoom Track C             11.03  
  3   221 Harris, Cameron     13 Epic Track C             11.11  
  4   351 Addison, Chase      13 platte river             14.56  
 
Boys 13-14 High Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   221 Harris, Cameron     13 Epic Track C             1.40m    4-07.00 
 
Boys 13-14 Long Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   224 Macias Guerrero, M  14 Epic Track C             4.95m   16-03.00 
  2   484 McNair, Brendan     14 Unattached               4.89m   16-00.50 
  3   517 Gray, Ian           14 Zoom Track C             4.54m   14-10.75 
  4   220 Ellenwood, Bailey   13 Epic Track C             4.32m   14-02.25 
  5   221 Harris, Cameron     13 Epic Track C             4.15m   13-07.50 
  6   273 Mayes, Teagan       13 Fort Collins             4.00m   13-01.50 
  7   107 Parsons, Bryce      13 32-Co-Parker             3.91m   12-10.00 
 
Boys 13-14 Triple Jump 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   224 Macias Guerrero, M  14 Epic Track C            10.60m   34-09.50 
 
Boys 13-14 Shot Put 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   351 Addison, Chase      13 platte river             5.56m   18-03.00 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   503 Thompson, Jai'Shau  18 Unattached                7.02q  2 
  2   383 McClanahan, Kevin   19 Ric Rojas Ru              7.07q  7 
  3   148 Tchenawou, Kossi    18 Centennial T              7.08q  1 
  4   120 Cook, Trevor        16 Angel Flight              7.15q  7 
  5   490 Peterson, Jacob     19 Unattached                7.17q  6 
  6   234 Skrine, Jaysean     18 Fast Traxx T              7.18q  4 
  7   477 Lanier, Javan       17 Unattached                7.22q  1 
  8   379 Ragin, Aaron        18 Real Trainin              7.22q  3 
  9   479 Lewis, Casey        18 Unattached                7.23   3 
 10   363 Thies, Joel         19 Pure Speed T              7.27   5 
 11   470 Jones, James        18 Unattached                7.28   7 
 12   277 Tillis, Deris       18 Gazelle Spri              7.29   1 
 13   129 Parker, Joseph      18 Box State FI              7.31   2 
 14   135 Lenston, DeJon      18 Burn IT UP                7.36   5 
 15   366 Wilbon, Arsean      17 Pure Speed T              7.37   6 
 16   365 Voss, Quincey       16 Pure Speed T              7.38   2 
 17   328 Phillips, Ki Jana   15 Montbello Ch              7.39   4 
 18   496 Schmidt, Will       19 Unattached                7.39   7 
 19   354 Bailey, Markeith    18 Pure Speed T              7.40   4 
 20   159 Ameen, Amir         15 Colorado Fly              7.43   4 
 21   160 Brown, Anthony      18 Colorado Fly              7.43   5 
 22   361 Strickland, Jordan  19 Pure Speed T              7.43   3 
 23   506 Waters, BenJamin    17 Unattached                7.45   7 
 24   465 Hansen, Jacob       16 Unattached                7.46   2 
 25   136 Martin, Jalen       16 Burn IT UP                7.47   6 
 26   219 Donlucas, Erick     19 Epic Track C              7.49   3 
 27   128 Hall, Milo          17 Box State FI              7.53   6 
 28   287 Thompson, Latrail   16 MACKTRACK EL              7.61   7 
 29   444 Bechtold, Nathanie  18 Unattached                7.63   3 
 30   440 Aslor, Caleb        19 Unattached                7.74   2 
 31   495 Saling, Joseph      17 Unattached                7.75   5 
 32   453 Daldegan, Bryan     19 Unattached                7.77   2 
 33   276 Nay, Aaron          18 Gazelle Spri              7.80   3 
 34   452 Crane, Josh         18 Unattached                7.80   6 
 35   471 Kendziorski, Jarre  17 Unattached                7.84   6 
 36   493 Ransome, Bradley    19 Unattached                7.88   7 
 37   462 Gilbertson, Max     16 Unattached                7.93   4 
 38   489 Perez, Darian       19 Unattached                7.96   2 
 39   130 Ramos, Christopher  17 Box State FI              8.04   5 
 40   467 Herrold, Andrew     19 Unattached                8.11   4 
 41   487 Norton, Mick        17 Unattached                8.16   6 
 42   123 Murdock, Arthur     17 Blazers Trac              8.16   3 
 43   339 Chapman, Keishaun   15 nitemoves Tr              8.33   7 
 44   449 Borghi, Massimilia  15 Unattached                8.44   5 
 45   501 Swingle, Remington  17 Unattached                8.45   6 
 46   500 Suazo, Paul         19 Unattached                9.85   5 
 47   307 Parker, Zayne       17 Mead Track &             10.26   1 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19 HS
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   503 Thompson, Jai'Shau  18 Unattached                6.90  
  2   383 McClanahan, Kevin   19 Ric Rojas Ru              7.05  
  3   234 Skrine, Jaysean     18 Fast Traxx T              7.08  
  4   148 Tchenawou, Kossi    18 Centennial T              7.11  
  5   120 Cook, Trevor        16 Angel Flight              7.12  
  6   477 Lanier, Javan       17 Unattached                7.16  
  7   490 Peterson, Jacob     19 Unattached                7.19  
  8   379 Ragin, Aaron        18 Real Trainin              7.24  
 
Men 15-19 200 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   503 Thompson, Jai'Shau  18 Unattached               22.81   1 
  2   379 Ragin, Aaron        18 Real Trainin             22.88   1 
  3   354 Bailey, Markeith    18 Pure Speed T             23.59   3 
  4   234 Skrine, Jaysean     18 Fast Traxx T             23.65   1 
  5   363 Thies, Joel         19 Pure Speed T             23.74   2 
  6   136 Martin, Jalen       16 Burn IT UP               24.17   2 
  7   365 Voss, Quincey       16 Pure Speed T             24.19   6 
  8   287 Thompson, Latrail   16 MACKTRACK EL             24.59   6 
  9   380 Whelan, Tavish      17 Real Trainin             24.74   6 
 10   506 Waters, BenJamin    17 Unattached               24.76  12 
 11   328 Phillips, Ki Jana   15 Montbello Ch             25.03   4 
 12   471 Kendziorski, Jarre  17 Unattached               25.04  10 
 13   501 Swingle, Remington  17 Unattached               25.07  11 
 14   366 Wilbon, Arsean      17 Pure Speed T             25.14   7 
 15   449 Borghi, Massimilia  15 Unattached               25.27  11 
 16   439 Arnell, Hunter      18 Unattached               25.45   4 
 17   493 Ransome, Bradley    19 Unattached               25.49  11 
 18   306 Parker, Patrick     18 Mead Track &             25.70   7 
 19   440 Aslor, Caleb        19 Unattached               25.79   7 
 20   477 Lanier, Javan       17 Unattached               25.95   4 
 21   134 Heupel, Jonathan    15 Burn IT UP               26.28   8 
 22   499 Stieber, Alex       19 Unattached               26.59   9 
 23   165 Howard, Marcus      15 Colorado Fly             26.77   8 
 24   491 Petterle, Jacob     16 Unattached               26.94  12 
 25   123 Murdock, Arthur     17 Blazers Trac             27.29  10 
 26   445 Benson, Francis     18 Unattached               27.48   9 
 27   143 Boykin, Miles       15 Centennial T             27.64   9 
 28   465 Hansen, Jacob       16 Unattached               28.79  10 
 29   511 Juarez, Baudelio    16 Westminster              31.06  12 
 --   160 Brown, Anthony      18 Colorado Fly                NT   5 
 --   453 Daldegan, Bryan     19 Unattached                  NT   5 
 --   135 Lenston, DeJon      18 Burn IT UP                  NT   5 
 
Men 15-19 400 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   379 Ragin, Aaron        18 Real Trainin             51.54   1 
  2   255 Harris, Kent        16 Fkelitetc                53.46   4 
  3   245 Miller, Brock       15 Fkelite                  53.92   4 
  4   364 Thompson, Jake      18 Pure Speed T             54.04   1 
  5   355 Farnsworth, Jalen   18 Pure Speed T             54.31   6 
  6   380 Whelan, Tavish      17 Real Trainin             54.46   5 
  7   360 Rodriguez, Zach     18 Pure Speed T             55.09   5 
  8   358 Kaiser, Isaiah      18 Pure Speed T             55.26   3 
  9   353 Arnold, Dominique   19 Pure Speed T             56.00   6 
 10   241 Brown, Isaiah       17 Fkelite                  56.70   7 
 11   481 Lipski, Nicholas    18 Unattached               56.94   6 
 12   305 Higgins, Walker     17 Mead Track &             57.08   7 
 13   244 Holland, Blaize     15 Fkelite                  57.66   8 
 14   356 John, Brandon       19 Pure Speed T             57.92   3 
 15   464 Gravelding, Nate    17 Unattached               58.35   9 
 16   500 Suazo, Paul         19 Unattached             1:00.66   9 
 17   240 Amador, Jacob       15 Fkelite                1:00.91   8 
 18   499 Stieber, Alex       19 Unattached             1:00.92   9 
 --   476 LaFrombois, Leight  18 Unattached                 DNF   1 
 
Men 15-19 800 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   488 Parker, Ryan        19 Unattached             2:02.89   1 
  2   460 Freeman, John       17 Unattached             2:03.57   1 
  3   468 Hood, Louis         19 Unattached             2:10.76   1 
  4   474 Kowalsky, Matthew   18 Unattached             2:10.81   2 
  5   271 Esch, Sean          17 Fort Collins           2:11.85   2 
  6   359 Michel, Tabyan      18 Pure Speed T           2:12.18   3 
  7   487 Norton, Mick        17 Unattached             2:16.85   2 
  8   280 Droste, Lucas       18 Lucas Droste           2:21.96   4 
 
Men 15-19 1500 Meter Run 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   446 Berg, Samuel        17 Unattached             4:23.38   1 
  2   378 Minor, Elliot       18 Real Trainin           4:28.79   1 
  3   349 Riley, Noah         17 Penguins XC            4:35.65   2 
  4   504 Walio, Tola         19 Unattached             4:40.08   1 
  5   119 Bohling, Branden    16 Angel Flight           4:43.45   1 
  6   460 Freeman, John       17 Unattached             4:43.47   1 
  7   454 Dollerschell, Ryan  19 Unattached             4:46.70   1 
  8   474 Kowalsky, Matthew   18 Unattached             4:53.07   2 
  9   502 Thomas, Nathaniel   17 Unattached             4:58.35   2 
 10   488 Parker, Ryan        19 Unattached             5:01.12   1 
 11   505 Wallisch, Leland    17 Unattached             5:05.60   2 
 12   498 Smits, Joseph       17 Unattached             5:17.78   1 
 
Men 15-19 60 Meter Hurdles 15-19 HS
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   495 Saling, Joseph      17 Unattached                8.41   1 
  2   131 Younggreen, Ryan    17 Box State FI              8.41   1 
  3   357 Johnson, Alfred     17 Pure Speed T              8.89   1 
  4   347 Bant-Cogburn, Ryan  18 No Limits Tr              8.96   1 
  5   382 Hammond, Sawyer     19 Ric Rojas Ru              9.03   1 
  6   367 Wright, Jordan      18 Pure Speed T              9.05   2 
  7   496 Schmidt, Will       19 Unattached                9.23   3 
  8   467 Herrold, Andrew     19 Unattached                9.25   1 
  9   358 Kaiser, Isaiah      18 Pure Speed T              9.25   1 
 10   462 Gilbertson, Max     16 Unattached                9.27   1 
 11   481 Lipski, Nicholas    18 Unattached                9.65   3 
 12   149 Whalen, Jack        15 Centennial T              9.95   2 
 13   444 Bechtold, Nathanie  18 Unattached                9.97   3 
 14   501 Swingle, Remington  17 Unattached                9.97   2 
 15   227 Wilson, Isley       17 Epic Track C             10.05   3 
 16   380 Whelan, Tavish      17 Real Trainin             10.06   2 
 17   443 Batman, Connor      18 Unattached               10.14   2 
 18   452 Crane, Josh         18 Unattached               10.15   2 
 19   348 Walker, Josh        17 No Limits Tr             10.15   2 
 20   512 Line-Bell, Daniel   16 Westminster              10.46   2 
 21   464 Gravelding, Nate    17 Unattached               11.53   3 
 
Men 15-19 High Jump 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   223 Keefe, Thomas       17 Epic Track C             1.78m    5-10.00 
  1   222 Hartley, Christian  19 Epic Track C             1.78m    5-10.00 
  1   227 Wilson, Isley       17 Epic Track C             1.78m    5-10.00 
  4   149 Whalen, Jack        15 Centennial T             1.67m    5-05.75 
  4   486 McNulty, Dan        18 Unattached               1.67m    5-05.75 
  6   143 Boykin, Miles       15 Centennial T             1.62m    5-03.75 
  6   303 Anderson, Collin    17 Mead Track &             1.62m    5-03.75 
  6   226 Ortega, Shilo       17 Epic Track C             1.62m    5-03.75 
 
Men 15-19 Long Jump 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   148 Tchenawou, Kossi    18 Centennial T             6.07m   19-11.00 
  2   160 Brown, Anthony      18 Colorado Fly             6.02m   19-09.00 
  3   441 Azu, Ekene          19 Unattached               5.92m   19-05.25 
  4   490 Peterson, Jacob     19 Unattached               5.91m   19-04.75 
  5   470 Jones, James        18 Unattached               5.86m   19-02.75 
  6   223 Keefe, Thomas       17 Epic Track C             5.77m   18-11.25 
  7   449 Borghi, Massimilia  15 Unattached               5.65m   18-06.50 
  8   127 Hall, Kharon        16 Box State FI             5.64m   18-06.00 
  9   306 Parker, Patrick     18 Mead Track &             5.57m   18-03.25 
 10   225 Mordecai, John      15 Epic Track C             5.48m   17-11.75 
 11   487 Norton, Mick        17 Unattached               5.12m   16-09.75 
 11   442 Bassett, James      17 Unattached               5.12m   16-09.75 
 13   452 Crane, Josh         18 Unattached               5.09m   16-08.50 
 14   497 Schnebeck, Luke     18 Unattached               5.00m   16-05.00 
 15   287 Thompson, Latrail   16 MACKTRACK EL             4.86m   15-11.50 
 16   159 Ameen, Amir         15 Colorado Fly             2.96m    9-08.50 
 
Men 15-19 Triple Jump 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   226 Ortega, Shilo       17 Epic Track C            12.86m   42-02.25 
  2   475 Kravec, Nick        18 Unattached              12.75m   41-10.00 
  3   364 Thompson, Jake      18 Pure Speed T            12.37m   40-07.00 
  4   223 Keefe, Thomas       17 Epic Track C            11.97m   39-03.25 
  5   127 Hall, Kharon        16 Box State FI            11.65m   38-02.75 
  6   225 Mordecai, John      15 Epic Track C            11.58m   38-00.00 
  7   497 Schnebeck, Luke     18 Unattached              11.31m   37-01.25 
 
Men 15-19 Shot Put 15-19 HS
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   510 Andrade, Jose       16 Westminster             10.35m   33-11.50 
  2   480 Lilya, Joseph       16 Unattached               9.17m   30-01.00 
  3   352 Addison, Domminick  15 platte river             7.66m   25-01.75 
 
Men 20-105 60 Meter Dash 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   507 Woods, Thal         36 Unattached                7.09  
  2   169 Walsh, Chris        26 Colorado Fly              7.22  
  3   455 Donnell, Forrest    20 Unattached                7.30  
  4   472 Kisner, Nahum       36 Unattached                7.36  
  5   518 Lee, JR             21 Zoom Track C              7.54  
  6   483 McKisson, Richard   77 Unattached                9.66  
  7   459 Franks, Ray         80 Unattached               10.23  
 
Men 20-105 400 Meter Run 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   518 Lee, JR             21 Zoom Track C             56.36  
 
Men 20-105 800 Meter Run 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   461 Gallegos, Steve     59 Unattached             2:16.57  
 
Men 20-105 1500 Meter Run 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   461 Gallegos, Steve     59 Unattached             4:59.32  
 
Men 20-105 Long Jump 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   518 Lee, JR             21 Zoom Track C             6.43m   21-01.25 
  2   455 Donnell, Forrest    20 Unattached               6.18m   20-03.50 
 
Men 20-105 Shot Put 20-105
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   450 Bott, Jeffrey       50 Unattached              15.42m   50-07.25 
  2   524 Schmit, John        67 Unattached               8.27m   27-01.75