Licensed to USATF Youth Athletics Colorado - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/30/2016 06:29 PM
                   Colorado Indoor Championship - 1/30/2016                    
                              January 30th, 2016                               
                          Air Force Academy, Colorado                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 60 Meter Dash 10 & Under
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Statewright, Triniti       9 MACKTRACK EL              9.45   1 
  2 Honeycutt, Madisyn         9 Denver Light              9.61   1 
  3 Thompson, Sky             10 Unattached                9.62   1 
  4 Rimpson, Mykah            10 nitemoves tc              9.80   2 
  5 Rimpson, Makynzie         10 nitemoves tc              9.83   2 
  6 Jackson, Nevaeh            8 nitemoves tc              9.95   1 
  7 Dumas, Kniyah              9 Blazers Trac             10.25   2 
  8 Jackson, Eianna            9 Denver Light             10.26   1 
  9 Witt, Zenobia              7 MACKTRACK EL             10.36   3 
 10 White, Laila               8 nitemoves tc             10.37   2 
 11 Stern, Tinsae Tehya        9 Denver Light             10.39   3 
 12 Robinson, Jaila            8 Denver Light             10.51   2 
 13 Barnett, NyKira            9 Denver Light             10.60   1 
 14 Calderon, McKenzie         8 Unattached               10.67   2 
 15 Cope, Caden                9 Denver Light             10.72   1 
 16 Pryor, Chiara             10 Pack leader              10.75   2 
 17 Henriques, Eliana          9 Real Trainin             11.45   3 
 18 Carter, Sofia              7 Denver Light             11.65   3 
 
Girls 10 & Under 200 Meter Dash 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Statewright, Triniti       9 MACKTRACK EL             32.37   1 
  2 Honeycutt, Madisyn         9 Denver Light             32.67   1 
  3 Rimpson, Mykah            10 nitemoves tc             33.13   1 
  4 Hall, Lauryn              10 Denver Light             33.34   1 
  5 Barnett, NyKira            9 Denver Light             34.29   2 
  6 Rimpson, Makynzie         10 nitemoves tc             34.54   1 
  7 Jackson, Eianna            9 Denver Light             35.76   2 
  8 Witt, Zenobia              7 MACKTRACK EL             36.20   3 
  9 Cope, Caden                9 Denver Light             36.61   2 
 10 Calderon, McKenzie         8 Unattached               36.83   3 
 11 Maina, Leah                9 Denver Light             37.92   2 
 12 White, Laila               8 nitemoves tc             38.04   2 
 13 Pryor, Chiara             10 Pack leader              38.20   2 
 14 Henriques, Eliana          9 Real Trainin             38.82   3 
 15 Robinson, Jaila            8 Denver Light             39.69   3 
 16 Carter, Sofia              7 Denver Light             42.71   3 
 17 Dumas, Kaze                7 Blazers Trac             44.73   3 
 
Girls 10 & Under 400 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hall, Lauryn              10 Denver Light           1:15.52  
  2 Maina, Leah                9 Denver Light           1:22.45  
  3 Jackson, Eianna            9 Denver Light           1:23.15  
  4 Henriques, Eliana          9 Real Trainin           1:24.29  
  5 Dumas, Kniyah              9 Blazers Trac           1:25.75  
  6 Barnett, NyKira            9 Denver Light           1:29.87  
 
Girls 10 & Under 800 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cope, Chase               10 Denver Light           3:17.19  
  2 Driscoll, Layla            9 Unattached             3:20.77  
  3 Stern, Tinsae Tehya        9 Denver Light           3:21.80  
 
Girls 10 & Under 1500 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cope, Chase               10 Denver Light           6:29.47  
  2 Driscoll, Layla            9 Unattached             6:36.54  
 
Girls 10 & Under High Jump 10 & Under
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Sky             10 Unattached               1.20m    3-11.25 
 
Girls 10 & Under Long Jump 10 & Under
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Sky             10 Unattached               3.54m   11-07.50 
  2 Jackson, Nevaeh            8 nitemoves tc             3.25m   10-08.00 
  3 Rimpson, Makynzie         10 nitemoves tc             2.99m    9-09.75 
  4 Witt, Zenobia              7 MACKTRACK EL             2.93m    9-07.50 
  5 Rimpson, Mykah            10 nitemoves tc             2.77m    9-01.25 
  6 Maina, Leah                9 Denver Light             1.88m    6-02.00 
 
Girls 11-12 60 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Doublin, Trinity          12 CO Flyers                 9.00   1 
  2 Ephrim, Justice           11 Denver Light              9.01   1 
  3 Wilborn, Courtney         12 MACKTRACK EL              9.04   1 
  4 Turpin, Hannah            11 Colorado Spr              9.09   1 
  5 BrunoMunn, Zaniya         11 Speed T & F               9.11   1 
  6 Patterson, Nina           12 Denver Light              9.16   1 
  7 Brassfield, Kendal        11 MACKTRACK EL              9.21   2 
  8 Elshof, Sklyer            12 Fort Collins              9.36   1 
  9 Hurd, Amaiah              11 Unattached                9.65   2 
 10 Coffey, Avery             11 Parker Panth              9.72   2 
 11 Rigdon, Nylah             11 Colorado Spr              9.87   3 
 12 Bendle, Ella              11 Parker Panth             10.14   2 
 13 Barnett, NaQua            11 Denver Light             10.36   2 
 14 Barraza, Miliani          11 Real Trainin             10.57   3 
 15 Lee, Ella                 12 Platte River             10.75   2 
 16 Traylor, Jaime            11 MACKTRACK EL             10.76   3 
 
Girls 11-12 200 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Scott, Jazmin             12 MACKTRACK EL             30.02   2 
  2 Ephrim, Justice           11 Denver Light             30.24   1 
  3 Patterson, Nina           12 Denver Light             30.48   1 
  4 Jones, Kayana             11 Unattached               30.66   2 
  5 Turpin, Hannah            11 Colorado Spr             31.12   1 
  6 Northrup, Kimora          11 Valor Track              31.57   1 
  7 BrunoMunn, Zaniya         11 Speed T & F              32.60   2 
  8 Brassfield, Kendal        11 MACKTRACK EL             32.64   1 
  9 Coffey, Avery             11 Parker Panth             33.07   2 
 10 Rigdon, Nylah             11 Colorado Spr             33.13   4 
 11 Elshof, Sklyer            12 Fort Collins             33.29   1 
 12 Lavier, Paige             11 Unattached               33.94   2 
 13 Hurd, Amaiah              11 Unattached               35.19   2 
 14 Barnett, NaQua            11 Denver Light             35.21   3 
 15 Hensley, Emma Rose        11 Golden Runni             35.65   4 
 16 Murr, Mandy               11 Unattached               36.63   3 
 17 Lee, Ella                 12 Platte River             38.01   3 
 18 Barraza, Miliani          11 Real Trainin             38.10   4 
 19 Bendle, Ella              11 Parker Panth             38.92   4 
 
Girls 11-12 400 Meter Run 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Freelon, Kilah            12 nitemoves tc           1:07.74   1 
  2 Wackman, Emma             12 Valor Track            1:09.09   1 
  3 Scott, Jazmin             12 MACKTRACK EL           1:09.41   1 
  4 Jones, Kayana             11 Unattached             1:11.63   2 
  5 Harris, Aryanna           12 Montbello Ch           1:11.71   1 
  6 Wilborn, Courtney         12 MACKTRACK EL           1:12.49   1 
  7 Henriques, Malia          11 Real Trainin           1:12.58   2 
  8 Northrup, Kimora          11 Valor Track            1:15.68   1 
  9 Gonzales, Sadie-Leigh     12 Kokopelli Ra           1:15.71   2 
 10 Barnett, NaQua            11 Denver Light           1:21.95   2 
 11 Hensley, Emma Rose        11 Golden Runni           1:22.10   2 
 12 Traylor, Jaime            11 MACKTRACK EL           1:27.79   2 
 
Girls 11-12 800 Meter Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lindsey, Emma             12 Kokopelli Ra           2:48.50  
  2 Wackman, Emma             12 Valor Track            2:48.73  
  3 Gonzales, Sadie-Leigh     12 Kokopelli Ra           2:54.73  
  4 Bigler-Redd, Amoris       12 Parker Panth           2:58.72  
  5 Harris, Aryanna           12 Montbello Ch           3:03.36  
  6 Henriques, Malia          11 Real Trainin           3:05.63  
  7 Price, Addison            11 Silverback T           3:06.94  
  8 Sheldon, Sophia           11 Silverback T           3:18.40  
  9 Driscoll, Brianna         11 Unattached             3:31.33  
 10 Lee, Erin                 11 Platte River           3:34.03  
 
Girls 11-12 1500 Meter Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beamer-Shockley, Makenzi  12 Unattached             5:38.93  
  2 Lindsey, Emma             12 Kokopelli Ra           5:42.37  
  3 Bigler-Redd, Amoris       12 Parker Panth           5:57.03  
  4 Price, Addison            11 Silverback T           6:11.78  
  5 Horton, Nora              11 Denver Light           6:28.49  
  6 Sheldon, Sophia           11 Silverback T           6:35.90  
  7 Dietz, Ella               12 Valor Track            6:40.45  
  8 Lee, Erin                 11 Platte River           6:54.04  
 
Girls 11-12 60 Meter Hurdles 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Freelon, Kilah            12 nitemoves tc             11.35  
  2 Coffey, Avery             11 Parker Panth             13.17  
 
Girls 11-12 High Jump 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lindsey, Emma             12 Kokopelli Ra             1.05m    3-05.25 
 
Girls 11-12 Long Jump 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Turpin, Hannah            11 Colorado Spr             3.92m   12-10.50 
  2 Freelon, Kilah            12 nitemoves tc             3.85m   12-07.75 
  3 Wilborn, Courtney         12 MACKTRACK EL             3.83m   12-06.75 
  4 Doublin, Trinity          12 CO Flyers                3.77m   12-04.50 
  5 Ephrim, Justice           11 Denver Light             3.61m   11-10.25 
  6 BrunoMunn, Zaniya         11 Speed T & F              3.50m   11-05.75 
  7 Scott, Jazmin             12 MACKTRACK EL             3.24m   10-07.75 
  8 Bendle, Ella              11 Parker Panth             3.17m   10-05.00 
 
Girls 11-12 Shot Put 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lee, Erin                 11 Platte River             4.52m   14-10.00 
 
Girls 13-14 60 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gibbs, Kiona              14 Denver Light              8.33   1 
  2 Wilborn, Diondra          14 MACKTRACK EL              8.53   2 
  3 Coffey, Preslie           14 Parker Panth              8.53   1 
  4 Bryant, Jordan            13 CO Flyers                 8.66   1 
  5 Fuhr, Callie              13 Speed T & F               8.85   1 
  6 Biggerstaff, Audrey       13 Fort Collins              8.85   2 
  7 Borzileri, Gianna         13 Fort Collins              8.90   1 
  8 Smith, Jelani             13 Colorado Fla              9.00   3 
  9 Hoffman, Cassidy          13 Fort Collins              9.11   2 
 10 Peterson, Sadie           13 Fort Collins              9.13   1 
 11 Mosley, Maya              13 Speed T & F               9.16   2 
 12 Foster, Klohe             13 Fast Traxx T              9.16   3 
 13 Branch, Lena              14 Silverback T              9.19   1 
 14 Cathey, Lily              13 Elevate Athl              9.90   3 
 
Girls 13-14 200 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reigh, Kyairra            13 Denver Light             25.95   1 
  2 Gibbs, Kiona              14 Denver Light             27.24   1 
  3 Manson, Mia               14 Superior Tra             27.59   1 
  4 Wilborn, Diondra          14 MACKTRACK EL             27.78   2 
  5 Coffey, Preslie           14 Parker Panth             28.16   1 
  6 Peisner, Camille          13 Valor Track              29.04   2 
  7 Dragovich, Reese          13 Valor Track              29.23   4 
  8 Fuhr, Callie              13 Speed T & F              29.33   2 
  9 Borzileri, Gianna         13 Fort Collins             29.48   2 
 10 Silby, Mekaela            14 Denver Light             29.62   3 
 11 Biggerstaff, Audrey       13 Fort Collins             29.75   3 
 12 Mosley, Maya              13 Speed T & F              30.33   3 
 13 Peterson, Sadie           13 Fort Collins             30.62   2 
 14 Hoffman, Cassidy          13 Fort Collins             31.07   3 
 15 Smith, Jelani             13 Colorado Fla             31.07   1 
 16 Whitfield, Taylor         13 Valor Track              32.13   4 
 17 Moody, Rachel             13 Kokopelli Ra             32.60   4 
 18 Emery, Maya               13 Blazers Trac             33.51   4 
 
Girls 13-14 400 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Reigh, Kyairra            13 Denver Light             58.30   1 
  2 Peisner, Camille          13 Valor Track            1:03.73   1 
  3 Dragovich, Reese          13 Valor Track            1:07.17   1 
  4 Peterson, Sadie           13 Fort Collins           1:09.00   2 
  5 Silby, Mekaela            14 Denver Light           1:09.14   1 
  6 Kawula, Miranda           13 Unattached             1:10.78   2 
  7 Whitfield, Taylor         13 Valor Track            1:11.69   2 
  8 Dahlen, Katherine         13 Denver Light           1:11.73   2 
  9 Linnenburger, Loren       13 Kokopelli Ra           1:12.97   2 
 10 Moody, Rachel             13 Kokopelli Ra           1:16.51   2 
 
Girls 13-14 800 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hickey, Cassidy           13 Unattached             2:31.35   1 
  2 James, Taylor             13 Unattached             2:32.63   1 
  3 Stark, Hope               13 Kokopelli Ra           2:42.89   1 
  4 Greene, Olivia            13 Kokopelli Ra           2:46.37   1 
  5 Willard, Morgan           14 Kokopelli Ra           2:49.87   2 
  6 Roden, Mollie             14 Kokopelli Ra           2:50.25   1 
  7 Moskowitz, Maisie         14 Denver Light           2:51.74   2 
  8 Haerbig, Katelyn          13 Golden Runni           2:52.71   2 
  9 Kawula, Miranda           13 Unattached             2:52.77   2 
 10 Haerbig, Taylor           13 Golden Runni           2:52.81   2 
 11 Emerson, Alexandra        14 Denver Light           2:55.59   1 
 12 Peisner, Camille          13 Valor Track            2:56.31   1 
 13 Lavier, Emily             13 Unattached             2:59.25   1 
 14 McMullin, Harmony         13 Golden Runni           3:01.34   2 
 
Girls 13-14 1500 Meter Run 13-14
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodrich, Jadyn           13 Golden Runni           5:17.79  
  2 Hickey, Cassidy           13 Unattached             5:18.14  
  3 Stark, Hope               13 Kokopelli Ra           5:33.27  
  4 Roden, Mollie             14 Kokopelli Ra           5:37.52  
  5 Willard, Morgan           14 Kokopelli Ra           5:41.63  
  6 Haerbig, Taylor           13 Golden Runni           5:46.64  
  7 Haerbig, Katelyn          13 Golden Runni           5:46.74  
  8 Linnenburger, Loren       13 Kokopelli Ra           5:47.22  
  9 Moskowitz, Maisie         14 Denver Light           5:48.47  
 10 McMullin, Harmony         13 Golden Runni           5:48.77  
 11 Greene, Olivia            13 Kokopelli Ra           6:12.22  
 
Girls 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McMoore, Katelyn          14 Grizzly Trac             10.06   1 
  2 Coffey, Preslie           14 Parker Panth             10.10   1 
  3 Bryant, Jordan            13 CO Flyers                10.15   1 
  4 Venrick, Tanner           14 Unattached               10.34   1 
  5 Biggerstaff, Audrey       13 Fort Collins             11.36   1 
  6 Farmer, Katie             14 Real Trainin             11.89   2 
  7 Foster, Klohe             13 Fast Traxx T             12.02   2 
 
Girls 13-14 High Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James, Taylor             13 Unattached               1.50m    4-11.00 
  2 McMoore, Katelyn          14 Grizzly Trac             1.45m    4-09.00 
  3 Huntsinger, Cadence       13 Elevate Athl             1.35m    4-05.00 
  3 McMullen, Sadie           14 Valor Track              1.35m    4-05.00 
 -- Farmer, Katie             14 Real Trainin                NH            
 -- Cathey, Lily              13 Elevate Athl                NH            
 
Girls 13-14 Long Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMullen, Sadie           14 Valor Track              4.83m   15-10.25 
  2 McMoore, Katelyn          14 Grizzly Trac             4.63m   15-02.25 
  3 Wilborn, Diondra          14 MACKTRACK EL             4.46m   14-07.75 
  4 Huntsinger, Cadence       13 Elevate Athl             4.14m   13-07.00 
  5 Foster, Klohe             13 Fast Traxx T             4.09m   13-05.00 
  6 Hoffman, Cassidy          13 Fort Collins             4.01m   13-02.00 
  7 Smith, Jelani             13 Colorado Fla             3.99m   13-01.25 
  8 Branch, Lena              14 Silverback T             3.98m   13-00.75 
  9 Venrick, Tanner           14 Unattached               3.72m   12-02.50 
 10 Cathey, Lily              13 Elevate Athl             3.42m   11-02.75 
 11 Dahlen, Katherine         13 Denver Light             3.23m   10-07.25 
 12 Farmer, Katie             14 Real Trainin             3.20m   10-06.00 
 
Girls 13-14 Shot Put 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McMoore, Katelyn          14 Grizzly Trac             9.23m   30-03.50 
  2 Greene, Olivia            13 Kokopelli Ra             6.19m   20-03.75 
 
Women 15-19 60 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Minor, Arria              15 Denver Light              7.68q  2 
  2 Evans, Maya               17 Unattached                7.70q  1 
  3 Koopman, Audra            17 Fort Collins              7.80q  3 
  4 Pelton, Tara              19 Unattached                7.85q  5 
  5 Evans, London             18 Unattached                7.85q  4 
  6 Watson, Taylor            16 Unattached                7.92q  6 
  7 Essien, Iesha             16 nitemoves tc              7.93q  7 
  8 York, Brooklynn           18 Gazelle Spri              7.97q  7 
  9 Moore, Michaela           17 Speed T & F               8.02   4 
 10 Tamminga, Abigail         15 Unattached                8.16   3 
 11 Maccagnan, Megan          18 Unattached                8.17   2 
 12 Jennings, Aureon          19 Unattached                8.24   1 
 13 Harris, Jaida             18 Unattached                8.28   4 
 14 Norman, TyJae             16 Unattached                8.30   5 
 15 Owusu, Anastasia          18 Gazelle Spri              8.36   4 
 16 Grenardo, Olivia          16 Unattached                8.37   2 
 17 Darnell, Riley            17 Unattached                8.43   3 
 17 Hill, Megan               18 Unattached                8.43   7 
 19 Cooper, Kayli             15 Colorado Spr              8.50   1 
 20 Sheppard, Sage            15 Colorado Spr              8.51   1 
 21 Polly, Samantha           17 Fort Collins              8.53   2 
 22 Hollines, Mariela         16 MACKTRACK EL              8.54   6 
 23 Doty, Melanie             16 Real Trainin              8.57   3 
 24 Grimes, Destiny           16 Valor Track               8.60   6 
 25 Hill, Sara                18 Unattached                8.62   3 
 26 Chamberlain, Kelly        19 Fort Collins              8.62   5 
 27 Storey, Sarah             18 Penguins XC               8.64   3 
 28 Robertson, Britney        18 Fort Collins              8.65   1 
 29 Diza Mbelolo, Esther      16 Denver Light              8.66   2 
 30 Moore, Madison            18 Unattached                8.68   7 
 31 Loran, Taya               18 Unattached                8.80   4 
 32 Bryant, Stephanie         19 Unattached                8.84   6 
 32 Vo, Kianna                17 Speed T & F               8.84   5 
 34 Cheng, Micheal            17 Unattached                8.87   7 
 35 Elshof, Kadien            17 Fort Collins              8.94   2 
 36 Burnett, Clare            18 Unattached                8.95   6 
 37 Hyatt, Gabrielle          15 Kokopelli Ra              8.98   5 
 38 Landers, Olivia           18 Unattached                8.98   6 
 39 Beard, Zoe                17 Unattached                9.02   3 
 40 White, Alison             18 Above The Ba              9.03   4 
 41 Gregory, Nicolette        18 Ponderosa                 9.06   2 
 42 Dandridge, Isis           18 Gazelle Spri              9.22   7 
 43 Blount, Jasmine           17 Unattached                9.26   1 
 44 Bourn, McKenzie           15 Colorado Spr              9.86   1 
 
Women 15-19 60 Meter Dash 15-19
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Minor, Arria              15 Denver Light              7.54  
  2 Evans, Maya               17 Unattached                7.57  
  3 Koopman, Audra            17 Fort Collins              7.70  
  4 Pelton, Tara              19 Unattached                7.75  
  5 Essien, Iesha             16 nitemoves tc              7.83  
  6 Evans, London             18 Unattached                7.85  
  7 Watson, Taylor            16 Unattached                7.95  
  8 York, Brooklynn           18 Gazelle Spri              7.99  
 
Women 15-19 200 Meter Dash 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Minor, Arria              15 Denver Light             24.28   1 
  2 Gale, Lauren              16 Speed T & F              24.44   1 
  3 Baron, Heide              18 Speed T & F              25.33   1 
  4 Pelton, Tara              19 Unattached               25.35   2 
  5 Sloan, Emily              16 Unattached               25.45   1 
  6 Evans, London             18 Unattached               25.55   1 
  7 Maccagnan, Megan          18 Unattached               26.17   4 
  8 Watson, Taylor            16 Unattached               26.20   3 
  9 Oancia, Sarah             18 CO Flyers                26.36   3 
 10 Jordan, Jalen             19 Speed T & F              26.38   2 
 11 Koopman, Audra            17 Fort Collins             26.41   6 
 12 Valenzuela, Claudia       17 Colorado Spr             26.46   2 
 13 Tesone, Gianna            18 Valor Track              26.51   3 
 14 Jennings, Aureon          19 Unattached               26.81   2 
 15 York, Brooklynn           18 Gazelle Spri             26.82   2 
 16 Hysaw, Bree               17 Unattached               26.82   4 
 17 Moore, Michaela           17 Speed T & F              26.85   4 
 18 Paris, Jaiden             16 Unattached               26.95   6 
 19 Gayles, Makiya            15 CO Flyers                26.97   5 
 20 Davis, Kylie              16 Unattached               27.06   6 
 21 Polly, Samantha           17 Fort Collins             27.28   5 
 22 Kenton, Kennedy           17 Ric Rojas Ru             27.35   4 
 23 Norman, TyJae             16 Unattached               27.37   4 
 24 Darnell, Riley            17 Unattached               27.60   5 
 25 Hegg, Jamie               17 Real Trainin             27.65   7 
 26 Hill, Megan               18 Unattached               27.68   8 
 27 Collins, Sophia           17 Fast Traxx T             27.77   7 
 28 Slack, Sarah              19 Unattached               27.90   7 
 29 Lopez, Bianca             16 Valor Track              27.96   4 
 30 Margolis, Lily            15 Ric Rojas Ru             28.05   6 
 31 Moore, Madison            18 Unattached               28.39   8 
 32 Hill, Sara                18 Unattached               28.43   8 
 33 Inlow, Jewel              18 Elevate Athl             28.46   6 
 34 Robertson, Britney        18 Fort Collins             28.53   8 
 35 Terrell, Tianna           18 Speed T & F              28.56   2 
 36 Diza Mbelolo, Esther      16 Denver Light             28.61   8 
 37 Barnes, Kyra              16 Ric Rojas Ru             28.71   5 
 38 King, Shannon             15 Ric Rojas Ru             28.85   6 
 39 Cheng, Micheal            17 Unattached               28.94  11 
 40 McCullough, Mary          16 Vista Nation             29.11   9 
 41 Perry-Mazion, Shakym      18 Unattached               29.12   9 
 42 Preigh, Marlena           15 Ric Rojas Ru             29.39   9 
 43 Burnett, Clare            18 Unattached               29.61  10 
 44 Vo, Kianna                17 Speed T & F              29.62   5 
 45 Earhart, Rebekah          17 Unattached               29.70   7 
 46 Sheppard, Sage            15 Colorado Spr             29.81   9 
 47 Porter, Whitley           19 Fort Collins             29.98   9 
 48 Hyatt, Gabrielle          15 Kokopelli Ra             29.99  12 
 49 Bryant, Stephanie         19 Unattached               30.00  11 
 50 Blount, Jasmine           17 Unattached               30.27  11 
 51 Jung, Sophia              16 Speed T & F              30.42   9 
 52 Grigsby, Molly            16 Fort Collins             30.80  10 
 53 Palmgren, Abigail         17 Above The Ba             31.05  12 
 54 Bray, Bethany             18 University T             31.32  10 
 
Women 15-19 400 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gale, Lauren              16 Speed T & F              56.45   1 
  2 Baron, Heide              18 Speed T & F              57.67   1 
  3 Jordan, Jalen             19 Speed T & F            1:01.42   1 
  4 Tesone, Gianna            18 Valor Track            1:01.82   2 
  5 Lavier, Lilly             15 Unattached             1:02.41   1 
  6 Slack, Sarah              19 Unattached             1:02.51   3 
  7 Marizza, Allison          17 Unattached             1:02.65   2 
  8 Lopez, Bianca             16 Valor Track            1:02.65   4 
  9 Inlow, Jewel              18 Elevate Athl           1:02.66   2 
 10 Preigh, Marlena           15 Ric Rojas Ru           1:03.22   4 
 11 Hegg, Jamie               17 Real Trainin           1:03.62   4 
 12 Gallegos, Emily           18 Ric Rojas Ru           1:03.76   2 
 13 Barnes, Kyra              16 Ric Rojas Ru           1:04.26   3 
 14 King, Shannon             15 Ric Rojas Ru           1:04.31   3 
 15 Terrell, Tianna           18 Speed T & F            1:04.36   1 
 16 Kenton, Kennedy           17 Ric Rojas Ru           1:04.55   3 
 17 Margolis, Lily            15 Ric Rojas Ru           1:05.14   3 
 18 Earhart, Rebekah          17 Unattached             1:05.40   4 
 19 Reyes, Leslie             19 Elevate Athl           1:06.06   5 
 20 Stanley, Allyson          17 Elevate Athl           1:06.24   5 
 21 Breville, Abigail         18 Platte River           1:06.30   4 
 22 McCullough, Mary          16 Vista Nation           1:06.46   5 
 23 Kemp, Makenna             17 Vista Nation           1:07.39   5 
 24 Grigsby, Molly            16 Fort Collins           1:07.51   5 
 25 Perry-Mazion, Shakym      18 Unattached             1:08.78   6 
 26 Palmgren, Abigail         17 Above The Ba           1:10.68   6 
 27 Knapke, Kyla              15 Parker Panth           1:10.81   6 
 28 Gonzalez Ramos, Valeria   16 Pack leader            1:17.41   6 
 
Women 15-19 800 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steele, Chantae           15 Kokopelli Ra           2:24.51   1 
  2 Gallegos, Emily           18 Ric Rojas Ru           2:30.77   1 
  3 Marizza, Allison          17 Unattached             2:33.72   1 
  4 Rogers, Olivia            18 Ric Rojas Ru           2:33.92   1 
  5 Polk, Ashley              18 Elevate Athl           2:37.03   1 
  6 Ceglowski, Taryn          17 Unattached             2:40.03   1 
  7 Bonneau, Madeleine        17 Unattached             2:44.83   2 
  8 Horwitch, Allison         17 Kokopelli Ra           2:51.62   1 
  9 Reyes, Cindy              19 Elevate Athl           2:52.49   2 
 10 O'Grady, Caitlin          16 Unattached             2:54.93   2 
 11 Pollock, Natalie          15 Unattached             2:58.66   1 
 12 Gonzalez Ramos, Valeria   16 Pack leader            3:13.31   2 
 
Women 15-19 1500 Meter Run 15-19
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mattern, Kiara            18 Speed T & F            5:06.72  
  2 Ceglowski, Taryn          17 Unattached             5:08.84  
  3 Black, Kalie              18 Unattached             5:23.31  
  4 Almasri, Layla            17 Speed T & F            5:26.52  
  5 Polk, Ashley              18 Elevate Athl           5:26.57  
  6 Goodrich, Rachel          15 Golden Runni           5:29.17  
  7 McKinney, Calysta         17 Predator Spe           5:42.91  
  8 Pollock, Natalie          15 Unattached             5:50.17  
  9 DeGolyer, Paige           19 Penguins XC            5:52.41  
 
Women 15-19 60 Meter Hurdles 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sloan, Emily              16 Unattached                8.42   1 
  2 Gilbertson, Zoe           17 Ric Rojas Ru              8.63   1 
  3 Pettaway, Rhyan           18 Angel Flight              9.11   1 
  4 Brown, Marlee             18 Speed T & F               9.13   1 
  5 Buckhaults, Alexis        18 Speed T & F               9.14   1 
  6 Davis, Kylie              16 Unattached                9.24   1 
  7 Paris, Jaiden             16 Unattached                9.39   1 
  8 Ries, Maya                18 Speed Denver              9.44   1 
  9 Schiel, Janae             19 Fort Collins             10.02   2 
 10 Strong, Alyssa            19 Fort Collins             10.05   2 
 11 Robertson, Britney        18 Fort Collins             10.75   2 
 12 Ries, Rylee               19 Exceler8                 10.82   3 
 13 Grimmesey, Kiley          18 Speed T & F              11.14   3 
 14 Grimes, Destiny           16 Valor Track              11.47   2 
 15 Elshof, Kadien            17 Fort Collins             11.50   3 
 16 Johnson, Ayanna           18 Gazelle Spri             11.95   2 
 17 Jacobsen, Madeline        18 CO Flyers                12.30   3 
 
Women 15-19 High Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kearney, Kiara            18 Elevate Athl             1.65m    5-05.00 
  2 Stanley, Allyson          17 Elevate Athl             1.60m    5-03.00 
  3 Vaden, Shyanne            18 Angel Flight             1.50m    4-11.00 
  3 Eustace, Nicole           17 Ponderosa                1.50m    4-11.00 
  5 Landers, Olivia           18 Unattached              J1.50m    4-11.00 
  6 Ries, Rylee               19 Exceler8                 1.45m    4-09.00 
  6 Shouse-Spangenberg, Bryn  17 Speed Denver             1.45m    4-09.00 
  8 Varela, Melissa           19 Parker Panth             1.40m    4-07.00 
 
Women 15-19 Pole Vault 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Willis, Andrea            18 Unattached               3.85m   12-07.50 
  1 Alexander, Taylor         18 Above The Ba             3.85m   12-07.50 
  3 Willis, Erika             17 Unattached               3.55m   11-07.75 
  4 Spitz, Josie              18 Above The Ba             3.40m   11-01.75 
  5 Chamberlain, Kelly        19 Fort Collins             3.25m   10-08.00 
  5 Kuskie, Brenna            17 Above The Ba             3.25m   10-08.00 
  7 White, Alison             18 Above The Ba             2.95m    9-08.00 
  7 Kopf, Sarina              17 Above The Ba             2.95m    9-08.00 
  9 Lovato, Sophia            18 Unattached               2.80m    9-02.25 
  9 DiPaola, Camille          18 Above The Ba             2.80m    9-02.25 
  9 Beard, Zoe                17 Unattached               2.80m    9-02.25 
 12 Ogg, Haidyn               17 Above The Ba             2.65m    8-08.25 
 12 Scheckel, Chlotille       17 Unattached               2.65m    8-08.25 
 14 Palmgren, Abigail         17 Above The Ba             2.50m    8-02.50 
 15 Holcomb, Stephani         17 Fort Collins             2.35m    7-08.50 
 15 Ujvari, Jessica           17 Fort Collins             2.35m    7-08.50 
 15 Patarino, Kassidy         16 Above The Ba             2.35m    7-08.50 
 15 Wick, Kaya                15 Above The Ba             2.35m    7-08.50 
 19 Walker, Lauren            17 Above The Ba             2.20m    7-02.50 
 19 Jubic, Vanessa            18 Above The Ba             2.20m    7-02.50 
 21 Chambers, Sage            16 Above The Ba             2.05m    6-08.75 
 21 Sheppard, Sage            15 Colorado Spr             2.05m    6-08.75 
 -- Arant, Annalise           17 Above The Ba                NH            
 -- Jamison, Claire           17 Above The Ba                NH            
 
Women 15-19 Long Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Evans, Maya               17 Unattached               5.99m   19-08.00 
  2 Koopman, Audra            17 Fort Collins             5.74m   18-10.00 
  3 Essien, Iesha             16 nitemoves tc             5.15m   16-10.75 
  4 Storey, Sarah             18 Penguins XC              4.96m   16-03.25 
  5 Brown, Marlee             18 Speed T & F              4.95m   16-03.00 
  6 Harris, Jaida             18 Unattached               4.80m   15-09.00 
  7 Hollines, Mariela         16 MACKTRACK EL             4.59m   15-00.75 
  8 Landers, Olivia           18 Unattached               4.56m   14-11.50 
  9 Grenardo, Olivia          16 Unattached               4.44m   14-07.00 
 10 Gayles, Makiya            15 CO Flyers                4.40m   14-05.25 
 11 Knutson, Brittany         19 Fort Collins             4.34m   14-03.00 
 11 Collins, Sophia           17 Fast Traxx T             4.34m   14-03.00 
 13 Beier, Heidi              17 Speed T & F              4.07m   13-04.25 
 14 Gallogly, Mariah          18 Ric Rojas Ru             3.46m   11-04.25 
 
Women 15-19 Triple Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Essien, Iesha             16 nitemoves tc            10.94m   35-10.75 
  2 Buckhaults, Alexis        18 Speed T & F             10.62m   34-10.25 
  3 Crutcher, Rachel          18 Montbello Ch           J10.62m   34-10.25 
  4 Lopes, Keisha             19 Unattached              10.33m   33-10.75 
  5 Strong, Alyssa            19 Fort Collins            10.32m   33-10.25 
  6 Beier, Heidi              17 Speed T & F             10.28m   33-08.75 
  7 Hollines, Mariela         16 MACKTRACK EL             9.97m   32-08.50 
  8 Bray, Bethany             18 University T             9.43m   30-11.25 
  9 Knutson, Brittany         19 Fort Collins             9.37m   30-09.00 
 10 Beard, Zoe                17 Unattached               9.21m   30-02.75 
 11 Brown, Dayana             15 CO Flyers                9.08m   29-09.50 
 
Women 15-19 Shot Put 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCoy, Baiely             17 Unattached               9.57m   31-04.75 
 
Women 20-105 Shot Put 20-105
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Warrington, Joy           26 Unattached              12.42m   40-09.00 
 
Boys 10 & Under 60 Meter Dash 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fox, Jayden                9 Unattached                8.77   1 
  2 Freelon, Steve            10 nitemoves tc              8.83   1 
  3 Toshcoff, Jake            10 Fort Collins              9.45   1 
  4 Brown, Omari              10 nitemoves tc              9.87   3 
  5 Watson, Ma'lyk            10 Denver Light              9.89   1 
  6 Williams, Chase            9 Denver Light              9.94   1 
  7 Haughness, Mitchell        9 Silverback T              9.97   1 
  8 Gray, Tyson                9 Montbello Ch             10.15   1 
  9 Cagwin, Ethan             10 Silverback T             10.15   2 
 10 Branch, Isaac             10 Silverback T             10.22   2 
 11 Mcconnell, Uriah           7 nitemoves tc             10.65   2 
 12 Hickey, Brandan           10 Unattached               10.72   3 
 13 Dalles, Charlie            9 Unattached               11.38   3 
 14 Barnett, Legacy            6 Denver Light             13.86   2 
 
Boys 10 & Under 200 Meter Dash 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fox, Jayden                9 Unattached               30.53   1 
  2 Wilbon, Kahari            10 Denver Light             31.27   1 
  3 Knapke, Aiden             10 Parker Panth             32.45   1 
  4 Toshcoff, Jake            10 Fort Collins             33.06   1 
  5 Gray, Tyson                9 Montbello Ch             33.52   2 
  6 Williams, Chase            9 Denver Light             33.64   2 
  7 Watson, Ma'lyk            10 Denver Light             33.93   1 
  8 Brown, Omari              10 nitemoves tc             34.11   1 
  9 Haughness, Mitchell        9 Silverback T             36.85   3 
 10 Rossi-Thomas, Kaden       10 Denver Light             36.94   2 
 11 Cagwin, Ethan             10 Silverback T             39.23   2 
 12 Dalles, Charlie            9 Unattached               39.93   3 
 13 Shouse-Spangenberg, Keeg  10 Speed Denver             40.12   2 
 14 Mcconnell, Uriah           7 nitemoves tc             40.43   3 
 15 Barnett, Legacy            6 Denver Light             49.24   3 
 16 Allen, Kahlael             5 Blazers Trac             49.40   3 
 
Boys 10 & Under 400 Meter Run 10 & Under
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Freelon, Steve            10 nitemoves tc           1:10.30   1 
  2 Wilbon, Kahari            10 Denver Light           1:11.66   1 
  3 Knapke, Aiden             10 Parker Panth           1:15.77   1 
  4 Watson, Ma'lyk            10 Denver Light           1:19.48   1 
  5 Gray, Tyson                9 Montbello Ch           1:19.77   1 
  6 Ennis, Jacoby             10 Unattached             1:20.39   1 
  7 Rossi-Thomas, Kaden       10 Denver Light           1:27.17   2 
  8 Emery, Uriah               6 Blazers Trac           1:54.25   2 
 
Boys 10 & Under 800 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Kemar              10 Blazers Trac           2:52.41  
  2 Ennis, Jacoby             10 Unattached             2:55.40  
  3 Luna, Kai                 10 Denver Light           2:59.20  
  4 Morse, Devin              10 Denver Light           3:13.33  
  5 Paez, Lucas                8 Denver Light           3:21.55  
 
Boys 10 & Under 1500 Meter Run 10 & Under
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Kemar              10 Blazers Trac           5:41.80  
  2 Luna, Kai                 10 Denver Light           5:42.64  
  3 Ennis, Jacoby             10 Unattached             5:51.44  
  4 Morse, Devin              10 Denver Light           5:58.24  
  5 Hickey, Brandan           10 Unattached             6:30.98  
  6 Paez, Lucas                8 Denver Light           6:33.63  
  7 Wilson, Andrew            10 Silverback T           6:57.04  
 
Boys 10 & Under Long Jump 10 & Under
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Freelon, Steve            10 nitemoves tc             3.60m   11-09.75 
  2 Shouse-Spangenberg, Keeg  10 Speed Denver             2.99m    9-09.75 
  3 Dalles, Charlie            9 Unattached               2.94m    9-07.75 
  4 Rossi-Thomas, Kaden       10 Denver Light             2.82m    9-03.00 
  5 Branch, Isaac             10 Silverback T             2.81m    9-02.75 
 
Boys 10 & Under Shot Put 10 & Under
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Adams, Gabriel            10 FK Elite                 6.87m   22-06.50 
 
Boys 11-12 60 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Davis, Isaiah             12 nitemoves tc              8.42   1 
  2 Honeycutt, Marcellus      11 Denver Light              8.48   1 
  3 Brown, Kaseem             12 CO Flyers                 8.51   1 
  4 Hills, Brandon            11 Colorado Spr              8.69   1 
  5 Jordan, Jackie            11 Colorado Spr              8.86   1 
  6 Collins, Marquel          12 Real Trainin              8.95   1 
  7 Whittington, Seth         12 Denver Light              9.16   2 
  8 Holmes, Brayden           12 Unattached                9.20   1 
  9 Sawchuk, Gabriel          11 Colorado Fla              9.28   2 
 10 Wallace, Ethan            11 Valor Track               9.28   2 
 11 Bjegovich, Joseph         11 Colorado Spr              9.52   1 
 12 Sleeper, Wyatt            11 Unattached                9.87   2 
 13 Tekosis, Emmanuel         11 Unattached               10.01   2 
 
Boys 11-12 200 Meter Dash 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Kaseem             12 CO Flyers                28.22   1 
  2 Honeycutt, Marcellus      11 Denver Light             28.35   1 
  3 Davis, Isaiah             12 nitemoves tc             28.40   1 
  4 Hills, Brandon            11 Colorado Spr             28.47   1 
  5 Collins, Marquel          12 Real Trainin             30.36   1 
  6 Jordan, Jackie            11 Colorado Spr             30.40   2 
  7 Wallace, Ethan            11 Valor Track              31.47   2 
  8 Anderson, Emmit           11 Real Trainin             31.59   2 
  9 Holmes, Brayden           12 Unattached               31.75   2 
 10 Dalles, William           12 Unattached               32.68   3 
 11 Sawchuk, Gabriel          11 Colorado Fla             33.04   2 
 12 Sleeper, Wyatt            11 Unattached               33.99   3 
 13 Oldfield, Jamieson        11 nitemoves tc             34.02   3 
 14 Smith, Justus             12 Denver Light             34.75   2 
 
Boys 11-12 400 Meter Run 11-12
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James, Khamari            11 Denver Light           1:04.36   1 
  2 Bruns, Carsen             12 Speed T & F            1:05.00   1 
  3 Wetterling, Jack          12 Valor Track            1:08.75   1 
  4 Oldfield, Jamieson        11 nitemoves tc           1:15.73   2 
  5 Dalles, William           12 Unattached             1:15.78   2 
  6 Anderson, Emmit           11 Real Trainin           1:17.74   1 
 
Boys 11-12 800 Meter Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wetterling, Jack          12 Valor Track            2:42.64  
  2 Parrill, Jackson          11 Parker Panth           2:44.04  
  3 Troyer, Bradley           11 Golden Runni           2:46.42  
  4 Yarmul, Dylan             12 Rock Track C           2:50.29  
  5 Ahern, Chris              11 Valor Track            2:52.27  
  6 Smith, Mason              12 Golden Runni           3:07.35  
 
Boys 11-12 1500 Meter Run 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shorten, Jackson          12 Unattached             5:24.00  
  2 Parrill, Jackson          11 Parker Panth           5:25.78  
  3 Troyer, Bradley           11 Golden Runni           5:28.19  
  4 Yarmul, Dylan             12 Rock Track C           5:45.99  
  5 Ahern, Chris              11 Valor Track            5:52.38  
  6 Smith, Mason              12 Golden Runni           6:02.99  
 
Boys 11-12 60 Meter Hurdles 11-12
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Rhason             12 CO Flyers                10.89  
  2 Wetterling, Jack          12 Valor Track              11.58  
  3 Gayles, Kyron             11 CO Flyers                12.79  
  4 Whittington, Seth         12 Denver Light             12.81  
  5 Davidson, Evan            12 Denver Light             13.40  
 
Boys 11-12 High Jump 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bjegovich, Joseph         11 Colorado Spr             1.25m    4-01.25 
  2 Sacha, Doren              11 Unattached              J1.25m    4-01.25 
 
Boys 11-12 Long Jump 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hills, Brandon            11 Colorado Spr             4.65m   15-03.25 
  2 Brown, Rhason             12 CO Flyers                4.17m   13-08.25 
  3 Collins, Marquel          12 Real Trainin             4.07m   13-04.25 
  4 Sacha, Doren              11 Unattached               4.04m   13-03.25 
  5 James, Khamari            11 Denver Light             3.94m   12-11.25 
  6 Brown, Kaseem             12 CO Flyers                3.89m   12-09.25 
  7 Davidson, Evan            12 Denver Light             3.61m   11-10.25 
  8 Dalles, William           12 Unattached               3.39m   11-01.50 
  9 Anderson, Emmit           11 Real Trainin             3.05m   10-00.25 
 10 Oldfield, Jamieson        11 nitemoves tc             2.97m    9-09.00 
 11 Smith, Justus             12 Denver Light             2.11m    6-11.25 
 -- Gayles, Kyron             11 CO Flyers                 FOUL            
 
Boys 11-12 Shot Put 11-12
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bjegovich, Joseph         11 Colorado Spr             7.60m   24-11.25 
 
Boys 13-14 60 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simpson, Keirryse         14 Denver Light              7.45   1 
  2 Brassfield, Sterling      13 MACKTRACK EL              7.47   1 
  3 Williams, Langston        14 Colorado Fla              7.63   1 
  4 Hairston, Korey           13 Denver Light              7.76   1 
  5 Benavidez, Gabriel        14 Blazers Trac              7.91   1 
  6 Nazzio, John              13 Unattached                7.98   1 
  6 Sawchuk, Gavin            13 Colorado Fla              7.98   1 
  8 Shouse-Spangenberg, Caid  14 Speed Denver              8.11   1 
  9 Lawrence, Cameron         13 Colorado Fla              8.18   2 
 10 Wieland, Luke             14 Speed T & F               8.44   2 
 11 Gibbs, Lucas              13 Valor Track               8.79   2 
 12 Calderon, Caden           13 Zoom Track C              8.88   2 
 13 Rossi, Chase              13 Unattached                9.15   2 
 14 Hearn, Camron             13 Elevate Athl              9.23   2 
 
Boys 13-14 200 Meter Dash 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simpson, Keirryse         14 Denver Light             24.40   1 
  2 Williams, Langston        14 Colorado Fla             24.90   1 
  3 Hairston, Korey           13 Denver Light             25.07   1 
  4 Brassfield, Sterling      13 MACKTRACK EL             25.20   1 
  5 Benavidez, Gabriel        14 Blazers Trac             26.00   4 
  6 Rubley, Jake              14 Unattached               26.10   2 
  7 Sawchuk, Gavin            13 Colorado Fla             26.28   2 
  8 Nazzio, John              13 Unattached               26.58   1 
  9 Anderson, Gregory         13 Real Trainin             26.67   2 
 10 Shouse-Spangenberg, Caid  14 Speed Denver             26.83   1 
 11 Lawrence, Cameron         13 Colorado Fla             27.63   2 
 12 Trahan, Jerrell           14 Montbello Ch             27.74   4 
 13 Gilfillan, Tommy          14 Denver Light             27.80   4 
 14 Calderon, Caden           13 Zoom Track C             28.20   3 
 15 Guzman, Sean              14 Colorado Fla             28.86   3 
 16 Yarmul, Spencer           14 Rock Track C             29.45   3 
 17 Flye, Rayvion             13 MACKTRACK EL             30.08   3 
 18 Hearn, Camron             13 Elevate Athl             30.50   3 
 19 Rossi, Chase              13 Unattached               31.54   4 
 
Boys 13-14 400 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rubley, Jake              14 Unattached               59.19   1 
  2 Anderson, Gregory         13 Real Trainin           1:00.41   1 
  3 Gilfillan, Tommy          14 Denver Light           1:00.64   1 
  4 Rogers, Jadin             14 Fort Collins           1:01.40   1 
  5 Ponce de Leon, Jackson    14 Kokopelli Ra           1:02.22   1 
  6 Trahan, Jerrell           14 Montbello Ch           1:03.91   2 
  7 Guzman, Sean              14 Colorado Fla           1:07.49   2 
  8 Yarmul, Spencer           14 Rock Track C           1:08.45   2 
 
Boys 13-14 800 Meter Run 13-14
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welch, Charlie            14 Denver Light           2:20.66   1 
  2 Emery, Zion               14 Blazers Trac           2:28.30   1 
  3 Gilfillan, Tommy          14 Denver Light           2:30.45   1 
  4 Pontious, Nathan          13 Kokopelli Ra           2:33.22   2 
  5 Peters, Blake             14 Montbello Ch           2:34.77   2 
  6 Hervey, Kais              13 Denver Light           2:37.17   1 
  7 Breglio, Anthony          13 Kokopelli Ra           2:37.60   1 
  8 Hensley, Ethan            14 Golden Runni           2:38.22   1 
  9 Conlin, Benjamin          14 Kokopelli Ra           2:48.44   2 
 10 Robertson, Lawrence       14 MACKTRACK EL           2:52.20   1 
 11 Flye, Rayvion             13 MACKTRACK EL           3:04.78   2 
 12 White, Elijah             13 Platte River           3:06.74   2 
 13 Obregon Orozco, Kenneth   13 Platte River           3:08.40   2 
 
Boys 13-14 1500 Meter Run 13-14
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welch, Charlie            14 Denver Light           4:47.73  
  2 Peters, Blake             14 Montbello Ch           5:00.72  
  3 Pontious, Nathan          13 Kokopelli Ra           5:07.08  
  4 Hensley, Ethan            14 Golden Runni           5:17.72  
  5 Ponce de Leon, Jackson    14 Kokopelli Ra           5:26.42  
  6 Conlin, Benjamin          14 Kokopelli Ra           5:31.10  
  7 White, Elijah             13 Platte River           5:59.58  
  8 Obregon Orozco, Kenneth   13 Platte River           6:08.62  
 
Boys 13-14 60 Meter Hurdles 13-14
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Isiah           14 CO Flyers                10.21  
  2 Robinson, PJ              13 Unattached               10.29  
  3 Anderson, Gregory         13 Real Trainin             10.70  
  4 Breglio, Anthony          13 Kokopelli Ra             10.97  
  5 Hervey, Kais              13 Denver Light             12.21  
  6 Kwan, Kobe                13 Denver Light             13.31  
 
Boys 13-14 Long Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Langston        14 Colorado Fla             5.34m   17-06.25 
  2 Rubley, Jake              14 Unattached               5.31m   17-05.25 
  3 Brassfield, Sterling      13 MACKTRACK EL             5.08m   16-08.00 
  4 Williams, Isiah           14 CO Flyers                4.91m   16-01.50 
  5 Trahan, Jerrell           14 Montbello Ch             4.56m   14-11.50 
  6 Rogers, Jadin             14 Fort Collins             4.43m   14-06.50 
  7 Shouse-Spangenberg, Caid  14 Speed Denver             4.41m   14-05.75 
  8 Nazzio, John              13 Unattached               4.38m   14-04.50 
  9 Breglio, Anthony          13 Kokopelli Ra             4.33m   14-02.50 
 10 Rossi, Chase              13 Unattached               4.26m   13-11.75 
 11 Wieland, Luke             14 Speed T & F              4.14m   13-07.00 
 12 Gibbs, Lucas              13 Valor Track              3.95m   12-11.50 
 13 Flye, Rayvion             13 MACKTRACK EL             3.52m   11-06.75 
 
Boys 13-14 Triple Jump 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wieland, Luke             14 Speed T & F             10.11m   33-02.00 
 
Boys 13-14 Shot Put 13-14
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Martinez, Justin          14 Platte River             8.23m   27-00.00 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Youngs, Chris             18 Unattached                7.06q  3 
  2 Lanier, Javan             19 Unattached                7.08q  1 
  3 Calhoun, Desmond          17 Elevate Athl              7.25q  8 
  4 Martin, Jalen             18 Unattached                7.27q  6 
  5 Howard, Marcus            17 CO Flyers                 7.31q  2 
  6 Barber, Christian         18 Valor Track               7.32q  5 
  7 Schmitt, Collin           19 Unattached                7.33q  8 
  8 Bellot, Anthony           18 Elevate Athl              7.34q  3 
  9 Fosu, Paulison            18 Gazelle Spri              7.36   3 
 10 Roberts, Gallian          19 Unattached                7.37   6 
 11 Maynard, Malik            17 Unattached                7.40   6 
 12 Tomko, Harrison           18 Unattached                7.41   6 
 13 Kleckner, Cade            17 Speed T & F               7.41   4 
 13 Ingraham, John            18 Fort Collins              7.41   8 
 15 Rummel, Ethan             19 Elevate Athl              7.45   5 
 16 Heupel, Jonathan          17 Unattached                7.49   3 
 17 Milligan, Andrew          19 Unattached                7.50   7 
 18 El-Amin, Hassan           16 Unattached                7.51   1 
 19 Hamby, Brayden            16 Rough Rider               7.52   2 
 20 Solomon, Miguel           18 Gazelle Spri              7.52   5 
 21 Rafferty, Jake            17 Fort Collins              7.57   3 
 22 Sun, Zachary              18 Ric Rojas Ru              7.60   4 
 23 Smith, Tristan            17 Vista Nation              7.62   4 
 24 Shuman, Jay               19 Grand Valley              7.62   7 
 25 Kinsman, Colin            17 Unattached                7.63   7 
 26 Ned, Jerry                19 Fast Traxx T              7.64   4 
 27 Dagnon, Hunter            19 Valor Track               7.64   1 
 28 Hutchison, Seth           18 Unattached                7.66   2 
 29 Appleton, Curtis          17 Unattached                7.66   7 
 30 Williams, Matthew         18 Ponderosa                 7.67   5 
 31 Coles, Tyrese             17 Elevate Athl              7.71   5 
 31 Cosby, Jamal              18 Speed T & F               7.71   5 
 33 Foxworth, Cornelius       16 Montbello Ch              7.71   1 
 34 Dunn, Garrett             17 Ponderosa                 7.73   6 
 34 Doublin, Trey             16 CO Flyers                 7.73   8 
 36 Campos, William           19 Unattached                7.81   3 
 37 Sugg, Colin               19 Olympia Trac              7.82   6 
 38 Biondino, Chaz            16 Unattached                7.82   7 
 39 Sherrill, Andrew          16 Fort Collins              7.84   2 
 40 Hansen, Jacob             18 Vista Nation              7.87   8 
 41 Brannen, Luke             15 Fort Collins              7.97   4 
 42 Dilka, Trent              18 Fort Collins              8.02   3 
 43 Cathey, Jack              18 Elevate Athl              8.06   1 
 44 Sanchez, Diego            19 Erie High Sc              8.17   8 
 45 Blackmon, Caleb           15 MACKTRACK EL              8.47   7 
 46 McBride, Trevian          18 Montbello Ch              8.61   2 
 47 Mayes, Teagan             15 Fort Collins              8.68   8 
 
Men 15-19 60 Meter Dash 15-19
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Youngs, Chris             18 Unattached                6.97  
  2 Lanier, Javan             19 Unattached                6.98  
  3 Martin, Jalen             18 Unattached                7.20  
  4 Calhoun, Desmond          17 Elevate Athl              7.22  
  5 Barber, Christian         18 Valor Track               7.23  
  6 Howard, Marcus            17 CO Flyers                 7.26  
  7 Bellot, Anthony           18 Elevate Athl              7.33  
  8 Schmitt, Collin           19 Unattached                7.37  
 
Men 15-19 200 Meter Dash 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Youngs, Chris             18 Unattached               22.79   1 
  2 Bellot, Anthony           18 Elevate Athl             22.98   2 
  3 Barber, Christian         18 Valor Track              23.02   1 
  4 Kleckner, Cade            17 Speed T & F              23.12   2 
  5 Haywood, William          18 Elevate Athl             23.17   3 
  6 Desmond, Luke             18 Fort Collins             23.20   1 
  7 Hopkins, Tahir            18 Unattached               23.20   3 
  8 Martin, Jalen             18 Unattached               23.20   1 
  9 Calhoun, Desmond          17 Elevate Athl             23.37   2 
 10 Schmitt, Collin           19 Unattached               23.54   2 
 11 Thomas, Alexander         17 Elevate Athl             23.54   4 
 12 Castro, Cameron           18 Fort Collins             23.62   3 
 13 Prejean, Tyler            19 Elevate Athl             23.77   3 
 14 Hamby, Brayden            16 Rough Rider              24.01   5 
 15 El-Amin, Hassan           16 Unattached               24.03   6 
 16 Heupel, Jonathan          17 Unattached               24.15   5 
 17 Smith, Tristan            17 Vista Nation             24.18   6 
 18 Tomko, Harrison           18 Unattached               24.21   4 
 19 Ned, Jerry                19 Fast Traxx T             24.21   8 
 20 Bonner, Malic             17 Unattached               24.29  11 
 21 Sun, Zachary              18 Ric Rojas Ru             24.34   5 
 22 Smith, Julian             18 Denver Light             24.34   8 
 23 Roberts, Gallian          19 Unattached               24.36   1 
 24 Dagnon, Hunter            19 Valor Track              24.38   3 
 25 Merkel, David             19 Unattached               24.45   7 
 26 Moore-Ford, Dontavis      16 Elevate Athl             24.58   6 
 27 Cosby, Jamal              18 Speed T & F              24.61   5 
 28 Yang-Aaron, Mack          19 Unattached               24.87  10 
 29 Rodgers, Kai              18 Blazers Trac             24.89   5 
 30 wieland, jackson          19 Speed T & F              24.93   9 
 31 Kinsman, Colin            17 Unattached               24.93   6 
 32 Maine, Sean               17 Fast Traxx T             24.98  11 
 33 Trevino, Danny            16 Unattached               24.98   8 
 34 Petersen, Bryan           18 Elevate Athl             25.04   7 
 35 Bernard, Ahmed            16 Unattached               25.07  11 
 36 Hampton, Griffin          17 Unattached               25.10   5 
 37 Hutchison, Seth           18 Unattached               25.28   7 
 38 Biondino, Chaz            16 Unattached               25.34   4 
 39 Coles, Tyrese             17 Elevate Athl             25.46   8 
 40 Santaniello, Steven       19 Unattached               25.50  10 
 41 Gladden, Brok             18 University T             25.58   9 
 42 Gray, Ian                 16 Pack Leader              25.60   9 
 43 Milligan, Andrew          19 Unattached               25.62   2 
 44 Astor, Stephen            15 Speed T & F              25.75  10 
 45 Cathey, Jack              18 Elevate Athl             25.95   9 
 46 wilson, Luke              16 Unattached               26.49   9 
 47 Hodges, Joshua            17 Denver Light             27.78   8 
 48 Blackmon, Caleb           15 MACKTRACK EL             28.08  10 
 49 Sanchez, Diego            19 Erie High Sc             29.66  10 
 -- Lapioli, Isaiah           18 Elevate Athl                FS   3 
 -- Hearn, Christopher        17 Elevate Athl               DNF   7 
 
Men 15-19 400 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Desmond, Luke             18 Fort Collins             51.06   1 
  2 Lapioli, Isaiah           18 Elevate Athl             51.07   1 
  3 Phillips, Ki Jana         17 Montbello Ch             51.71   1 
  4 Weseman, Alex             18 Ric Rojas Ru             51.73   1 
  5 Merkel, David             19 Unattached               51.81   1 
  6 Castro, Cameron           18 Fort Collins             52.81   2 
  7 Hopkins, Tahir            18 Unattached               52.91   2 
  8 McLean, Chase             18 Valor Track              52.97   1 
  9 Wieland, Wyatt            17 Speed T & F              53.32   2 
 10 Foster, Caden             16 Vista Nation             53.73   4 
 11 Bolton, Noah              19 Speed T & F              54.17   2 
 12 Thomas, Alexander         17 Elevate Athl             54.34   2 
 13 Bonner, Malic             17 Unattached               54.91   7 
 14 Santaniello, Steven       19 Unattached               55.24   3 
 15 Clouse, Aidan             17 Unattached               55.44   5 
 16 Petersen, Bryan           18 Elevate Athl             55.82   3 
 17 Trevino, Danny            16 Unattached               55.87   4 
 18 Suarez, Stefan            18 Ric Rojas Ru             56.06   3 
 19 Astor, Stephen            15 Speed T & F              56.33   5 
 20 Hermanstorfer, Samuel     19 Predator Spe             56.35   5 
 21 Hearn, Christopher        17 Elevate Athl             56.42   4 
 22 Bernard, Ahmed            16 Unattached               56.49   7 
 23 Urmann, Corbin            18 Unattached               56.71   5 
 24 wieland, jackson          19 Speed T & F              57.06   4 
 25 Counts, Nicholas          18 Speed T & F              57.83   3 
 26 wilson, Luke              16 Unattached               58.11   5 
 27 Kelly, Micah              16 Unattached             1:00.72   6 
 28 Llerandi, Noah            16 Ric Rojas Ru           1:04.93   6 
 29 Hodges, Joshua            17 Denver Light           1:04.94   4 
 30 Billman, Jack             15 Denver Light           1:05.76   6 
 31 Polk, Zachary             16 Elevate Athl           1:06.11   6 
 32 Foster, Anthony           15 Fast Traxx T           1:06.12   7 
 -- Haywood, William          18 Elevate Athl                DQ   2 
 
Men 15-19 800 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mayo, Gage                18 Unattached             2:04.73   1 
  2 Rodgers, Kai              18 Blazers Trac           2:07.38   1 
  3 Brevig, Mason             19 Unattached             2:07.88   1 
  4 Gee, Kyle                 18 Fort Collins           2:08.52   1 
  5 Dixon, William            16 Real Trainin           2:08.72   1 
  6 Schramm, Matthew          18 Unattached             2:10.73   2 
  7 Toro, Arturo              17 Unattached             2:10.87   2 
  8 Runco, Nicholas           17 Unattached             2:12.26   1 
  9 Miller, Matthew           16 Unattached             2:15.20   2 
 10 Thompson, Andrew          18 Unattached             2:15.34   1 
 11 Bruske, Collin            18 Unattached             2:15.69   3 
 12 Beyene, Yosheab           16 Unattached             2:16.56   2 
 13 Bardsley, Josh            19 Unattached             2:18.43   2 
 14 Dimas, Cameron            18 Fort Collins           2:18.73   1 
 15 Blair, David              17 Unattached             2:19.87   1 
 16 Gates, Joseph             18 Unattached             2:24.18   2 
 17 Seminario, Maxx           15 Kokopelli Ra           2:26.11   3 
 18 Dilka, Trent              18 Fort Collins           2:28.65   2 
 19 Ridley, Danny             16 Golden Runni           2:31.12   3 
 20 Hiigel, Cole              19 Unattached             2:32.71   3 
 21 Polk, Zachary             16 Elevate Athl           2:34.32   3 
 22 Olive-Larson, Stewart     17 Fort Collins           2:34.39   2 
 23 Rombach, Bryce            17 Unattached             2:36.74   3 
 24 Llerandi, Noah            16 Ric Rojas Ru           2:38.32   2 
 25 Foster, Anthony           15 Fast Traxx T           2:41.24   3 
 26 Addison, Chase            15 Platte River           2:44.06   2 
 27 Larson, Cooper            15 Fort Collins           2:58.50   3 
 
Men 15-19 1500 Meter Run 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dimas, Cameron            18 Fort Collins           4:15.25   1 
  2 Brevig, Mason             19 Unattached             4:18.78   1 
  3 Smith, Jamison            18 Kokopelli Ra           4:22.87   1 
  4 Bohling, Branden          18 Unattached             4:23.83   1 
  5 Wixon, Will               17 Valor Track            4:32.81   1 
  6 Roberts, August           18 Unattached             4:35.25   1 
  7 Bruske, Collin            18 Unattached             4:38.41   2 
  8 McCarron, Thomas          18 Unattached             4:40.95   2 
  9 Palmer, Caleb             18 Penguins XC            4:42.57   2 
 10 Berlinger, Caleb          17 Penguins XC            4:43.97   2 
 11 Duran, Michael            19 Unattached             4:44.15   1 
 12 Seminario, Maxx           15 Kokopelli Ra           4:54.48   1 
 13 Olive-Larson, Stewart     17 Fort Collins           4:59.25   1 
 14 Ridley, Danny             16 Golden Runni           5:04.83   1 
 15 Rolison, Jared            19 Unattached             5:05.40   1 
 16 McIntyre, Charles         15 Kokopelli Ra           5:09.74   1 
 17 Warner, Drew              15 Golden Runni           5:09.81   1 
 18 Smith, Isaiah             17 Unattached             5:10.25   2 
 19 Hiigel, Cole              19 Unattached             5:20.55   2 
 20 Montano, Joseph           17 Predator Spe           5:23.64   1 
 
Men 15-19 60 Meter Hurdles 15-19
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller, Alex              19 Speed T & F               8.37   1 
  2 Fosu, Paulison            18 Gazelle Spri              8.45   1 
  3 Gilbertson, Max           18 Ric Rojas Ru              8.45   1 
  4 Prejean, Tyler            19 Elevate Athl              8.51   1 
  5 Shuman, Jay               19 Grand Valley              8.52   1 
  6 Peters, Anthony           19 Elevate Athl              8.77   2 
  7 Hickerson, Micah          19 Colorado Spr              8.78   2 
  8 Brannen, Jared            18 Fort Collins              8.86   1 
  9 Howard, Marcus            17 CO Flyers                 8.87   1 
 10 Hansen, Jacob             18 Vista Nation              8.90   2 
 11 McLean, Chase             18 Valor Track               9.03   2 
 12 Campos, William           19 Unattached                9.05   3 
 13 Rex, Kyle                 19 Elevate Athl              9.13   2 
 14 Brannen, Luke             15 Fort Collins              9.25   3 
 15 Solomon, Miguel           18 Gazelle Spri              9.29   2 
 16 Dagnon, Hunter            19 Valor Track               9.37   2 
 17 Fuhr, Danny               17 Speed T & F               9.54   2 
 18 Dilka, Trent              18 Fort Collins              9.88   3 
 19 Gray, Ian                 16 Pack Leader              10.28   3 
 20 Sherrill, Andrew          16 Fort Collins             10.78   3 
 -- Rummel, Ethan             19 Elevate Athl                FS   1 
 
Men 15-19 High Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rummel, Ethan             19 Elevate Athl             1.80m    5-10.75 
  2 Croell, grant             19 Unattached              J1.80m    5-10.75 
  3 Peters, Anthony           19 Elevate Athl             1.70m    5-07.00 
  4 Shuman, Jay               19 Grand Valley             1.65m    5-05.00 
  5 Mayo, Gage                18 Unattached              J1.65m    5-05.00 
 -- Williams, Bryce           18 Unattached                  NH            
 
Men 15-19 Pole Vault 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daniels, Cooper           18 Above The Ba             4.60m   15-01.00 
  2 shaw, frankie             19 Unattached               4.30m   14-01.25 
  2 Rex, Kyle                 19 Elevate Athl             4.30m   14-01.25 
  4 Manson, Max               16 Superior Tra             4.15m   13-07.25 
  5 Lord, Geoffrey            18 Above The Ba            J4.15m   13-07.25 
  6 Chance, Eli               19 Above The Ba             4.00m   13-01.50 
  7 Stuchik, Ryan             19 Above The Ba             3.70m   12-01.50 
  8 Standring, Blake          18 Unattached              J3.70m   12-01.50 
  9 Carmichael, Aaron         18 Unattached              J3.70m   12-01.50 
 10 Hansen, Devon             18 Above The Ba             3.55m   11-07.75 
 10 Yang-Aaron, Mack          19 Unattached               3.55m   11-07.75 
 12 Urmann, Corbin            18 Unattached               3.40m   11-01.75 
 12 Mayes, Corbin             17 Fort Collins             3.40m   11-01.75 
 14 Chamberlin, Dylan         17 Above The Ba             3.25m   10-08.00 
 15 Bolander, Ryan            16 Fort Collins             3.10m   10-02.00 
 16 Harmon, Tommy             16 Unattached               2.65m    8-08.25 
 17 Merelli, Nicholas         16 Above The Ba             2.50m    8-02.50 
 18 Miller, Andrew            16 Unattached               2.35m    7-08.50 
 -- Pitts, Tyler              18 Above The Ba                NH            
 -- Rastrelli, Steven         19 Above The Ba                NH            
 
Men 15-19 Long Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hall, Jayce               19 Speed T & F              6.69m   21-11.50 
  2 Peters, Anthony           19 Elevate Athl             6.58m   21-07.25 
  3 Rummel, Ethan             19 Elevate Athl             6.57m   21-06.75 
  4 Lanier, Javan             19 Unattached               6.51m   21-04.25 
  5 Schmad, Ryan              16 Fort Collins             5.95m   19-06.25 
  6 Tomko, Harrison           18 Unattached               5.90m   19-04.25 
  7 Smith, Julian             18 Denver Light             5.84m   19-02.00 
  8 Sugg, Colin               19 Olympia Trac             5.73m   18-09.75 
  9 Cathey, Jack              18 Elevate Athl             5.58m   18-03.75 
  9 Ingraham, John            18 Fort Collins             5.58m   18-03.75 
 11 Watters, Jacob            18 Unattached               5.56m   18-03.00 
 12 Smith, Tristan            17 Vista Nation             5.48m   17-11.75 
 13 Cosby, Jamal              18 Speed T & F              5.40m   17-08.75 
 14 Foxworth, Cornelius       16 Montbello Ch             5.19m   17-00.50 
 15 Gray, Ian                 16 Pack Leader              4.74m   15-06.75 
 16 Sanchez, Diego            19 Erie High Sc             4.72m   15-06.00 
 17 Mayes, Teagan             15 Fort Collins             4.68m   15-04.25 
 18 Blackmon, Caleb           15 MACKTRACK EL             3.53m   11-07.00 
 
Men 15-19 Triple Jump 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Croell, grant             19 Unattached              13.01m   42-08.25 
  2 Smith, Julian             18 Denver Light            12.76m   41-10.50 
  3 Wilson, Ta'Mar            18 Colorado Fla            12.68m   41-07.25 
  4 Williams, Bryce           18 Unattached              12.31m   40-04.75 
  5 Hall, Jayce               19 Speed T & F             12.29m   40-04.00 
  6 Wu, Lu                    18 Fort Collins            11.95m   39-02.50 
  7 Fuhr, Danny               17 Speed T & F             11.74m   38-06.25 
 
Men 15-19 Shot Put 15-19
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dack, Jacob               18 Unattached              14.51m   47-07.25 
  2 Kline, Andrew             17 Fort Collins            13.74m   45-01.00 
  3 Oswald, Brandon           19 Unattached              13.56m   44-06.00 
  4 Northway, Matt            18 Exceler8                12.87m   42-02.75 
  5 Nelson, Tyler             16 Unattached              12.24m   40-02.00 
  6 Shuman, Jay               19 Grand Valley            11.05m   36-03.00 
  7 Castro, Clayton           16 Fort Collins            10.73m   35-02.50 
  8 Addison, Domminick        17 Platte River            10.46m   34-04.00 
  9 Walsh, Luke               19 Exceler8                 8.90m   29-02.50 
 10 Addison, Chase            15 Platte River             7.26m   23-10.00 
 
Men 20-100 60 Meter Dash 20-105
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Woods, Thal               38 Sprint50                  7.13q 
  2 Fanning, Bret             29 Unattached                7.55q 
  3 Hunter, Caylen            25 Unattached                7.92q 
  4 Buchsieb, Bennett         49 Unattached                8.43q 
 
Men 20-100 60 Meter Dash 20-105
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Woods, Thal               38 Sprint50                  7.13  
  2 Fanning, Bret             29 Unattached                7.55  
  3 Hunter, Caylen            25 Unattached                7.92  
  4 Buchsieb, Bennett         49 Unattached                8.43  
 
Men 20-100 200 Meter Dash 20-105
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woods, Thal               38 Sprint50                 23.51  
  2 Fanning, Bret             29 Unattached               23.74  
  3 Wimmer, Kyle              36 Unattached               24.35  
  4 Ball, Elliot              41 Unattached               28.18  
 
Men 20-100 400 Meter Run 20-105
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fanning, Bret             29 Unattached               52.12  
  2 Wimmer, Kyle              36 Unattached               54.71  
  3 Cottrell, Bob             56 Unattached             1:04.42  
  4 Ball, Elliot              41 Unattached             1:19.23  
 
Men 20-100 800 Meter Run 20-105
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ball, Elliot              41 Unattached             2:20.79  
  2 Cottrell, Bob             56 Unattached             2:31.38  
 
Men 20-100 1500 Meter Run 20-105
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ball, Elliot              41 Unattached             5:02.82  
 
Men 20-100 Pole Vault 20-105
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pierson, Sam              28 Above The Ba             5.35m   17-06.50 
  2 Pierson, Mark             55 Above The Ba             4.00m   13-01.50 
  3 Sponaugle, John           20 Unattached               3.85m   12-07.50 
  4 Miller, Jeffrey           43 Unattached               2.50m    8-02.50 
  5 Johnson, William          72 Above The Ba             2.35m    7-08.50 
  6 Nickerson, Eric           65 Above The Ba             2.20m    7-02.50 
  7 Jesmer, John              67 Above The Ba            J2.20m    7-02.50 
 -- Boisvert, Ken             45 Above The Ba                NH            
 
Men 20-105 Long Jump 20-105
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Buchsieb, Bennett         49 Unattached               5.12m   16-09.75 
 -- Hunter, Caylen            25 Unattached                FOUL            
 
Men 20-105 Shot Put 20-105
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ten Eyck, Jr., Thomas W.  71 Unattached              10.60m   34-09.50